Accesorii si piese auto cumparate In Grup

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am modul de ridicat geamul si paravanturi..nu are nici o legatura una cu alta...daca e sa se defecteze motorasul de ridicat/coborat geamul din cauza paravanturilor se va defecta fie ca ai acel modul fie ca nu.
    sigpic

    Comment


    • Eu am paravanturi de la o firma ungureasa .Le am de 3 ani si nu au stricat nimic inca smecheria e ca acestea au avut niste accesorii in forma de U care se introduc intre cheder si paravant tocmai ca sa nu forteze geamul.Inainte am avut ceva "trompete" ieftine care mi-au zgariat geamul in partea de sus

      Comment


      • Stiam ca acest modul analizeaza functionarea motoraselor de la geamuri, si cand simte ca ele consuma mai mult ( in speta, ajung la capat de cursa ) opresc motorasul. Ma gandeam ca nu cumva geamul sa fie oprit atunci ajunge in dreptul contactului cu paravantul ( presupun ca la toti cursa geamului e un pic ingreunata in partea de sus, unde intra si buza aceea a paravantului in cheder ). E bine ca am lamurit problema.
        In alta ordine de idei, acest modul poate lua semnal de la inchiderea centralizata existenta pe masina ? Sau e musai sa existe o alarma montata ? Aveti cumva o schema de montaj sa inteleg si eu ce cum unde se leaga ?
        In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

        Comment


        • M-ar interesa daca mai vrea cineva produse de pe alfaromtrans ... sa o punem de-o comanda, in jurul datei de 15, sa intre si banii de salariu

          Eu as vrea un modul ridicare pentru 2 geamuri
          In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

          Comment


          • salut razvan mar interesa si pe mine modulul da mi mai multe detalii despre el

            Comment


            • "Accesorii si piese auto cumparate in Grup" ... ce-mi place cum suna!
              Nu vreti sa cumparam in grup o distributie noua pentru 1.6 16v si consumabilele aferente pentru o revizie la acelasi motor???. Un motiv pentru a face asta? ... gasim noi vo ceva. Poate trebe la careva!
              Lista doritorilor:
              1. gl_mmm
              2. ...
              Nu treceti nr. de inmatriculare pentru ca nu este necesar. Doar id-ul de forum, pls.
              Dati-i cu copy-paste ca merge sigur!
              Aaaa si sa nu uit: evident ca cu cat suntem mai multi cu atat va veni mai putin de caciula.

              Si mai am o idee pentru a face ceva in Grup!

              Comment


              • @cata e un modul care, la inchiderea masinii, iti inchide automat geamurile ( cu actionare electrica ). Adica daca dai sa iesi din masina, iei telefon, portofel, scoti cheia din contact si iesi, ca apoi sa iti dai seama ca ai uitat unul din geamuri deschise, nu mai e nevoie sa intri in masina sa pui contact si sa inchizi geamurile ci .. pur si simplu incui masina .. si modulul iti inchide de fiecare data geamurile pe care tu ai uitat sa le inchizi.

                Asta e teoria. Vreau sa imi cumpar un modul, sa vad cum se monteaza, si daca nu ma descurc, o sa apelez la ajutorul cuiva, contracost.
                De ce intreb care ar mai vrea cate ceva de pe alfaromtrans.. tocmai pt a imparti valoarea transportului coletului.
                In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                Comment


                • da mai, pune-ma si pe mine la unul ca asta stiam si eu ce mi ai spus tu dar nu gasisem ceva asa ieftin ca la cei de la panasonic modulul cu tot cu montaj si pentru 4 geamuri si trapa e 1.5 juma

                  pe asta cred ca o sa-l montez singur sau apelez la danielliviu
                  Last edited by lupulucian; 10 June 2009, 21:06.

                  Comment


                  • Vrea cineva ceva de pe www.alfaromtrans.ro ! eu dau maine comanda pana in ora 10 pntru 2 kituri xenon ! Daca doreste cineva astept sa ma sune:0743580328

                    scuzati ca m-am gandit asa tarziu

                    Comment


                    • Originally posted by razv.an View Post
                      M-ar interesa daca mai vrea cineva produse de pe alfaromtrans ... sa o punem de-o comanda, in jurul datei de 15, sa intre si banii de salariu

                      Eu as vrea un modul ridicare pentru 2 geamuri
                      http://www.alfaromtrans.ro/index.php...product_id=312
                      Salut.
                      Si eu sunt interesat de un astfel de modul tot pentru 2 geamuri.
                      Ma treci si pe mine pe lista.

                      Comment


                      • pai sa facem o lista atunci pentru modul de ridicat geamuri razvan ia initiativa

                        Comment


                        • razv.an, eu zic sa faci comanda de pe acum ca sa ne vina pe 15 modulele. Ce zici?
                          Deci, suntem 3 persoane pana acum care doresc sa comande modul de ridicat geamuri, 2 module pentru 2 geamuri si unul pentru 4+1 geamuri.

                          Comment




                          • 1. razv.an - modul ridicare 2 geamuri \40 Lei
                            2. florentinn - modul ridicare 2 geamuri \40 lei
                            3. cata29 ??

                            cata, nu am vazut sa aiba ceva si pentru trapa .. sau am inteles eu gresit, tu dadeai doar un exemplu cu trapa ?
                            vrei un modul pentru 4 geamuri ?

                            [ scuze pentru dublu-post, dar nu pot edita ]

                            Alta problema..
                            A mai luat cineva de la ei "becuri" cu leduri ?

                            e vorba despre
                            pozitie - http://www.alfaromtrans.ro/index.php...product_id=578
                            semnalizare - http://www.alfaromtrans.ro/index.php...product_id=582
                            stop-frana - http://www.alfaromtrans.ro/index.php...product_id=581

                            Ce parere aveti despre produsele astea ? Vin cate 2 in pachet, sau e pretul per bucata ? La stop-frana, chiar are 2 faze, in banii astia ?
                            le-am trimis mail cu intrebarile astea acum cateva zile, dar vad ca nu am primit raspuns
                            Last edited by razv.an; 12 June 2009, 00:52. Reason: Automerged Doublepost
                            In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                            Comment


                            • Nu stiu ce fel sunt becurile cu leduri, dar... nu va chinuiti sa luati pentru semnalizare ca nu va merge. Consumul este mic si UCH-ul va da eroare de bec ars si nu va functiona semnalizarea. Pentru pozitie si stop frana nu stiu cum sunt, dar cele mai bune calitativ si garantate sunt la Zexstar cred.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • --------------------------------------------------------------------------------



                                1. razv.an - modul ridicare 2 geamuri \40 Lei
                                2. florentinn - modul ridicare 2 geamuri \40 lei
                                3. cata29 - modul ridicare 2 geamuri - 40 lei

                                razvane doar un exemplu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google