Protest Impotriva Scumpirii Combustibililor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Protest Impotriva Scumpirii Combustibililor

    Galateni, veniti la protest, vineri? (v. topicul de pe sectiunea braila)
    sigpic

  • #2
    Originally posted by iamagi View Post
    Galateni, veniti la protest, vineri? (v. topicul de pe sectiunea braila)
    Daca merg 10 insi cu 3 pancarde credeti ca o sa ieftineasca carburantii ? Traim in jungla ! Va agitati degeaba.
    Skypee™

    Comment


    • #3
      si totusi incercam si noi, poate, poate iese ceva
      lipsa text

      Comment


      • #4
        Nu iese nimic , pentru ca asa e la noi la romani "Cainii latra, caravana trece!". Daca nu ne trezim toti din prostie degeaba tipa 2-3.
        Last edited by skypee; 5 January 2011, 21:05.
        Skypee™

        Comment


        • #5
          Daca n-as avea convingerea ferma ca pretul carburantilor este DICTAT din afara tarii, cu siguranta m-as fi alaturat protestelor. Desi scopul actiunilor este unul bun, nobil chiar, cred ca sansele de succes sunt zero. De-aia nici nu particip! Si-apoi este oficial: preturile LA POMPA in Romania, trebuie sa se alinieze cu cele din tarile UE! Musai! Deci ...
          De fapt eu nu mai cred de mult ca tara asta este condusa din interior.

          Comment


          • #6
            Cu tot respectul si nu vreau sa se ajunga la contradictii.........pretul carburantului trebuie sa fie in raport cu cel al salariilor minime ......iar in cea ce priveste Uniunea Europeana, transmisese in tara rapoarte privind ne respectarea legilor de marire a pretului la carburanti, si initial suma pe litru nu trebuia sa depaseasca 3,5 ron /litru......da'discutia asta sa ,,ingropat la noi in tara din simplu motiv ca ,,taticul patrician" si restul magnatilor petrolieri sunt mai presus decat legea...

            Comment


            • #7
              Probabil ca ai dreptate, nu stiu ce sa zic!

              Totusi, daca sunt printre noi doritori de a sustine faptic aceasta campanie nationala, se pot alipi colegilor braileni aici.
              Last edited by gl_mmm; 7 January 2011, 08:47.

              Comment


              • #8
                neata colegi loganari!
                daca e vorba de combustibili, azi sunt si eu prezent la pompa cu o sacosa de marunt
                lipsa text

                Comment


                • #9
                  protestam?

                  Buna dimineata colegi!

                  Ma gandeam ca pentru astazi este cam tarziu sa ne mobilizam la protestul legat de scumpirea carburantilor. Conform informatiilor din postul colegilor braileni "... pe 7, 17, 18 si 19 luna aceasta in toata tara vor fi proteste in benzinarii ..." am putea sa strangem si noi randurile in alta zi. Adica pe 17, spre exemplu. Imi trebuie doar sa stiu ca galatenii vor sa se implice in aceste proteste. Si apoi vom dezvolta subiectul corespunzator dorintei majoritatii. Poate ca sunt si alte forme/metode de protest ...

                  Originally posted by gl_mmm View Post
                  ...
                  daca sunt printre noi doritori de a sustine faptic aceasta campanie nationala, se pot alipi colegilor braileni aici.
                  Daca un singur galatean se implica, atunci eu voi fi al doilea! Ar fi jenant sa fiu eu singurul, cu atat mai mult cu cat eu am convingerile mele (negative) legat de sansele de reusita ale protestului. Cu toate astea m-as implica si as sustine fara retineri campania!

                  PS Cred ca am sa deschid un topic nou special pentru acest subiect! Pareri?

                  Comment


                  • #10
                    Chiar daca nu vom fi si fizic prezenti la respectivul protest (dar eu spun ca vom fi) eu spun ca putem fi solidari si prin urmatorul protest.

                    Protestul de la benzinarii trebuie sa CONTINUE! Asa ca romani, haideti sa nu ne mai lasam calcati in picioare de patronii multimiliardari ai industriei petroliere si sa-i facem sa vada ce inseamna sa PIARDA BANI! Fiti solidari cu noi si in zilele de 17, 18 si 19 Ianuarie 2011 NU ALIMENTATI , NU INTRATI IN NICIO BENZINARIE! Mergem cu mijloacele de transport in comun,cu bicicletele sau pe jos dar NU MAI ALIMENTATI MASINILE pt a nu le mai umple buzunarele! Dati va rog mai departe acest mesaj pt ca nu esti singurul sofer care il citeste, mai sunt si altii ca tine,ca mine! Va multumim!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      pe data de 16 fac plinu ) si 17,18,19 stau cumitel

                      Comment


                      • #12
                        In ce priveste alimentatul...eu n-as mai alimenta pana la primavara... sa vedem daca'mi iese ....
                        Last edited by gl_mmm; 8 January 2011, 11:59.
                        Loganist far'de Logan

                        Comment


                        • #13
                          Protest Impotriva Scumpirii Combustibililor

                          Aici, reactii legate de scumpirea combustibililor!

                          Protestele automobilistilor galateni: presa locala

                          Comment


                          • #14
                            absent la pompa

                            Precum se vede si in avatarele noastre, intai Valeriu, acum si eu, si inca o multime de loganisti din toata tara, am ales ca masura de protest "abstinenta" la pompa, pentru zilele de 17-18-19 ianuarie. Este cea mai simpla, legala si comoda masura de protest impotriva scumpirii in nesimtire a carburantilor la pompa!

                            Daca mai vrea careva sa-si ataseze aceasta poza la avatar, de aici se poate descarca.

                            Comment


                            • #15
                              Schimbat avatar si eu
                              Absent la pompa
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google