Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SOS...SOS...a inceput sa ninga...daca o tine asa toata noaptea iar va fi spectacol pe strazi...si de maine incepem munca
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • eu abia acu` incerc sa ma potolesc din starea de revelion..a fost bine dilaila si toate cele
      cat despre noua ninsoare...e jale..se merge bara la bara alune de rupe asa ca aveti grija cum va echipati (cauciucuri de iarna si lanturi)
      o saptamana placuta tuturor si km fara probleme

      Comment


      • Mah, e bine ca te-ai oprit din "starea de revelion" macar acum. Ca peste fo 10 ore tre' sa dai raportul la munca, sau la scoala, sau cuiva. Doamne, ce repede au trecut sarbatorile astea. Hai Pasti fericit si aveti grija de voi!

        Cat despre ninsoare ... asta-i asa, la mishto! Ca am avut parte si de mai mare. Las' sa ninga ca unora le place ...
        Last edited by gl_mmm; 3 January 2010, 22:56.

        Comment


        • A nins, dar s-a mai potolit intre timp. Vb lui Andrei, aluneca de rrupe ... Macar de ningea calumea, si "muscau" cauciucurile din zapada. Asa, alunecam cu drag si spor pe poleiul de sub stratul fin de zapada
          In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

          Comment


          • Salutare. Cine stie unde pot gasi in Galati un convertor de semnal pentru iesire vga din laptop si intrare hdmi in televizor? Sa vada si ochiul meu ceva de calitate. Multumesc lui Mircea pentru microbul injectat.
            METABOND RULES

            Comment


            • La magazinele de electornica din Tiglina 1 ai incercat?Si vezi ca mai e un magazin asemanator la capat la troleibuz in Micro 19...si daca nu au cred ca poti comanda. Adevarul ca Mircea m-a bagat si pe mine in boala cu o chestie...ma apuc si eu de cautat filme si ochelari 3D
              sigpic

              Comment


              • Poti sa cauti, da NU vei gasi adaptor / cablu de la VGA la HDMI. Doar de la DVI - HDMI. Asta pentru ca pe VGA este semnal analog, iar pe DVI - HDMI este semnal digital.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Pentru Daniel: Salut. Am gasit pe net un asemenea convertor, la 290 ron, dar nu il au pe stoc. Preia semnalul analog de la iesirea vga a laptopului si il converteste in semnal digital. In tv intrarea va fi pe hdmi. Sunt niste filmulete cu acest tip de convertor si pe you tube. Am fost azi la Dioda dar nu au. Toate cele bune.
                  METABOND RULES

                  Comment


                  • La multi ani Soka
                    sigpic

                    Comment


                    • eu folosesc de 1 an hdmi-ul ..nu se compara cu vga sau dvi ... prin acest cablu trece atat imagine cat si sunet ... dar diferenta se vede cat te uiti la un film gen 720p sau 1080 p , unde imaginea si calitatea sunetului este fff tare .. recomand si un sistem Dolby digital

                      Comment


                      • am vazut un afis la intrare in gradina botanica (cred) un afis pe care scria mare si lat 3D Cinema. are cineva idee ce este?
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by vivabobo View Post
                          Salutare. Cine stie unde pot gasi in Galati un convertor de semnal pentru iesire vga din laptop si intrare hdmi in televizor? Sa vada si ochiul meu ceva de calitate. Multumesc lui Mircea pentru microbul injectat.
                          Originally posted by vivabobo View Post
                          Pentru Daniel: Salut. Am gasit pe net un asemenea convertor, la 290 ron, dar nu il au pe stoc. Preia semnalul analog de la iesirea vga a laptopului si il converteste in semnal digital. In tv intrarea va fi pe hdmi. Sunt niste filmulete cu acest tip de convertor si pe you tube. Am fost azi la Dioda dar nu au. Toate cele bune.
                          Uite aici o alternativa de nota zece: http://www.marketonline.ro/media-pla...-digital-tv-hd. Exista ceva similar si cu LAN. Citeste si cronice din link. Si pretul este rezon.

                          PS Evident ca-ti trebuie si un cablu HDMI. Asta asa ... ca sa ai imagine de 10+ la plasma aia de numa' un metru
                          Last edited by gl_mmm; 7 January 2010, 21:25.

                          Comment


                          • Originally posted by vivabobo View Post
                            Pentru Daniel: Salut. Am gasit pe net un asemenea convertor, la 290 ron, dar nu il au pe stoc. Preia semnalul analog de la iesirea vga a laptopului si il converteste in semnal digital. In tv intrarea va fi pe hdmi. Sunt niste filmulete cu acest tip de convertor si pe you tube. Am fost azi la Dioda dar nu au. Toate cele bune.
                            Da, converteste semnalul din analog in digital, dar nu va fi la fel ca un semnal HD dintr-un blu ray player de exemplu. Asa, lcd-urile mai noi au si intrare VGA, asa ca... rezolutia suportata este destul de mare, ramane doar ca placa video sa poata scoate rezolutia respectiva.
                            Ca idee, chiar si formatul MKV este de fapt o compresie a formatului bluray. Deci.. un convertor de aprox 300 lei e cam mult doar pentru a folosi intrarea hdmi, atat timp cat nu poate imbunatati calitatea semnalului emis de iesirea vga decat prin up-scalig (ceea ce fac de fapt si dvd-playerele cu iesire hdmi)
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                              am vazut un afis la intrare in gradina botanica (cred) un afis pe care scria mare si lat 3D Cinema. are cineva idee ce este?
                              Exista la gradina botanica un cinema 3D dar e o sala micuta in care se pun filme educationale pentru copii!
                              Am o nelamurire , la patinuar pe stalpii cu noul semafor care inca nu e inaugurat au aparut niste cutii ce seamana cu niste radare fixe .A mai observat cineva dispozitivele?
                              sigpic

                              Comment


                              • O sa trec azi sa le vad si eu...dar nu cred ca sunt radare fixe...in cel mai bun caz poate sunt niste camere de supraveghere pentru a se vedea traficul in intersectie si in cel mai rau caz poate sunt camere video care se activeaza atunci cand treci pe culoarea rosie.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google