Coltul Colectionarului Amator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mi`a dat bogdan 33 vestea cea mare ca mi`a gasit`o el astept sa intru in posesia masinutelor (logan si 1300)

    Comment


    • Cei de la DeAgostini cam incep sa-si dea cu firma-n cap. Calitatea piselor incepe sa scada. In prima poza se vede cat de stramba este puntea mediana livrata cu nr. 8. E bine sa verificati calitatea piselor la cumpararea revistei.
      In a doua poza se vede rezultatul final, care e multumitor.
      Cine s-a apucat de cuirasat va avea mai mult de munca decat la galion, dar piesele par de o mai buna calitate.
      Sper ca e doar o scapare temporara si izolata a celor de la DeA.
      Attached Files
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • Ai lipit bucata mediana de punte pe traverse? Vine bine? Urca si tu niste poze cu lucrarea!

        Comment


        • da, vine bine, dupa mici ajustari din pila ale celor 6 ghidaje laterale.
          inca nu pot pune poze pentru ca nu am lipit-o. o voi face dupa ce voi avea si puntea superioara.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • Ieri am mai lucrat putin la punte.
            Ma intreb ce machete vor mai lansa cei de la DeAgostini. Oare HMS Victory sau Spitfire?
            Attached Files
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • Spitfire? Poate in visele tale!
              Arata super puntea ta. Dai cu ceva pe scanduri?
              Uite aici o tema: ma gandeam sa inchid vasul pe ambele borduri ... cum mai bag eu tunurile pe puntea principala (cea inferioara) dup-aia???

              Comment


              • E si in visele mele dar si in realitate. uite aici:
                Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.

                asta e doar unul din filmulete. chestia e ca nu se stie daca si cand va ajunge si in Romania.
                puntile le dau cu lac mat incolor.
                ca sa inchizi tribordul si sa pui si tunurile ai ceva de munca. ar trebui ca numerele cu filele de bordaj si usitele tunurilor sa le cumperi de doua ori. apoi sa pui tunurile pe pozitii, sa le lipesti, sa acoperi tribordul.
                dar astfel nu se va mai vedea cala vasului, marfurile, balastul etc
                am mai vazut ceva interesant:

                intr-adevar, e din plastic, nu din lemn, si are doar 718 mm, dar e si diferenta mare de pret.
                Last edited by TopCat; 28 March 2011, 21:24.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • Caut in continuare sa cumpar macheta Dacia 1300. Daca o gaseste cineva prin chioscuri sau poate vrea careva s-o vanda pe a lui, sa ma sune. Multumesc!

                  Comment


                  • dupa cum am precizat mai sus...am primit masinutele de la bogdan 33 (multam mult bogdane)
                    Attached Files

                    Comment


                    • Originally posted by andrrei_ro View Post
                      dupa cum am precizat mai sus...am primit masinutele de la bogdan 33 (multam mult bogdane)
                      nu ai pentru ce andrei oricand cu placere

                      Comment


                      • Originally posted by valeriuciprian View Post
                        Deci chinezu' din mine a invins
                        Am luat primul numar din Bismarck...deci la final va iesi ceva impresionant...o nava de 1,25m/0,18m ...am luat-o sa apar galionului "Sf. Ioan Botezatorul".
                        In revista este si un poster cu marimea naturala a machetei finale...pozele 3-4
                        Imi urez eu mie spor si rabdare...ca o sa am nevoie.
                        Continui sa iasa treaba buna.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • Super! Sa stii ca galionul meu are numai 24 de tunuri! Sa nu cumva sa te vad prin Pacific facand-o pe raul, ca pun tunurile pe tine.
                          Acum inca sunt la etapa de lipit si lacuit. Nu prea am ce poze urca. In curand, in curand ...

                          Comment


                          • Am meu are numa' 8...da bune

                            PS...eu cred ca nu voi lacui piesele...il vopsesc la sfarsit.
                            Pareri pro/contra?
                            Attached Files
                            Last edited by valeriuciprian; 5 April 2011, 16:45.
                            sigpic

                            Comment


                            • frumos dom`.le...sa`l afisezi cu placere

                              Comment


                              • Au ajuns si la mine in perfecte conditii Laguna ,Koleos si DACIA 1300.
                                Multumesc mult Bogdan 33 pentru seriozitate si promptitudine!
                                Tinem legatura!

                                O seara placuta pentru toti galatenii!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google