Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce scrie pe mormatul undei blonde ?
    In sfarsit s-a culcat singura

    O blonda se duce sa se spovedeasca:
    - Am pacatuit, parinte! M-am varat intr-o capita cu un baiat...
    - Ei, si ce s-a intamplat? A vrut sa te dezbrace?
    - O, nu!
    - Te-a sarutat?
    - Vai, dar ce credeti ca sunt eu?
    - Te-a pipait?
    - I-as fi rupt manile!
    - Atunci ce ti-a facut?
    - Un copil, parinte!
    sigpic

    Comment


    • Slabuteeeeee !
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • Scumpo!!! Ce sa-ti cumpar de 8 martie?
        - Vai, nici nu stiu...
        - Bine, iti mai dau un an sa te mai gandesti..!
        Cum să fii şmecher/a în 10 paşi
        Pentru a fi un smecher adevarat, un “baiat de baiat”, beton, marfa samd, nu trebuie sa faci nimic decat sa urmezi acesti 10 pasi.

        1. Cureaua. Trebuie sa se vada. Neaparat. In cazul in care tricoul e mai lung cu cativa cm., punem tivul de jos al tricoului peste curea, caci sa nu uitam: cureaua trebuie sa se vada. Daca catarama curelei este vulturul de la Armani, D&G plin cu pietricele de plastic stralucitoare este si mai bine. Daca nu ai o asemenea super-curea, o poti lua oricand Sambata dimineata din Piata Flavia.

        2. Gulerul de la camasa. Indiferent daca o camasa e sifonata sau nu, gulerul trebuie ridicat asemeni unui manson. Un guler ridicat este o adevarata arta in domeniu.

        3. Parul. Cand vine vorba de par, gelul ala de 2,5 RON juma de kil, a ramas si in acest an in topul preferintelor. Se aplica mult gel.

        NOTA: Vei sti ca gelul pe care l-ai aplicat este de ajuns, atunci cand dupa o uscare temeinica cu uscatorul, pui palma peste suvitele erecte si te intepi.

        4. Parul de pe picioare. Ei bine, trebuie sa nu existe. Dupa o epilare cu lama cu care te barbieresti, pui niste ulei (de preferinta Ulvex) si freci bine.

        5. La capitolul incaltaminte, se pun pantofiorii gen “pizderi”, stralucitori (trebuie sa se asorteze cu pietricelele de la curea).

        6. Telefonul mobil. Trebuie sa ai minum 3-4 telefoane si cand iesi pe undeva le pui pe toate pe masa. Nu conteaza ca esti plin de datorii, telefon mobil tot trebuie sa ai. Nu conteaza ca nu mai poti suna decat la 112 si te rogi de fraieri sa te sune (dap, in timp stiu ca ai dobandit si arta de a tine lumea la telefon).

        Nota: Cand mergi intr-un club cu alti bulangii, acolo unde nu exista semnal, tu vorbeste singur, sa le arati la aia fraieri ca tu ai telefon si ca vorbesti la el. Intre noi fie vorba… nu poti vorbi acolo ca e prea mult zgomot si nici nu ai semnal, insa tu fa-o, uite’asa, sa le faci in ciuda.

        7. Pantalonii. Indiferent ca e vara sau iarna, pantalonii se lasa pana in treimea inferioara a feselor si te strangi bine cu cureaua, astfel incat sa nu pice de pe tine. Nu uita: cureaua tre sa se vada.

        8. Tricourile pe care le cumperi trebuie sa aiba insemne ale unor brand-uri mari ca Versace, D&G, Chanel etc. inscrise CAT MAI MAAARE atat pe fata cat si pe spate. Ideal este un D MARE pe fata si un G mare pe spate, tot asa, sa vada prostii ca tu ai tricou bengos.

        9. Ochelarii de soare. Dupa ce ai inceput sa arati ca Soarele (de la pietricele si uleiul Ulvex + gel), ai nevoie de o pereche de ochelaride soare. Nu orice fel de ochelari, ci din aia gen Vadim, care sa iti acopere cam 45% din fata. Pe bratele ochelarilor trebuie sa fie inscrisa o alta firma decat pe curea, tricou, buzunarul din spate al blugilor. Apoi, nu conteaza ca nu mai e soare deloc, tu sa tii ochelarii pe ochi, caci iti da un aer misterios si da bine.

        10. Poseta. Mare, cat mai mare. Nu conteaza ca tu ai 1.50, latimea posetei trebuie sa aiba minim 50 de cm. Apoi, nu trebuie sa cari in ea nimic, caci e doar de forma… telefoanele le cari in mana… asa ca…

        Hai, la treaba!
        Last edited by costelHD; 21 February 2012, 21:57.

        Comment


        • Salut, Ioane!

