Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna dimineata tuturor!
    gl_ama, un singur lucru vreau sa mai adaug - daca noi nu tinem cu noi atunci nimeni nu va tine cu noi. Sper sa intelegi mesajul. Si scuze daca te-am jignit! Nu asta mi-a fost intentia.
    Chiar nu stiam ca cei care nu mai scriu pe aici au fost atentionati intr-un fel sau altul. Anyway ... cam fragila (si usor de distrus) legatura pe care unii o au cu forumul si comunitatea aceasta. Poate ca si din cauza asta actiunile si activitatile clubului sunt aproape zero! ... din prea multa implicare si importanta acordata clubului. Si atunci, nu ne mai ramane de facut decat sa ne agatam de toate prostiile si nimicurile ca sa inventam motive sa ne retragem. Dealtfel, asta este cel mai simplu si comod gest.
    Last edited by gl_mmm; 5 June 2011, 08:17.

    Comment


    • 'Neata buna in ultima zi de week-end

      Ideea e ca nu trebuie sa ne certam...zic eu ca putem avea opinii diferite...dar atata timp cat suntem pe aceeasi lungime de unda ca sa zic asa...
      Cat despre posturi...si mie mi s-au mai sters sau mutat sau nu m-a bagat nimeni in seama...dar asta e...asta nu inseamna ca gata dau bir cu fugitii...
      Last edited by CooSmiN; 5 June 2011, 09:05. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Buna dimi !

        Buna dimineata dragilor !
        Eu fiind o fire mai pacifista, nu-mi prea place ce-am gasit dis-de-dimineata p-aci....
        Am avut si eu o perioada de ..meditatie, sa-i zic asa, dar am filtrat bine si mi-am dat seama ca pentru inchegarea clubului si amicitiei dintre noi e nevoie de timp si toleranta si m-am intors cu fata spre club. Nu doar masina e punctul nostru comun, pe masina de exemplu eu sunt suparata(...dacia...-oare se scrie cu "D" mare ? ) dar scriu aici si vin la intalniri pentru ca deja sunt atasata de acest club si stiu ca si daca unii ar fi mai intelegatori si ar mai lasa fiecare de la el, am fi mai uniti si am petrece frumos timp liber, indiferent de varsta.

        Asa ca, gl_ama, bogdan 33, skypee, me_smn, gheorgngv, BRZ, Florinel 86, Fredy02, CooSmiN, Chivu Dan, hiddenkmleon si toti ceilalti care nu reusesc sa scrie prea des pe aici, tin sa va spun ca e de apreciat faptul ca faceti eforturi sa fiti atunci cand e posibil la intalniri si pe forum si, cel putin mie, imi face placere sa va revad de fiecare data cand se poate. Nu are nimeni nimic impotriva voastra.

        Mai fac o mentiune, avand in vedere de unde s-a plecat in discutia asta (si rog sa nu se supere absolut nimeni, incerc doar sa dau o explicatie atitudinii lui Mircea) e ca forumul are, de la tata lui, ceva reguli si in privinta limbii romane. Poate nu stiati dar pe acest forum este si un topic dedicat pastrarii calitatii limbii romane.
        Last edited by sand'dana; 5 June 2011, 09:18.
        Loganist far'de Logan

        Comment


        • Stai linistita ca cel putin eu nu cred ca are cineva ceva cu mine sau impotriva mea...de asta am si zis ca am trecut peste daca m-a deranjat ceva...

          Vin la intalniri de cate ori pot si vin cu placere...si aici la fel postez...in limita timpului...

          Spre exemplu ieri am iesit in oras...si in plimbarea mea m-am gasit cu 3 loganisti de-ai nostri (se stiu ei ) dar daca nu faceam parte din club...treceam unii pe langa altii fara nicio treaba...
          Ideea e ca eu m-am inscris in acest club sa cunosc persoane noi, sa-mi fac noi prieteni si chestii de genu' si nu doar pentru ca sa discut depre masini...

          Haideti sa ne intelegem si sa ne discutam problemele ca suntem o comunitate, nu?

