Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ok:Un tip merge la farmacie...
    - Aveti prezervative cu gust de cirese?
    -Da, avem.
    -4 cutii, va rog.
    Dupa nici o jumatate de ora tipul se intoarce
    - Aveti prezervative cu gust de banana?
    - Da, avem.
    - 4 cutii va rog..
    Trec vreo 20 de minute si tipul revine ....
    - Aveti prezervative cu gust de capsuni?
    - Da avem.
    - Dati-mi si mie vreo 3 cutii
    - Auzi, dom'le? Voi va f.uteti sau faceti compot?

    Care este diferenta dintre blonde si VERBE?
    R: VERBELE pot fi si neregulate!

    O tipa intra intr-un bar tinanand in mana un c.acat imens si zice:
    - Fiti atenti in ce era sa calc!

    Recent a fost efectuat un sondaj de opinie in Italia, in care intrebarea era:
    "Credeti ca sunt prea multi straini in tara ?"
    Rezultatele au fost dupa cum urmeaza:
    20% dintre respondenti au spus "Si"
    10% dintre respondenti au spus "No"
    70% dintre respondenti au spus: "Ei, pe dracu"

    Cum incepe o reteta tiganeasca de prajituri ????...
    Se fura patru oua ....
    Last edited by NCDHD; 17 April 2010, 22:03.

    Comment


    • Incepi sa-ti revii
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • Doi electricieni pe un stilp de inalta tensiune.
        Unul din ei vede o batranica trecand pe acolo si i se adreseaza:
        Ne dati, va rog frumos,sirma aia maro?
        Batranica ridica sirma si le-o da, la care electricianul ii spune celuilalt:
        Vezi, ti-am zis eu ca aia maro e nulul!!!

        Un electrician isi gaseste baietasul bandajat la un deget.
        Ce ai patit?
        Am prins o albina care avea un capat neizolat.

        Un militian statea intr-o intersectie mare me bulevardul Mageru si conduce circulatia gesticulind si fluierind foarte elegant. La un moment dat apare masina militiei cu girofarurile in functiune si opreste in fata artistului(de militian)
        - Sa traiti tov colonel, sint sergent X la postul.... (este intrerupt de)
        - Ma dobitocule mars acasa si shimba-te, te vede o lume intreaga aici in mijlocul capitalei, nu vezi ca ai o cizma neagra si una alba !!!!
        - Permiteti sa raportez SI ACASA TOT ASA LE AM !!!!!!
        Last edited by NCDHD; 17 April 2010, 22:21.
        sigpic

        Comment


        • Cum se definesc sentimentele contradictorii?
          Daca iti vezi soacra in masina ta cea noua stand sa cada intr-o prapastie!

          Bunico, cu ce-ai venit?
          Cu trenul, mititelule!
          Atunci de ce zice mama: iar a adus-o dracul!

          Soacra, pe patul de moarte catre ginere:
          Sa repari pendula aia de pe hol!
          O repar mama soacra, tu concentreaza-te acolo!

          Vecine, cainele tau a muscat-o pe soacra-mea de trei ori pana acum, da' nu ti-am spus!
          Vai, mii de scuze! Cainele asta e nebun, nu stiu ce sa ma fac cu el!
          Vinde-mi-l mie!

          De ce e bine sa mergi cu soacra la vot..ca sa se invete cu urna!

          Cea mai buna soacra este ca Berea: pe masa, rece si cu spume la gura.

          Intr-un bloc, pe balcon, un tip se lupta cu o femeie, la un moment dat o impinge, asta aluneca, dar se prinde de balustrada. In fata blocului, se strang vecinii, care oripilati, striga la tip: Ba, nenorocitule!, lasa femeia in pace, chemam politia, ala nimic, incerca sa-i desfaca mainile, o pocnea, pana la urma reuseste, cade femeia in fata blocului, se face praf...lumea ramane socata.
          Coboara tipul in fata blocului, nervos, cand o vede pe-aia terminata, incepe sa zambeasca. Cativa din multime: Omule, esti nebun, o sa infunzi puscaria...da, dar sunt fericit, asta era soacra-mea...se aude imediat un murmur in multime: Bai, frate, si cum se tinea scarba dracu'!
          __________________



          Intrebare: Care este cea mai adevarata definitie a globalizarii?
          Raspuns: Moartea printesei Diana !
          Intrebare:Cum asa ?
          Raspuns:O printesa engleza cu un amant egiptean are un accident intr-un tunel francez..... ...intr-o masina germana cu motor olandez, condusa de un belgian, imbatat cu wiskey scotian, urmarita fiind de paparazzi italieni pe motociclete japoneze. Printesa era tratata de un doctor american cu medicamente braziliene.. Si chestia asta iti este trimisa de un ardelean, iar tu o citesti pe un monitor corean, asamblat de muncitori din Bangladesh intr-o fabrica din Singapore , transportat cu vapoare de indieni si descarcat de sicilieni, transportat din nou in camioane conduse de soferi turci si in final vanduta tie de evrei .

