LoganClub Galati La Regionala Brasov 27-28.02.2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LoganClub Galati La Regionala Brasov 27-28.02.2010

    Deschid acest nou topic pentru a discuta aici doar despre intalnirea Regionala nr. 2 de la Brasov, in 27-28.02.2010. Aceasta va incepe oficial sambata la ora 12.
    Detalii aici
    Aici vom posta atat pana la, cat si dupa data intalnirii. Se contureaza deja capitolele principale:

    - lista de membri participanti LCG
    - programul propriu al LCG, daca este cazul (PANA la intalnirea propriu-zisa)
    - cum vom reprezenta LCG (stickere, steaguri, etc.)
    - propuneri diverse
    - strangerea banilor de cazare a.i. sa platim in avans cazarea (165 lei/camera), pt cei care se cazeaza
    - traseu, chestii comune, etc.

    PS Pana acum sunt anuntate (ca prezente la intalnire) 14 cluburi din tara! Numa' intalnire regionala nu-i asta ...
    ---------------------------
    Cam asa stau lucrurile pana astazi 17.01.2010:

    LISTA DE PARTICIPANTI L.C.GL + L.C.BR

    1. gl_mmm + sotia = 1 masina
    2. vivabobo + sotia = 1 masina
    3. dany_emmyl + sotia + copil = 1 masina
    4. iamagi + familionu = 1 masina
    5. DeWiL + sotia + copil = 1 masina
    6. cronos_ro + sotia = 1 masina

    LISTA DE CAZARE
    ...
    11. gl_mmm + sotia = 1 camera cu pat matrimonial-Conca Verde
    ...
    16. vivabobo+sotia = 1 camera dubla Conca verde
    17. dany_emmyl+sotia+copil = 1 camera{cu posibilit. pentru al treilea pat}. Doresc doua nopti 26 si 27 feb.
    22. Iamagi+familionu=1 camera cu pat matrimonial - de preferat in aceeasi vila cu cei din Galati
    23. DeWiL+sotia+copil=1 camera cu 3 paturi Conca Verde
    24. cronos_ro+sotia= 1 camera dubla cu 2 paturi la Conca Verde (din calcule ar fi cam ultima camera)

    Va trebui sa ne organizam si sa stabilim data de strangere a banilor pentru a putea face plata (165lei/camera/noapte). Eu propun ca cel tarziu in 14.02.2010 sa strangem banii si sa facem plata la comun. Daca cineva va dori totusi sa plateasca singur sau mai devreme, iata contul:
    RO 31 BRDE 080 SV 393 580 308 00 -Plava Iulian PFA
    Merge cineva de vineri? Ca eu asa as vrea ...
    Last edited by gl_mmm; 17 January 2010, 09:36. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Si eu tot de vineri as vrea... Poate ne strangem mai multi


    Nea' Dan tot 2 nopti vrea ... deci pana acum 3/6
    sigpic

    Comment


    • #3
      Deocamdata doar de sambata dimineata pot veni.
      Programul de la munca nu imi permite mai mult.
      Banii propun sa ii dam gramada. (cica am scapa de nus' ce comision)
      GL - 82 - VMD on board

      Comment


      • #4
        Pleaca vineri:
        1. gl_mmm
        2. iamagi
        3. dany_emmyl

        Pleaca sambata:
        1. cronos_ro
        2. vivabobo
        3. DeWiL

        Asa arata lista acum. Eventuale modificari - pe masura ce apar.

        Comment


        • #5
          Mircea ma bucur ca te gandesti la bugetul meu dar eu tot de vineri doresc sa plec.
          Pleaca vineri:
          1. gl_mmm
          2. iamagi
          3. dany_emmyl
          4. DeWiL
          Pleaca sambata:
          1. cronos_ro
          2. vivabobo


          Asa arata lista acum. Eventuale modificari - pe masura ce apar.

          Comment


          • #6
            La aceasta intalnire, regionala vreau sa ma aflu si eu printre acei posesori de golan asa ca ma inscriu si eu pentru sambata

            Pleaca vineri:
            1. gl_mmm
            2. iamagi
            3. dany_emmyl
            4. DeWiL
            Pleaca sambata:
            1. cronos_ro
            2. vivabobo
            3.gheorgngv

            Asa arata lista acum. Eventuale modificari - pe masura ce apar.

            Comment


            • #7
              gheorgngv daca vii de sambata inseamna ca te cazezi pe acolo. Iata aici link-ul unde te poti inscrie pentru un loc de cazare in vilele puse la dispozitie de organizatori.
              GL - 82 - VMD on board

              Comment


              • #8
                Pleaca vineri:
                1. gl_mmm
                2. iamagi
                3. dany_emmyl
                4. DeWiL

                Pleaca sambata:
                1. cronos_ro
                2. vivabobo
                3.gheorgngv

                Toti cei trecuti pe lista sunt rugati sa mediteze la urmatoarele - legat de ziua de vineri:
                - plecarea spre Brasov - o facem in grup?
                - cazarea vineri noapte - cine se ocupa sa gaseasca ceva convenabil? Si sa faca plata!
                - distractie - mergem la Paradisul Acvatic? Sau ...?
                - ce idei aveti privitor la modul de reprezentare a clubului la aceasta regionala?
                Last edited by gl_mmm; 22 January 2010, 21:32.

