LoganClub Galati La Nationala nr. 5 De La Sibiu 24-25.07.2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Dane, pentru incurajarea sotiei recomand un traseu in Bucegi( sat Moroieni - Cabana Bolboci - Pestera Ialomicioarei - Cabana Padina - Sinaia)

    Comment


    • #77
      am vrut sa ma duc pe acolo, dar nu am mai avut timp. mi-a recomandat si o colega traseul asta. mi-a spus ca este un traseu infricosator. cred ca si ea avea aceeasi problema ca sotia mea....
      sigpic

      Comment


      • #78
        au mai fost bucurestenii pe transalpina inaintea voastra
        sigpic

        Comment


        • #79
          Bravo lor! Si au mai fost multi altii inaintea noastra si a lor.
          Dane, traseul Cabana Bolboci - Pestera Ialomicioarei - Cabana Padina - Sinaia, este aproape imposibil de parcurs cu masina. ... vreun gand ceva???

          Comment


          • #80
            cand mergem???
            sigpic

            Comment


            • #81
              Deci pana la urma cat e asfaltat din Transalpina?Cati km?
              sigpic

              Comment


              • #82
                Bine zis cati km sunt asfaltati si pe ce directie?
                Multumesc Valeriu pentru post si de interes

                Comment


                • #83
                  Aida va poate da mai multe detalii ptr. ca ea a tinut jurnalul de bord.

                  Comment


                  • #84
                    drumul nu este asfaltat constant. este asfaltat si la inceput si la sfarsit, dar si pe parcurs. portiunile neasfaltate alterneaza cu cele asfaltate si sunt inegale ca lungime, asa ca este greu, din punctul meu de vedere, sa estimez cat este asfaltat pt ca nu m-am gandit la lucrul asta cand am parcurs traseul. nu stiu pe ce criteriu se fac asfaltarile acolo, dar cum nimic nu este normal in tara asta, de ce ar fi si lucrarile la acel drum. totusi, sa imi dau si eu cu parerea, cam 30 km, din 150 sunt asfaltati si pun ca punct de final lacul vidra. de la lac spre sebes este numai asfalt.
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Cam asa sunt, 30-40km de asfalt intermitent, restul este drum de pamant si piatra cilindrata.

                      Comment


                      • #86
                        Salutare baieti!
                        Tot am auzit in jurul meu in ultima vreme prietenii vorbind cu incantare de Transalpina . Dau si eu search pe Gogule sa vad de unde incepe si unde se termina... si cand colo dau de un filmulet cu MRN-ul in plina actiune . Mi-a atras atentia sigla.... gata .. este de-al nostru. Il intrab pe Valerica cine-i tipul si uite asa am dat de Mircea. Desi nu te cunosc, frate felicitari , atat tie cat si celorlalti care au furnizat aici informatii despre aceasta drumetie.
                        Sunt hotarat ca la vara , sa imi incerc si eu norocul ,neaparat .
                        Last edited by valeriuciprian; 9 January 2011, 20:58.
                        , sunt cu ochii pe voi !
                        :thumbsup:

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google