          O cearta in familie. Sotia il loveste pe sot. Acela se ascunde sub pat. Sotia incearca sa-l scoata:
          - Iesi!
          - Nu ies!
          - Iesi!
          - Nu ies!
          - Iesi!
          - Cine e stapan in casa?! Daca am spus ca nu ies - inseamna ca nu ies!!!

          Comment


          • Într-o zi, o soţie se plange soţului:
            -Dragă, sant nemulţumită că am sanii mici.
            Soţul îi răspunde:
            -Ia o bucată de hartie igienică, freac-o între sani şi în caţiva ani ai să vezi că o să-ţi crească.
            -De unde ştii ? întreabă mirată soţia.
            -Cu fundul a funcţionat, nu-i aşa ?

            O blonda se duce la sex-shop si cere un vibrator.
            Vanzatorul:
            −Da domnisoara..aveti expuse pe perete toate modelele de vibratoare..
            Blonda:
            −AA..il vreau pe ala rosu din stanga.
            La care vanzatorul:
            −Domnisoara ..ala e extinctorul.

            Bulă, ce ai vrea să îţi scrie pe cruce, după ce mori ?
            -Ceva simplu şi concis.
            -Ca de exemplu ?
            -Vin imediat !

            Un bărbat merge cu liftul. La un moment dat, intră o femeie. După două etaje, femeia opreşte liftul, se uită cochet la el, îşi dezbracă bluza şi sutienul şi le aruncă pe jos.
            -Hai, fă-mă ca să mă simt ca o femeie.
            Bărbatul se gîndeşte puţin, îşi dezbracă cămaşa, o aruncă pe jos şi spune:
            -Hai, spal-o şi calc-o.

            O familie se duce pentru prima data la restaurant si dupa ce maninca el plateste iar ea ai spune chelnerului:
            −Resturile sa mi le puneti la pachet pentru catel.
            −Bineinteles doamna.La care copiii in gura mare :
            −Uraaaaaa!!!! Ne cumpara cateeeel!!!!

            Bulă avea probleme cu “organul” său din cauza că dimensiunile acestuia nu se mai măreau. Supărat, se duce la doctor să-şi spună păsul.
            −Dom’ doctor… ştiţi… nu mai creşte !
            −Ai venit la fix, pentru că săptămîna aceasta am primit o alifie nouă care te va ajuta. Trebuie s-o foloseşti zilnic la ora 12.
            Bulă pleacă fericit şi, din acea zi, de fiecare dată la ora 12 făcea “tratamentul”.
            Într-o zi de duminică, se întîmplă ca Bulă să fie într-un tren în compartiment cu o tipă sexy…
            11:59: Bulă devine tot mai nervos. Apoi se gîndeşte: “Decît să nu mai crească, mai bine îndur ruşinea…” Îşi scoate alifia şi începe:
            −Melc, melc codobelc…
            Este întrerupt de tipa respectivă:
            −Nu vă supăraţi, este cumva ora 12 ?
            −Da.
            −Vine, vine primăvara! începu tipa frecîndu-şi sînii cu un alt fel de alifie…

            ......altii la rand
            Last edited by NCDHD; 17 April 2010, 22:22.
            sigpic
            Maică, ce mafioți de treabă !!!

            Comment


            • Trece unu pe stop cu masina,militianul nu zice nimic.Parcheaza pe interzis,militianul,nimic.Se duce la militian,ii da un pumn,degeaba.Il scuipa,il calca pe pantofi...tot nimic.Pleaca fluierind.Militianul alearga,il prinde si-i trage o bataie pe cinste.
              -Bine ,ai trecut pe stop,n-am zis nimic.Ai parcat nereglementar,m-ai scuipat,dar nu admit sa fluieri fals din Bach!

              La birou, secretarele ,si dactilografele sînt satule de bancurile cu tenta erotica pe care sefii lor le fac cu ele ,si se hotarasc ca, în momentul în care se va mai întîmpla asa ceva, sa iasa toate din birou.
              A doua zi, apare directorul de la personal:
              - Fetelor, ati auzit c-a sosit în port un vas întreg cu marinari înfometati de sex?... Ei, stati, unde fugiti asa agitate? Vasul ramîne o saptamîna!


              Intre doi pescari:
              - Muşcă ?
              - Da, ai dracului, muşcă!
              - Crapii ?
              - Nu, ţanţarii !!!
              sigpic

              Comment


              • Maria vine din Germania , unde a lucrat ceva timp si despacheteaza lucrurile.
                - Aiasta ce-i tu, Marie? intreaba tata-su.
                -Aista-i mixer. Pui numa' farina si laptele si le-nvarte singur.
                -Mire-se Cluju'! zice tatal. Da, aista ce-i?
                -Aista-i un cuptor cu microunde. Pui strachina cu mancare in'lontru si minten' s-o incalzit.
                -Lucru mare! Da' aceia ce-i? intreaba tatal.
                -Vibrator. Pai, stii dumneata, ca acolo in lume, amu nu-ti mai traba omu' tau, ca-i dastul sa ai una d'asta.
                Apoi, obosita fiind, Maria se duce la culcare.
                Batranul iese pe prispa casei, aseaza doua scaune, pune doua pahare de horinca, se aseaza pe un scaun, iar pe celalalt aseaza vibratorul.
                Trece pe langa poarta Gheorghe:
                -Sa traiesti, Ioane, ce mai faci?
                -Ia, stau la un pahar de jinars cu ginerele!!!