                Comment


                • #9
                  Mircea, am discutat cu Stress despre Vineri noapte.

                  Au zis ca suntem bine veniti si vineri, pentru ca se vor mai caza cativa. Mi s-a cerut inca 120 lei (parca) pe noapte, avand din nou gustarea de pranz inclusa si micul dejun de sambata dimineata.


                  Iar ca sa va ajut, idei de prezentare: din nou, stegulete, stickere, sigla. Eu zic ca e indeajuns.


                  Drumul pe care il vom parcurge, care va fi?

                  Sunt mai multe variante:

                  Galati-Braila-Buzau-Intorsura Buzaului-Brasov (Rasnov)
                  sau
                  Galati-Braila-Buzau-Ploiesti-Targoviste-Campulung Muscel (nu ajungem la el, dar este la 10km distanta - am dat punct de reper)-Rasnov



                  Eu zic sa mergem in grup si sa plecam pe la 7-8 dimineata. E ok?
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    S-a notat propunerea ta, Gicule. O vom discuta.
                    Legat de cazare, pretul pentru vineri seara, in aceleasi locatii dar fara mic dejun si alte alea, este de 90lei. Am vorbit si eu cu Stres. Eu zic ca merge ...

                    Comment


                    • #11
                      As mai avea 3 variante si un doua comentarii

                      V1. Galati-Focani-Lepsa-Tg. Secuiesc-Brasov-Rasnov 290km (nu stiu daca s-a asfaltat portiunea Lepsa-Tg.Secuiesc - acum 2 ani era drum forestier dar marcat DN)
                      v2. Galati-Focsani-Adjud-Onesti-Tg. Secuiesc-Brasov-Rasnov 303 km
                      v3. Galati-Braila-Buzau-Ploiesti-Predeal-Pârâul Rece-Rasnov 305 km

                      Traseul
                      a. Galati-Braila-Buzau-Intorsura Buzaului-Brasov (Rasnov) 295 km e cu probleme. Saptamana trecuta zicea de niste alunecari te teren pe la Nehoiu.

                      b.Galati-Braila-Buzau-Ploiesti-Targoviste-Campulung Muscel (nu ajungem la el, dar este la 10km distanta - am dat punct de reper)-Rasnov 386 km pare cam lung.
                      GL - 82 - VMD on board

                      Comment


                      • #12
                        Sunt de acord cu tine Cronos.

                        Pe intorsura, nu stiu ce sa zic, insa am propus asta pentru ca noi am fost anul trecut si e superb.


                        Acum, mai propuneti drumuri Mai avem timp
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          pe la lepsa acum o luna mai aveau de asfaltat doar 5 km in rest era fresh da cu zapezile astea....peisajul in schimb e superb,si pe la nehoiu e frumos pe intorsura pe la buzau da e cam prost in zona finala inainte de intra pe brasov-tg secuiesc cam 20-30 km e cu dale si ceva gropi

                          Comment


                          • #14
                            Cei care vor sa mearga la Brasov ... grabiti-va! Lucrurile se cam precipita si n-o sa mai gasiti cazare la un loc cu toata lumea.

                            Comment


                            • #15
                              update

                              Update la lista. S-a facut deja distributia pe vile si camere! Luati aminte!
                              "...
                              11. gl_mmm + sotia = 1 camera cu 2 paturi lipite-Conca Verde-cam.8
                              16. vivabobo+sotia = 1 camera cu 2 paturi lipte-Conca verde-cam.16
                              17. dany_emmyl+sotia+copil = 1 camera cu pat matrimonial+1 pat extensibil-Poiana Rasnoavei-cam.8 -Doresc doua nopti 26 si 27 feb.
                              23. Iamagi+familionu =1 camera cu 2 paturi lipite-Conca Verde-cam.1
                              24. DeWiL+sotia+copil=1 camera cu pat matrimonial+1 pat extensibil-Conca Verde-cam.14
                              25. cronos_ro+sotia= 1 camera cu 2 paturi lipite-Conca Verde-cam.3
                              36.gheorgngv + prietena = 1 camera cu pat matrimonial-Pensiunea Rasnov-cam.6
                              ..."

                              Tema pt acasa :
                              1. Organizatorii ne roaga sa postam cat mai urgent lista cu cei care doresc sa se cazeze de vineri, pentru a face demersurile necesare. Tariful de cazare pentru noaptea de vineri este de 90 lei. Doar cazare.
                              2. Deasemenea, pana cel tarziu 14.02.2010 trebuie facuta plata in contul indicat.


                              Poze cu vilele si camerele ... care cum sta:
                              Attached Files
                              Last edited by gl_mmm; 24 January 2010, 10:30.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google