Sa-i Ajutam Pe Cei Mai Tristi decat Noi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BeciAcustic View Post
    Felicitari......

    Se poate si un gest frumos decat sa faci de banii aia cine stie ce tuning mioritic la masina....

    JOS PALARIA LOGAN CLUB GALATI!!!
    Bine zis Beci...din pacate nu toti gandesc ca tine/noi...isi vad pe propria burta si aia e.

    Multumim pentru aprecieri...va urma.
    Last edited by valeriuciprian; 8 December 2010, 21:54.
    sigpic

    Comment


    • episodul 3

      Se pare ca Fundatia "Inima de copil" a inceput de astazi Caravana de Craciun. Programul este foarte variat.
      Propun ca intalnirea de duminica 19.dec.2010 sa o facem in parcare la Real in ideea de a vizita standurile de prezentare-comercializare ale fundatiei, standuri ce vor fi amplasate in Galeria Real. Ocazie cu care vom revedea micutii, vom admira micile lor opere de arta, vom putea achizitiona felicitari de Craciun si alte chestii lucrate si gandite de ei, etc.
      Ce ziceti?

      PS Este si o tombola.
      Last edited by gl_mmm; 23 December 2010, 08:56.

      Comment


      • Eu sunt perfect de acord si iti multumesc Mircea ca ai luat fraiele, eu am o perioada ceva mai aglomerata. Deci DA, duminica intalnirea la Real, eventual la steaguri , cum intram spre real, aleea din dreapta e mult mai probabil sa gasim locuri libere de parcat unii langa ceilalti.
        Loganist far'de Logan

        Comment


        • Si tot in asentimentul tau, Elena, invitam sa participe la aceasta "miscare" pe toti sustinatorii Fundatiei "Inima de copil".
          Amintesc o parte dintre ei:
          - loganisti (de toate felurile), sanderisti, daciotzi, opelisti
          - colegii de club din alte orase si nu numai (Braila, Bacau, ...)
          - prieteni, amici, rude, cunoscuti
          - anonimi, sustinatori de toate felurile
          Poate cineva sa posteze niste poze cu felicitarile tematice si obiectele decorate de copii? Ma gandesc ca ar putea fi unii printre noi care ar vrea sa cumpere cate ceva, sustinand in acest fel fundatia, dar nu au cum sa vina la Galati. Ei vad, aleg ... eu ma ofer sa le cumpar si sa le expediez cu posta.

          Mai vedem cateva opinii si apoi dam drumul rapid la o lista!

          Nu uitati: este decembrie! Putem si trebuie sa fim mai buni!
          Last edited by gl_mmm; 14 December 2010, 11:39.

          Comment


          • Eu propun sa ne intalnim la 11 in parcare la Popescu...si pe urma sa mergem la Real...asa in gasca/coloana organizata/dezorganizata
            Iata si o parte din produsele scoase la vanzare de copii nostrii.
            suport lumanari poza 15-10 roni
            suport lumanari poza 16-25 roni
            vaza mare dreptunghiulara poza 17-70 roni.
            Felicitarile nu stiu ce preturi au...oricum ceva simbolic.

            Nu uitati: este decembrie! Putem si trebuie sa fim mai buni!
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Mesaj din partea fundatiei "Inima de copil"

              Cumpara o poveste de Craciun


              si ofera un Craciun de poveste unui


              copil in nevoie!




              Copiii pe care noi, cei de la Fundatia “Inima de Copil”, ii ajutam au desenat povesti de Craciun!




              Noi le-am transformat in felicitari!




              TU cumpara-le si ofera-le celor dragi si ajuta-i astfel pe copii sa aiba un dar de Craciun, sa mearga la scoala si sa se bucure de o ingrijire mai buna in familiile lor in 2011!




              De asemenea, poti cumpara felicitari lucrate manual si obiecte decorative din sticla, pictate manual (serii limitate) de catre tineri cu nevoi speciale, cu ajutorul voluntarilor si personalului fundatiei, in atelierul de art-terapie.





              Poticomanda sunand la 0236-31 21 99 sau la 0730-592484 sau scriind la atelier@inimad**********.




              Multumim, asteptam cu interes mesajul tau si... spune-le si prietenilor tai despre povestile copiilor nostri!




              Sarbatori cu bine!



              PS:
              Cele 3 felicitari tiparite ~ 2 lei
              Cele lucrate manual ~ 6 lei
              Last edited by sand'dana; 14 December 2010, 12:20.
              Loganist far'de Logan

              Comment


              • Originally posted by valeriuciprian View Post
                Felicitarile nu stiu ce preturi au...oricum ceva simbolic.

