Cafeneaua Galateana, Chat Galatean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    neata........
    sigpic

    Comment


    • #62
      Originally posted by gl_mmm View Post
      Buna dimineata! Si Hristos A-nviat!
      Adevarat a Inviat!

      in dimineata aceasta am lenevit mai mult in pat in miros de mujdei de usturoi de aseara de la gratar
      sigpic

      Comment


      • #63
        Buna dimineata la toata lumea.
        Haideti cu ora 10 mai repede, o ajuta cineva sa ajunga mai repede?

        Comment


        • #64
          pai, ce mai conteaza pentru tine? oricum stai 10 minute si dezertezi
          sigpic

          Comment


          • #65
            Da...neata loganarilor...eu sunt pe metereze...beau cafeluta si plec...." la mare la soare fetitele sunt goale"...o sa ma intalnesc cu Sony sa urcam aceleasi fetite goale "sus pe bar ,sus pe bar"...asta in seamna un somn de calitate...trezit razand
            Hai o zi usoara ...si munciti cu spor sa treaca timpul mai repede.
            sigpic

            Comment


            • #66
              Drum bun Valeriu. Si transmite pe acolo si salutarile noastre. Sony, Andy, Loganu' numa baieti de baieti. Salve si respect.
              Iar voi ceilalti dup-aci sus cu cafeaua si hai cu ora doisheeeeeeeeee

              Comment


              • #67
                In una din zilele trecute am fost martor la urmatoarea intamplare: la intersectia Strada Brailei cu strada care duce la capatul liniilor de troleibuz si autobuz din Micro 19 (in fata covrigariei) un echipaj de Politie a oprit un sofer pe care au vrut sa il amendeze pentru ca nu purta centura. El sustinea insa ca a avut centura pusa si nu voia sa semneze procesul verbal. Cum se rezolva o astfel de situatie? Poate soferul sa scape de amenda?

                Comment


                • #68
                  pentru o amenda de 60 lei trebuie sa ajungi in instanta ca sa depui constestatie si avocat platit si lista continua...mai pe scurt, mai mare daraua decat ocaua
                  Last edited by bogdan_1984; 12 April 2010, 14:26.
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Deci daca politaiul e de rea credinta nu ai ce face, ca nu poti face dovada ca purtai centura?

                    Comment


                    • #70
                      politistul oricum trimite PV-ul acasa ca sa se plateasca amenda. daca e de rea credinta, iti poate lua si permisul. dar nu cred ca se face asa ceva. doar daca este injurat sau mai stiu eu ce...
                      dar vorbim la general sau particularizam pentru cineva pe care cunosti?
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Nu il cunosc pe sofer, nu stiu daca avea sau nu dreptate, dar intr-o situatie asemanatoare am fost eu la inceputul carierei mele de sofer: eram la Mamaia si am primit o amenda pentru neacordare de prioritate la trecerea de pietoni. Pe trcere nu era insa nimeni. Am fost nevoit sa platesc amenda.

                        Comment


                        • #72
                          mai stii? poate nu l-ai vazut de stalpul masinii...
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Neatza! V-a cuprins febra calatoriei?
                            Luati mai bine cate o cafea poate va trece!

                            Comment


                            • #74
                              Buna dimineata! AMR 4.

                              Comment


                              • #75
                                'netaaa! soarele straluceste, vremea este racoroasa in deajuns sa stai la birou si sa muncesti toata ziua cu drag si spor...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google