          Si apropo...ca mi-am adus aminte o discutie mai veche...era ceva legat de garantia pentru volan...are garantie...dar din ce am inteles doar in primul an de la cumpararea masinii...

          Stai linistita ca cel putin eu nu cred ca are cineva ceva cu mine sau impotriva mea...de asta am si zis ca am trecut peste daca m-a deranjat ceva...

          Vin la intalniri de cate ori pot si vin cu placere...si aici la fel postez...in limita timpului...

          Spre exemplu ieri am iesit in oras...si in plimbarea mea m-am gasit cu 3 loganisti de-ai nostri (se stiu ei ) dar daca nu faceam parte din club...treceam unii pe langa altii fara nicio treaba...
          Ideea e ca eu m-am inscris in acest club sa cunosc persoane noi, sa-mi fac noi prieteni si chestii de genu' si nu doar pentru ca sa discut depre masini...

          Haideti sa ne intelegem si sa ne discutam problemele ca suntem o comunitate, nu?

          Si apropo...ca mi-am adus aminte o discutie mai veche...era ceva legat de garantia pentru volan...are garantie...dar din ce am inteles doar in primul an de la cumpararea masinii...pentru mai multe detalii...vorbim la intalnire...

          Au!...tocmai am facut o prostie
          Last edited by CooSmiN; 5 June 2011, 09:37. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Sincer să fiu că tot veni vorba de România şi de naţionalism , pot să spun din tot sufletul , nu sunt deloc mândru că-s român .Cât despre scrisul pe forum şi despre corectitudinea unei fraze nu cred că este user care să scrie corect din punct de vedere gramatical/lingvistic pe forum.
            Last edited by skypee; 5 June 2011, 12:49.
            Skypeeâ„¢

            Comment


            • Originally posted by skypee View Post
              Sincer să fiu că tot veni vorba de România şi de naţionalism , pot să spun din tot sufletul , nu sunt deloc mândru că-s român .Cât despre scrisul pe forum şi despre corectitudinea unei fraze nu cred că este user care să scrie corect din punct de vedere gramatical/lingvistic pe forum.
              Crezi ca esti singurul care nu e mandru ca e roman? Sunt mii sau sute de mii care urasc tara asta...si mai ales ce se intampla in ea...

              Cat despre scrisul corect...fiecare scrie cum vrea...adica respecta regulile sau nu...asta nu inseamna ca sta cineva dupa fiecare sa-l corecteze sau mai rau...

              Comment


              • Buna dimineata!
                O saptamana deosebita sa aveti!

                Comment


                • Buna dimineata!
                  O saptamana excelenta tuturor!

                  Comment


                  • Neata!
                    A inceput o noua saptamana.....ce bine a fost in weekend.
                    Numai bine voua tuturor!
                    Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

                    Comment


                    • Buna dimineataaaaa !
                      Weekendul a fost plin de voie buna si momente deosebite !
                      Dar fu prea scurt ! Cu urarile voastre de saptamana buna insa, parca vad ca va trece repede si mai vine un weekend relaxant
                      Loganist far'de Logan

                      Comment


                      • Neatza la toata lumea, o saptamana usoara si spor la treaba.
                        Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

                        Comment


                        • Buna dimineata! Ce bine ca este iarasi luni! Nu aruncati cu pietre, va rog ...

                          Comment


                          • Originally posted by laureatu' View Post
                            Buna dimineata! Ce bine ca este iarasi luni! Nu aruncati cu pietre, va rog ...
                            Se pare ca esti singurul care se bucura ca e luni Din partea mea putea sa mai tina week-end-ul vreo 3 zile...


                            Oricum o seara buna si o saptamana cat mai frumoasa tuturor...

                            Comment


                            • Sa vina weekendu', vreau o portie tripla de weekend se poate?)
                              Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

                              Comment


                              • ”Neata!
                                Cica e marti, dar luni cand a fost?
                                Niciodata sa nu speri, dar fara speranta si dorinta nu exista viata!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google