Coltul Colectionarului Amator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil a vrut sa spuna ca pentru a comanda un kit in Anglia vei mai plati inca 50-60 lire sterline pentru transport, taxe, etc. Probabil! Si asta in cazul in care englezii vor accepta comanda ta.
    "Consecinte" nu vor fi! De aceea am deschis acest topic aici, pe sectiunea galatenilor, ca sa pot corecta EU deviatiile de la subiectul topicului.
    Fiti prieteni!

    Comment


    • Deci chinezu' din mine a invins
      Am luat primul numar din Bismarck...deci la final va iesi ceva impresionant...o nava de 1,25m/0,18m ...am luat-o sa apar galionului "Sf. Ioan Botezatorul".
      In revista este si un poster cu marimea naturala a machetei finale...pozele 3-4
      Imi urez eu mie spor si rabdare...ca o sa am nevoie.
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • florynelu, raspunsul ti l-a dat gl_mmm, caruia ii multumesc ca am fost gand la gand cu bucurie. plus ca n-as avea atatia bani sa-i dau garmada pe galion. in alta ordine de idei, fiind de la alta firma, nu stii daca are aceeasi marime, aceleasi detalii etc... poate de aia e mai ieftin.
        valeriuciprian, spor la treaba si rabdare... cam 2 ani jumate.
        eu inca ma mai gandesc daca sa ma apuc de el pentru ca inca nu stiu unde am sa-l pun.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • La faza cu "pusul" sunt si eu acum...masor prin casa...da i-oi gasi eu loc pana la urma
          sigpic

          Comment


          • oare cei de la hachette dau si ei vreun biblioraft sau trebuie sa tai revistele in doua si sa fac un dosar cu instructiuni de asamblare si unul cu istoria cuirasatului?
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • Originally posted by skypee View Post
              In comparaţie cu dacia 1300 , la aro chiar au dat rateu, zici că e o jucărie made in china de proastă calitate. (părerea mea)
              eu le vreau asa nereusite....daca le vinde cineva eu sunt amator sa cumpar....sau daca se mai gasesc undeva,in orasele colectionarilor deasemeni,sunt interesat sa-mi cumpere si mie....detalii pe pm.Multumesc anticipat!
              Last edited by ROY; 19 March 2011, 23:06.

              Comment


              • va aduc ceva frumos maine la intalnire pt cine e interesat
                scuzati calitatea pozelor!
                Attached Files

                Comment


                • Am rugat in plen ca sa ma anuntati si pe mine daca gasiti careva pe undeva Nr.1 de la "Masini de Legenda" - Dacia 1300. Nu a gasit nimeni? Ar fi de-acum 3 loganisti din alte localitati, interesati de colectie. Poate ii putem servi!
                  ...
                  Aro 240 cred ca se mai gaseste inca prin chioscuri.

                  PS Rugaminte mare la voi: incercati sa nu transformati prezentul topic intr-unul comercial.
                  Bogdan 33 a prezentat pentru vanzare acele machete - rog detaliile sa le schimbati pe privat. Multumesc!
                  Last edited by gl_mmm; 20 March 2011, 10:24.

                  Comment


                  • Originally posted by gl_mmm View Post
                    Am rugat in plen ca sa ma anuntati si pe mine daca gasiti careva pe undeva Nr.1 de la "Masini de Legenda" - Dacia 1300. Nu a gasit nimeni? Ar fi de-acum 3 loganisti din alte localitati, interesati de colectie. Poate ii putem servi!
                    ...
                    Aro 240 cred ca se mai gaseste inca prin chioscuri.

                    PS Rugaminte mare la voi: incercati sa nu transformati prezentul topic intr-unul comercial.
                    Bogdan 33 a prezentat pentru vanzare acele machete - rog detaliile sa le schimbati pe privat. Multumesc!
                    numarul 1 se mai gaseste la chioscul de la intersectia basarabiei cu domneasca la semafor acolo, langa liceul de arta.
                    Viata e mult prea scurta, traieste clipa.

                    Comment


                    • Originally posted by gl_mmm View Post
                      Am rugat in plen ca sa ma anuntati si pe mine daca gasiti careva pe undeva Nr.1 de la "Masini de Legenda" - Dacia 1300. Nu a gasit nimeni? Ar fi de-acum 3 loganisti din alte localitati, interesati de colectie. Poate ii putem servi!
                      ...
                      Aro 240 cred ca se mai gaseste inca prin chioscuri.

                      PS Rugaminte mare la voi: incercati sa nu transformati prezentul topic intr-unul comercial.
                      Bogdan 33 a prezentat pentru vanzare acele machete - rog detaliile sa le schimbati pe privat. Multumesc!
                      S-ar putea sa mai aiba la un chiosc de pe str. G. Cosbuc pe partea dreapta cum te duci spre tribunal...stiu ca si-a cumparat un coleg de munca de-al meu

                      Originally posted by CooSmiN View Post
                      S-ar putea sa mai aiba la un chiosc de pe str. G. Cosbuc pe partea dreapta cum te duci spre tribunal...stiu ca si-a cumparat un coleg de munca de-al meu
                      adica intre posta si tribunal...pe-acolo
                      Last edited by CooSmiN; 20 March 2011, 20:04. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Chiar daca nu sunt de la galati , am postat si eu , mi s-a parut f interesat threadul

                        Am achizitionat si eu renumita dacia 1300 + alte cateva poze cu restul machetelor

                        Imagine0810.jpgImagine0811.jpgImagine0812.jpgImagine0814.jpg
                        Imagine0815.jpgImagine0816.jpgImagine0818.jpgImagine0819.jpg
                        sigpic
                        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                        Comment


                        • fane, de unde ai luat dacia aia ca vreau si eu

                          Comment


                          • mia- vandut un tip din galati
                            sigpic
                            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                            Comment


                            • am cautat nr 1 din masini si nu l`am mai gasit..il vroiam si eu pt mine si pt cei ce`l mai vor daca`l mai gaseste cineva rog sa ma anunte!! multumesc

                              Comment


                              • Andrrei incearca pe la magazinele de peste drum de Posta din 21...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google