          Scuze că îţi trimit e-mail-ul ăsta şi te deranjez în vacanţă, dar nu am pe altcineva cu cine să vorbesc.
          Cred că mă înşeală nevasta. Semnele sunt cele clasice: iese seara târziu, când o întreb cu cine îmi răspunde ?nişte colege de la lucru, nu le ştii?, când m-am uitat odată pe mobilul ei ca să văd cât e ceasul a început să urle că de ce îi violez intimitatea, seara vine singură pe alee, dar aud de fiecare dată o maşină plecând de la colţ, e mult mai distantă etc.
          Aşa că într-o seară am decis să o urmăresc când vine.
          Mi-am pus Logan-ul la colţul opus şi m-am pitit după el.
          M-am făcut mic-mic, să nu mă vadă în caz că venea cu cineva.
          Ei, şi cum stăteam eu acolo după motor, am observat că îmi picură ulei de undeva.
          Ce crezi, pot rezolva singur problema sau trebuie să mă duc la un service?!
          sigpic

          Comment


          • Aventuri de iarna...!

            ala' micu cu Loganu rosu!!!
            Micutzu Julyo...
            sigpic

            Comment


            • Doi indragostiti vorbeau:
              -Draga mea, spune-mi doua cuvinte minunate care unesc doi oameni pe vecie.
              -Sunt gravida!
              sigpic

              Comment


              • Tinand cont ca mie imi plac "Robotzi" si am vizionat toate episoadele... vi le recomand si voua....! ;)
                Vizionare placuta: http://creativemonkeyz.com/category/roboti/ ))
                ala' micu cu Loganu rosu!!!
                Micutzu Julyo...
                sigpic

                Comment


                • Un tip furios intră într-o farmacie şi cere condica de reclamaţii. Farmacista, surprinsa, speriata, îl întreabă:
                  - Care-i problema, care-i necazul? Orice nemulţumire aveţi o să o rezolvăm fără a scrie în condică, vă rog frumos!
                  După multe insistenţe şi rugăminţi, tipul nu cedează şi insistă că vrea să scrie.
                  - Bine, am să vi-o dau! Şi totuşi.. ce vreţi să scrieţi?
                  - Ştiţi ce vreau să scriu în ea? Vreau să scriu că prezervativele voastre sînt de proastă calitate, sînt slabe şi se rup.
                  La care un moş, care-şi cumpăra sirop de tuse, zice:
                  - Da, da, asa este , scrieţi, scrieţi că se şi-ndoaie!
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • Proverbe si expresii

                    Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia
                    Cainele care latra nu musca
                    Cainii latra caravana trece
                    Pisica blanda zgarie rau
                    Calul de dar nu se cauta in gura
                    Lupul isi schimba parul dar naravul ba...uni!!!
                    Nu mor caii cand vor cainii
                    Nici sluga cand vor stapanii...
                    Nu-ti baga coada unde nu-ti fierbe oala... uni!!!
                    Afara-i vopsit gardul, inauntru-i leopardul...la uni!!
                    Strici orzul pe gaste
                    Vrei calule ovaz....la uni?
                    A face din tantar armasar...
                    sigpic

                    Comment


                    • Costele, vreau sa rad....nu, sa plang !!!
                      sigpic
                      Maică, ce mafioți de treabă !!!

                      Comment


                      • Bula suna la politie: - Mi s-a furat masina. Dimineata, cand m-am trezit, nu mi-am mai gasit Trabantul, ci numai husa.
                        La care, politistii: - Ati scuturat bine husa?

                        Asta e valabil si pentru Matiz, Tico ...si alte scutere!!!
                        Attached Files

                        Comment


                        • Asa mai merge !
                          Cred ca Costel, a trecut la PDL !
                          sigpic
                          Maică, ce mafioți de treabă !!!

                          Comment


                          • • Terorism
                            Un terorist ameninta personalul unui avion cu pistolul:
                            - Va-mpusc daca nu duceti avionul la Teheran.
                            - Stai calm, nu mergem deloc la Teheran.
                            - Va impusc, voi n-auziti ?
                            - Acest avion nu are cum sa mearga la Teheran !
                            - Am un pistol si acest avion va merge la Teheran !
                            - Stai calm, omule, in fata este deja un domn cu o bomba si doreste sa meargem la Tel Aviv...si.......imaginea desenata

                            Si restul..............
                            Attached Files
                            Last edited by NCDHD; 4 March 2012, 11:06.
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • Scufita Rosie mergea prin padure. La un moment dat se intalneste cu o pasarica care-i spune:
                              - Daca nu te mariti te mananc. Speriata fuge repede la mama sa si ii spune:
                              - Mama, mama, trebuie sa ma marit!
                              - De ce?
                              - Ca ma mananca pasarica.

                              Dupa ce a nascut nevasta'mea, am intrebat-o pe doctorita:
                              - Si acum, peste cat timp credeti ca vom putea face sex?
                              - Ies din garda in 20 de minute, asteapta-ma in parcare.
                              sigpic

                              Comment


                              • "Robotzi"

                                ))

                                NU pt toata lumea e si soferia asta...
                                Last edited by Julyo; 5 March 2012, 00:59. Reason: Automerged Doublepost
                                ala' micu cu Loganu rosu!!!
                                Micutzu Julyo...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google