                Nu uitati: este decembrie! Putem si trebuie sa fim mai buni!
                Originally posted by sand'dana View Post
                PS:
                Cele 3 felicitari tiparite ~ 2 lei
                Cele lucrate manual ~ 6 lei
                Chiar ca sunt simbolice preturile la felicitari
                sigpic

                Comment


                • Sper sa nu se supere nici un sanderist s-au lganist ca am preluat mesajul lui sand_dana si am postat pe alte site-uri din galati
                  Vine craciunul si trebuie sa fim mai buni daca nu cu noi macar cu ei cu copii care au nevoie de ajutor
                  SARBATORI FERICITE TUTUROR
                  Last edited by batranul70; 14 December 2010, 20:20.

                  Comment


                  • Cum s-ar putea supara cineva dintr-un astfel de motiv? Foarte bine! Ma bucur ca are ecou si ca macar in asemenea gesturi sa fim uniti ! Super !

                    Sarbatori fericite si tie si tuturor care se gandesc sa faca un gest calduros pentru copii !!!
                    Last edited by sand'dana; 14 December 2010, 20:27.
                    Loganist far'de Logan

                    Comment


                    • 19.12.2010 intalnire LC+CS+DC si apoi Inima de Copil

                      Grup reprezentativ - este, disponibilitate pentru caritate - este, luna cadourilor - este, preturi simbolice - este ... asa ca stabilim: duminica 19.12.2010, ora 11, in parcare la Popescu - Intalnire tematica "Inima de copil" a membrilor LC+CS+DC. Adica, ne facem intalnirea saptamanala si la plecare (in jurul orei 12) facem un ocol si vizitam standurile fundatiei "Inima de copil" de la Real.
                      In loc de cafea la hapilica -> bem o felicitare doua, la Real! Asta-i ideea!
                      Contez pe prezenta tuturor!

                      PS Cei care, din diferite motive, nu se pot inscrie in acest program dar vor sa cumpere cate ceva, ii rog sa ma contacteze ... si rezolvam.

                      Comment


                      • Inca un mesaj din partea Fundatiei "Inima de Copil"

                        Caravana de Crăciun “Inimă de Copil” 2010- detalii aici



                        Pentru mulți copii Crăciunul nu aduce daruri și bucurii, ci înseamnă lipsuri, sărăcie, frig și tristețe. Inițiată în 2004, ajunsă la a 7-a ediție, Caravana de Crăciun “Inimă de Copil” este un eveniment anual de strângere de fonduri. Prin Caravană, pe parcursul lunii decembrie:


                        • colectăm fonduri de la companii și de la oamenii din comunitate organizăm standuri cu vânzare de produse decorative și felicitări realizate în atelierul nostru de art-terapie
                        • organizam o săptămână de acțiuni publice, la mijlocul lunii decembrie, în diferite locații publice din oraș
                        Donațiile strânse în Caravană sunt destinate continuarii serviciilor pentru copii din familii in dificultate în 2011 și pentru acordarea de cadouri de Craciun pentru copii (vezi rezultatele Caravanei în 2009).
                        Attached Files
                        Loganist far'de Logan

                        Comment


                        • A fi OM, e lucru mare!

                          Ieri m-a sunat dl. Ovidiu Crihana, administratorul de la SC NEOSOFT SRL Galati si mi-a spus sa-i dau si restul de componente pentru PC ramase, in ideea ca ar dori sa mai faca unul pentru copii.
                          Pentru cei care nu stiu, dl. Ovidiu Crihana, a contribuit esential in repararea si configurarea PC-ului pe care l-am donat deja catre Filiala Pechea a Fundatiei "Inima de copil".

                          Eu mai am acasa doar: monitor CRT 17", placa de sunet 5.1, tuner TV (intern), cateva cabluri. Daca aveti pe-acasa componente PC care va prisosesc si pe care vreti sa le donati, mi le aduceti mie. (Ar fi foarte necesar un hard disk ATA!)
                          Restul de componente, softul si configurarea PC-ului, vor fi puse la dispozitie de catre SC NEOSOFT SRL Galati. Multumim!

                          Comment


                          • Cu ceva componente de PC as putea contribui si eu. Depinde cit de repede trebuie strinse piesele si la ce nivel se doreste a fi PC-ul.
                            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                            Comment


                            • Mircea coasca, cu ce componente au ramas, pe care mi-ai dat-o mai e de trebuinta?
                              San...apreciem bunatatea ta sufleteasca...cand poti ajunge prin Galati sau eu prin Braila vorbim

                              Nu uitati: este decembrie! Putem si trebuie sa fim mai buni!...Noi pentru altii...nu noi pentru noi.
                              sigpic

                              Comment


                              • Imi pare rau ca nu pot participa si eu la intilnirea speciala pe care o aveti miine. Rog organizatori sa faca cumparaturi si pentru mine, in standul dedicat copiilor, in valoare de 20 RON. Multumesc!
                                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google