                Sa ma ierte colegii de la Cluj da" asa e povestea!!

                Comment


                • Impresi dupa ziua de ieri

                  Salina Turda

                  Deci orasul Turda, pe langa ca e unul dintre cele mai frumoase orase din România, locul 2 dupa Copsa Mica, are de toate: chei, salina, bai sarate, castru roman, blocuri, peisaje industriale si rromales o liota, din-aia grei.
                  Langa Turda se afla alte orase mai mici, dar de importanta regionala, cum ar fi Clujul. De asemenea, apa cristalina care trece prin urbe se cheama Aries, atâta numa ca nu o poti vedea, finca are coloarea cafelei.
                  Tot lânga Turda se afla Cheile Turzii; Yala Turzii inca nu s-o inventat, deci nu poti inca descuia nimic cu cheile astea.
                  O vizita la Turda incepe cu Salina. O vizita la Salina Turda incepe cu achitarea sumei modice de mai bine nu zic, trei euro si ceva (spre comparatie, cand am fost in Doiciland la nush ce castel coios din Bavaria, am achitat un oiro sh 10 bani la intrare).
                  Salina e sublima, dar sa nu mergeti sambetele SI DUMINIK: e plin de autocare de prunci care tzipaaa, buey, tzipa ca descreieratii!
                  La intrare, se afla Putul celor 9 tipete, asa îl cheama, unde e bine sa iti arunci nevasta, ca ui numa cum se aude:

                  YouTube Direkt uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu de 20 de ori
                  In salina e aer sarat, si e rece, si bate vantoasele, alte vantoase decat alea de la fasole.
                  Tot in salina, se afla niste faleze la vreo 30 de metri inaltime, si tu stai acolo suspendat si te uiti in jos, si scuipi in capu’ alora de jos.
                  Salina e plina de oameni care is mai tuberculosi ca in poeziile lu’ Bacovia, si care cand tusesc flegmeaza pe jos tot felul de spute; sarea asta cu sputa o iau in manutza pruncii care vin cu clasa in excursie, si o duc la mama si la tata acasa, amintire din salina.
                  In continuare, periplul nostru a ajuns la o suita de poze, despre care va invit sa le savurati, daca nu ati calcat vreodata pe sarea cu sputa de la Salina Turda:
                  La un moment dat, in ultima sala, ajungi la doo mese basite de ping-pong, si lânga ele se afla un bloc de sare slefuita, de zici ca-i sticla.
                  Blocul asta de sare trebe lins de oricine vrea sa-si faca poza cu el; dupa ce l-am lins si am facut poze cu limba scoasa lipit? de el, am îndemnat vreo 4 olandeji sa faca poze la fel, si mai ales i-am pus sa-si lipeasca limba de blocu’ de sare exact acolo unde fusese limba noastra. Suvenir din Romania. Dupa aia i-am intrebat daca nu vor sa schimbe euro, si s-or tirat.
                  Am iesit dupa aia. Iar despre periplul la castrul roman de la Turda – in emisiunea viitoare.
                  PS: Si la iesire din salina, ui ce aveau astia la magazinu de suvenire!
                  NIMIK.

                  De la ultima vizita s-au schimbat multe.

                  Comment


                  • Ce tare esti.....copy.....paste
                    sigpic
                    Maică, ce mafioți de treabă !!!

                    Comment


                    • si vrei sa zici ca ale tale sunt compozitii proprii?
                      daca citesti mai atent vezi ca este si editat un pic, mai smechere
                      Last edited by NCDHD; 19 April 2010, 22:17. Reason: am mancat o litera

                      Comment


                      • Ale mele sunt doar ale mele, le inventez sau le tastez rapid.....deci ciocu mic !!!
                        Oricum imi place ce ai postat !!! asa ca....ciocu mic Nasule
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • Culmea 'tupeului',cum sa-ti expui punctul de vedere si sa iei ban o luna.Raspuns Diabolique.Eu unul sunt alaturi de el,a fost pe nedrept,unii moderatori cam 'sar calul'.

                          Comment


                          • trebuia sa posteze la Deva si nu o lua in freza,mai ales ca stia CA SUNTEM CEI MAI IUBITI PAMANTENI
                            Electricianule nu mai scrie cu litere ingrosate ca iti trag o diagonala paralela cu epoletii de nu te vezi , cica:,, tastez repede- ha cu un deget
                            Last edited by NCDHD; 19 April 2010, 22:21.

                            Comment


                            • Baneaza- ma tot...ce m-as bucura sa iau Concediu.....mai fac treaba prin casa
                              P.S....nu poti sa ma stergi de tot ???.....macar sa o faci lată
                              Last edited by NCDHD; 19 April 2010, 22:22. Reason: ai mancat o linioara
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • Sa te baneze si sa piarda poporul .distractia!!! Naaaaahh!!! Nu tine!! Nu ai tu norocul lui Diabolique sa fii ba(r)nat cu dunga rosie!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google