Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gata...discutiile din/despre Dubai se vor continua maine la intalnire...respir aer poluat de la Combinat
    Ma tot intreb ce inseamna discutii generale...
    sigpic

    Comment


    • Bine ai revenit Valeriu !

      Comment


      • welcome to the jungle boss

        Comment


        • Pentru florinred...uite ce am gasit
          Cele din prima poza sunt 245 EUR ( superstreet.ro ) si celelalte 810 RONI ( tuning-logan.ro )
          Attached Files
          Last edited by lupulucian; 23 December 2008, 15:19.

          Comment


          • 23.12.2008

            Astazi masina mea a suferit o modificare,pozele va arata totul.Lucian m-a convins si m-a ajutat.Acum e ok? Andrei,Valeriu si Ady? Multumesc Luci.
            Attached Files
            Last edited by lupulucian; 23 December 2008, 17:04.

            Comment


            • Parca este alta masina. Si curata si cu V-ul intreg

              Comment


              • am vazut pozele nicule,dar nu am inteles. e vorba de o curatenie generala?
                Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                Andreea Trifu

                Comment


                • N-a vazut motorul lu' BNM atata apa in viata lui. Incepuse sa miroasa a imputit de acuma. Mult curaj ti-a trebuit Nicule sa-ti speli motorul ala, tata.
                  Last edited by lupulucian; 23 December 2008, 20:30.

                  Comment


                  • cine pune pariu ca daca a spalat motorul cu jet de apa se lasa ce o vizita la un service?

                    Comment


                    • Nea Zlate, nu-i chiar asa. Stiu de temerea celor de la Renault & Dacia, referitoare la spalarea cu apa a motorului, dar daca iti iei masurile de precautie ( izolarea calculatorului si a distributiei fiselor ) merge. Personal am deja doua spalari la activ si nu-i bai.
                      Renault are o mare problema si ma refer aici nu doar la modelele low-cost ( este valabil si pentru VelSatis de exemplu ), au o problema cu asigurarea etanseitatilor la contactele electrice si nu numai. De ce doar cei de la Renault AU GRIJA sa averizeze clientii asupra spalarii motorului? Nici macar Daewoo nu facea asta iar Daewoo este mult sub Renault. Este doar o problema pe care Renault incearca, cat mai discret posibil, s-o faca sa dispara. Exista o probabilitate de a aparea probleme la motor, nu se stie cat de mare sau de mica, si asta ii inebuneste pe cei de la Renault. Asta-i tot.

                      Comment


                      • probleme cu spalarea nu apar la calculator sau fise ci cit la senzor de turatie si la mufa sondei de oxigen si eu recomand spalarea cind este cazul dar le recomand curatarea mufelor cu spray ptr contacte imediat dupa spalare bineinteles cine se pricepe sa faca asta

                        Comment


                        • Domnule Zlate multumesc pentru incurajare,si urare de sarbatori nefericite.(Oricum la IATSA nu ajung) Hai cu noi pe programul 2 ,la un gratar cu iz de minirevelion.Gluma-i gluma ,gratarul -i gratar,de vrei esti bine venit .Nu suntem razboinici si nici canibali.

                          Comment


                          • Exact cum spuneam. Renault are o problema cu etanseitatile la contactele electrice. De ce? Ce face Centrul de cercetare Renault de langa Paris http://www.renault.com/en/innovation/l-innovation-selon-renault/pages/technocentre.aspx ?
                            Sa nu spuna nicio firma producatoare de masini, in 2008, ca nu are voie sa spele motorul cu apa, ca se acopera cu rusine. Dar suntem romani si la noi merge. De secole suntem.....rusinati.
                            Spun doar ca este foarte greu sa mentii un motor curat in Romania, fara sa-l speli regulat. Sigur exista solutii speciale, gen puff puff, dar cat costa sa mentii motorul curat doar cu aceste spray-uri? Afara, stau masinile curate chiar si dupa mers pe ploaie. Acolo se merita asa ceva. Nu si la noi.

                            Comment


                            • Nikolas _bnm iti urez din toata inima SARBATORI FERICITE si sper sa nu ajungi in service niciodata ptr probleme de genul asta nici ptr altele (nici la IATSA nici la altele) daca o sa am timp o sa vin si eu la o intalnire cu un vin natural de la FIRTANESTI facut de mine
                              Last edited by lupulucian; 23 December 2008, 21:03.

                              Comment


                              • Te asteptam nea Zlate. Ne tot ameninti de ceva vreme cu venirea mata la intalnire . Ce-ar fi duminica asta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google