Sigla Logan Club Galati

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sigla Logan Club Galati

    Sigla LOGAN CLUB GALATI,care sa ne reprezinte.Deocamdată eu am creat două pe care ,dupa cum vedeti,le-am postat.
    Astept păreri de la voi. E un subiect interesant cred eu, duminică 08.03.2009 l-am mai discutat
    Attached Files

  • #2
    Eu votez cu prima varianta. Cea cu "Logan Club" scris cu negru
    GL-22-TOF

    Comment


    • #3
      prima votez si eu

      Comment


      • #4
        Parerea mea e ca sunt prea colorate zic eu ca sa fie puse pe sigla.imi place prima,dar daca s-ar putea folosi sigla dacia in loc de forma aia colorata sau Loganul acela care mai este pe parasolare.

        Eu nu am auzit discutia la intalnire. Cred ca n-am fost pe faza.
        Last edited by lupulucian; 9 March 2009, 19:39.

        Comment


        • #5
          Semnificatie stema:

          Ambarcatiunea din partea superioara aminteste faptul ca acest oras este un important port la Dunare, atestarea sa documentara drept schela (port) datand, dupa cum se stie, din secolul XV; pestii scot în evidenta rolul acestui port în dezvoltarea pescuitului; caducelul este atributul zeului Mercur, zeul comertului. Acesta simbolizeaza intensa activitate comerciala desfasurata aici, Galatii ajungand în 1711, conform afirmatiei lui Dimitrie Cantemir, centrul comercial cel mai important de pe toata Dunarea, statut întarit dupa spargerea, în 1774, a monopolului turcesc în zona, si mai ales dupa desfiintarea definitiva a acestuia, în 1829.
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Da,mi-am dat seama de asta dar totusi nu stiu daca are rost sa facem istorie pe masinile noastre.Mai frumos ar fi daca am pastra ceva din sigla originala.

            oricum sa vedem ce mai zic si altii.

            Comment


            • #7
              Uitam un lucru important. Daca acum cateva sute de ani, Dunarea intr-adevar asigura traiul la noi in oras, acum altceva asigura acelasi trai. Stiti foarte bine la ce ma refer. La combinat. Ce este Galatiul fara combinat? Ady62, fa te rog ceva in privinta asta. In ceea ce priveste forma, as merge pe prima varianta, tocmai ca sa se potriveasca pe sigla actuala de pe calandru.
              Last edited by lupulucian; 9 March 2009, 19:44.

              Comment


              • #8
                Hai ca am facut si eu ceva in fuga ... astept parerile dumneavoastra !


                ...inca una mai reprezentativa .
                [IMG]http://img9.myimg.de/***************82eaa.png[/IMG]
                Last edited by skypee; 9 March 2009, 20:05. Reason: Automerged Doublepost
                Skypee™

                Comment


                • #9
                  hop si eu cu o sigla
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Se pare ca s-a creeat o confuzie...Deci sigla trebuie sa fie de forma din foto 1 si sa poata fi montata in locul siglei actuale cu Dacia (foto2).
                    De preferat ca sigla sa fie in 2 culori pentru a putea fi ajustate cu culoarea masinii respective.
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • #11


                      Skypee™

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by skypee View Post




                        super prea tare asa ceva mi-as pune in locul siglei.Si fiecare sa isi faca culoarea sigle in functie de cea a masinii.

                        Comment


                        • #13
                          Se pare ca mie mai imi trebuie doar scrisul de deasupra in cazul asta, ca restul oricum e schimbata. Arata bine ultima varianta. Simplu si la obiect.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #14
                            O intrebare. Daca inlocuim numele orasului cu un altul, care ar fi diferenta? Doar eu ma gandesc la ceva reprezentativ pentru loganclub Galati? Hai mintea la contributie si lasa-ti paintshop-ul in pace. Pentru inceput, facem schite si nu sigle de-a gata.

                            Comment


                            • #15
                              bravo baieti imi place ce vreti sa faceti cu sigla logan pentru galati,spor la treaba.
                              sigpic #

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google