Magazine Si Dezmembrari Cu Piese Logan In Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Magazine Si Dezmembrari Cu Piese Logan In Galati

    Salutari la toti! Ma numesc Pavel, sunt de la Chisinau, MD. Urmaresc de demult Forumul si detin un Lohan 1.5DCI, 2007Ambiance(K9K K7 daca stie cineva ce putere are, are interculer?). Fratilor scrieti va rog niste adrese cu dezmembrari si magazine cu piese de Logan, cu preturi interesante, in Galati.

  • #2
    Salut motoprim...referitor la intrcooler ma voi interesa si iti voi raspunde...dar la ce te referi cand spui ce putere are intercoolerul?
    Referitor la dezmemebrari logan...sunt vreo doua pe centura Galatiului si unul la braila...si piese noi gasesti la Popescu...iti spun toate asta in seranta ca ai drum pe la noi prin Galati...site-uri nu cred ca are cineva prin Galati....oricum...spune ce iti doresti si cautam preturi bune.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Salut motoprim, loganul tau din 2007, are 70 cp si are intercooler.
      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

      Comment


      • #4
        Mersi! Lohanul meu are interculer, adica are ceva mai mult de 68CP?, la noi nu se inscrie in talonul masinei puterea motorului!
        Referitor la pise SH-
        Am nevoie de: o aripa din dreapta de culoare rosie simpla(ne metalizata) in stare buna,
        un far din dreapta, lacata de la portbagaj(cu buton care se apasa), si multe alte maruntusuri...
        Piese noi pe motor, optica, accesorii...

        Comment


        • #5
          Are 50 kw, respectiv 68 cp.
          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

          Comment


          • #6
            Da Popescu are magazin?

            Comment


            • #7
              "La Ppescu" e un loc din Galati unde se gasesc magazine de profil auto...asa se numeste...sunt vreo 30 de magazine acolo( si nu au site sau nu il stiu eu)...pentru ceea ce vrei tu e mai complicat cu informatiile...pentru second hand recomand forumul...sunt mai multe persoane care dezmemebreaza masini...acum nu stiu cum e cu vama...iar pentru piese noi ( nu de uzina) poti incerca aici ...dar la fel nu stiu daca trimit prin curier.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Stiu ca intervin tarziu in discutie (mai exact vreo 7 luni ) ) dar dintre magazinele cu piese auto din galati care mai au si site recomand Zetec
                Zetec comercializeaza o gama larga de piese auto si are o experienta vasta (peste 10 ani) pe piata din Romania. Service-ul auto Zetec va sta la dispozitie cu servicii complete pentru masina Dvs. Unitatea detine documentatia tehnica de service, aparatura de diagnosticare de ultima generatie si tehnologia necesara pentru majoritatea automobilelor.

                Preturile sunt lejer mai bune decat la frontal si baietii de acolo foarte amabili. Si din ceea ce vad eu pe site au magazin di la piatra neamt, mai aproape de chisinau.
                Numai bine!

                Comment


                • #9
                  Am nevoie de cateva piese de schimb la masina mea si ma gandesc ca unele dintre ele sa fie second hand - in ideea ca sunt originale, pot fi folosite fara grija si sunt (relativ) ieftine. De aceea as vrea sa fac un tur pe la cat mai multe dintre centrele de dezmembrari din zona Galati-Braila. Insa eu nu stiu decat de cel de pe centura GL, vis-a-vis de cimitir. Unde mai sunt astfel de centre? Poate facem o lista ce ar putea fi utila unora la moment de ... restriste.
                  Ce mi-ar trebui acum, in prima urgenta: joja ulei, mecanism stergatoare parbriz, prezon janta aliaj, bloc lumini ... s-au adunat cateva trebsoare de facut la masina! Dar de cand cu linistea asta in club ...

                  Comment


                  • #10
                    Dezmembrari Braila Logan 0721860509

                    Comment


                    • #11
                      Mai este un centru de dezmembrari langa poarta sud ArcelorMittal (este si centru de colectare pentru Programul Rabla).
                      Mircea, daca intentionezi sa mergi acolo, as fi si eu interesat de un set de jenti. Poate mergem impreuna.

                      Comment


                      • #12
                        S-a facut! Mergem.

                        Comment


                        • #13
                          Daca te duci la centrul ala de dezmembrari, vei avea surpriza ca multe piese au pret apropiat de cele noi. Catalin Iurascu profita de faptul ca are multe piese care nu le au altii si speculeaza chestia asta.Suna la Braila ca are preturi de bun simt.

                          Comment


                          • #14
                            Unde este situat in Braila acest centru? Este cumva cel de la iesirea spre Viziru, pe dreapta?
                            ms

                            Comment


                            • #15
                              Singurul centru de dezmembrari din Braila, axat pe logan, este cel al lui Angel. Este situat la intrarea in Braila, dinspre Galati(pe dig), cum treci de Toyota, faci stanga(drum cu piatra cubica- str. Carantina), mergi cateva sute de metri si faci iarasi stanga pe str. Vadul Olangeriei. E simplu de ajuns, iar pt detalii despre preturi iti pot da nr de telefon.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google