Excursii, Calatorii si Iesiri Organizate De LoganClub Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Excursii, Calatorii si Iesiri Organizate De LoganClub Galati

    Ca sa mai diversificam un pic celebrele intalniri locale saptamanale, vin cu o propunere! Haideti sa facem o data la cateva intalniri o iesire in imprejurimile Galatiului. Cu plecare de dimineata si intoarcere seara, sau chiar cu cazare o noapte. Asta in w.e. evident, poate sambata.

    Ceva de genu: plecam dimineata la Focurile vii, de exemplu (jud. Buzau - aprox. 300km dus-intors), vizitam zona, + Vulcanii noroiosi si Manastirea Ciolanu, facem un gratar pe undeva, stam in natura cateva ore si seara suntem inapoi acasa. In felul asta "impuscam" doi iepuri deodata: clubul si familia/prietenii.

    Sunt sigur ca multi dintre noi, daca nu chiar toti, suntem innebuniti dupa condus masina si sedere in aer liber!

    Alte locatii ar putea fi: peste Dunare - la pescuit, padurea Rediu (cam 40km dus), Blasova jud. Braila - am auzit ca-i frumos tare, Priza Dunarii, Lepsa, Garboavele chiar, la Siret ... si a.m.d. Putem sa organizam ceva destept cu sedere la cort peste noapte.

    Hmm, ce ziceti?

    In ceea ce ma priveste, de-acuma si pana da frigul, tot am sa plec in fiecare w.e. si cred ca am sa lipsesc la multe intalniri.

    PS Aceasta idee mi-a venit citind topicuri similare ale colegilor din tara, unde aceasta practica este una fecventa.
    Last edited by gl_mmm; 4 April 2009, 11:11.

  • #2
    E buna ideea ta Mircea...dupa cum bine stii inca de anul trecut tot spuneam sa facem intalniri la iarba verde,mai ales in zilele de canicula...
    sigpic

    Comment


    • #3
      De acord si eu. Asta in duminicile in care nu muncesc.
      Se accepta si alti prieteni care nu au Logan? Dar sunt amatori de iesiri....
      GL-22-TOF

      Comment


      • #4
        Super ideea ta Mircea. Sunt intru-totul de acord si sunt implicat 100%. Dar parca vad ca tot cele patru - cinci loganuri vom fi.

        Comment


        • #5
          Si cu al meu sase, daca ne primiti. Din cand in cand o sa ne prezentam si noi la plimbare, in functie de locatie si finante.
          Oricum, o idee excelenta, Mircea!
          Zambeste, maine poate fi mai rau!

          Comment


          • #6
            Te luasem in calcul, Cornel. Esti luat cu tot cu fulgi in Logan cLub Galati.

            Comment


            • #7
              Se aproba ,Mircea ai o bere de la mine la prima iesire .Dar trebuie facut si un program de organizare (mutare) a intalnirilor saptamanale ,pe timpul verii. Cu siguranta vor fi afectate de aceste iesiri la sfarsitul saptamanii.
              Prima propunere: Vinerea la ora 18:00 (unde se hotaraste cine ,care , cum ,unde etc)

              Comment


              • #8
                Ceva de genu: plecam dimineata la Focurile vii, de exemplu (jud. Buzau - aprox. 300km dus-intors), care este traseul cum se ajunge acolo vreau luni sa ma duc :P

                Comment


                • #9
                  Originally posted by danielliviu View Post
                  De acord si eu. Asta in duminicile in care nu muncesc.
                  Se accepta si alti prieteni care nu au Logan? Dar sunt amatori de iesiri....
                  Da ,dar trebuie sa "plateasca o taxa" de intrare in LoganClub W.E. Si in mod special lui MMM

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by mrfler View Post
                    Ceva de genu: plecam dimineata la Focurile vii, de exemplu (jud. Buzau - aprox. 300km dus-intors), care este traseul cum se ajunge acolo vreau luni sa ma duc :P
                    Traseul este urmatorul: Galati-Focsani-Mera-Andreiasu de jos
                    Ultimii 10-15km sunt in reconstructie. Iti trebuie o harta. Zona, desi este o mare curiozitate a naturii, este de o modestie fara seaman.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      multumesc .. o sa vin cu o harta azi sa ne uitam

                      Comment


                      • #12
                        Cred ca e o confuzie, Mrfler intreba de Focurile Vii din Buzau (sincer nu am auzit de ele, poate vulcanii noroiosi), iar Mircea zice de Focul Viu de Vrancea. Daca vreti sa veniti aici, mergem impreuna intr-o sambata sau duminica.
                        Last edited by cory; 5 April 2009, 11:34.
                        Zambeste, maine poate fi mai rau!

                        Comment


                        • #13
                          idee geniala. Primiti si braileni in astfel de excursii?

                          partea buna este, ca daca faceti in jurul galatiului mai vedeti ce puteti sa faceti la regionala.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Primim Gicule, cum sa nu?

                            Comment


                            • #15
                              Ne-ati dat o idee si noua. Acum sa vedem care se misca la timp(ul meu).

                              Oricum, daca cumva se intampla sa pot sa merg si mergeti doar voi si noi stam acasa, ma imbarchez de urgenta.
                              Last edited by lupulucian; 5 April 2009, 16:34.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google