Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • buna ziua

    "Salut, baieti! Sunt nou pe acest forum si as avea nevoie de putin ajutor. Vreau sa-mi inlocuiesc bucsile si caut un service ceva mai ieftin. Ma puteti ajuta? Multumesc!"
    Hmm, ce zici de asta? Ia, mai incearca o data.

    Si ca sa-ti si raspund: la rondou in Tiglina, cum urci spre capatul lui 9, se face imediat o strada la dreapta; in spate la blocurile nou construite. Sunt 2 service-uri mici. Incearca acolo. Succes!

    Nu posta in mai multe locuri pentru ca ... e tot una.

    Comment


    • Servus

      Salut, baieti! Sunt nou pe acest forum si as avea nevoie de putin ajutor.Prin August fac 1 an de cand am masina si trebuie sa merg la revizia de 1 an si din cate am inteles trebuie facuta la service-ul de unde am achizitionat masina(Logan Laureate 1.4) adica APAN ,aveti idee in ce consta aceasta revizie,ce schimba si ce preturi va rog,nu prea ma pricep la astea.
      Stima

      Comment


      • gl_85_clk bun venit in comunitatea noastra...te asteptam duminica de duminica incepand cu ora 10 la intalnirile noastre de la intrarea a doua a stadionului Dunarea.
        Reviziile...reviziile trebuie facute in perioada de garantie la orice Service agreat de Dacia(indiferent unde se afla situat in tara)...in Galati avem 4.Nalba (la iesire spre Tecuci) Iatsa (pe centura galatiului ) si Apan (pe Cosbuc si pe centura aproape de podul care duce spre Sidex)...cel mai simplu ar fi sa dai o fuga pe la ei si sa ii intrebi cat te costa revizia si daca te lasa sa vi cu piesele tale...la Iatsa stiam ca te lasa.
        Cu atat te-am putut ajuta eu...poate au colegii mei si niste preturi recente ca de cand cu criza asta preturile se schimba de la o zi la alta.
        Referitor la ceea ce se schimba...vad ca ai benzinara...ulei+filtru de ulei si filtrul de aer.
        Daca mai ai nelamuriri/intrebari nu ezita sa ni le adresezi...iti vom raspunde cu mare drag.
        Last edited by valeriuciprian; 5 July 2010, 00:01.
        sigpic

        Comment


        • Ulei Elf evolution 5w30 + filtru ulei - 128 de lei, la magazinul "deltacar" in parcare la popescu. Filtru de aer de origine,in cutie Renault - Mann C2672/1 (motor 1.4) 40 de lei. Il gasesti in jur de 30 de lei In cutia in care vine de la mama lui, de la Mann.
          Doar pentru ca Renault isi pune sigla pe produs, te mai costa ceva in plus.
          `Na ca a iesit si rima

          PS : Verifica intai la serviceul unde intentionezi sa faci revizia daca te primesc cu ale tale piese. E bine sa intrebi si daca te lasa sa stai langa masina.

          Eu, personal, am luat masina de la Nalba, insa pt revizii am optat pt Iatsa. Dc ? Baieti de treaba, te intelegi cu ei de la om la om, mai intrebi cate ceva, stai langa masina la revizie, si poti veni si cu piesele tale.
          Acum 2 saptamani am fost cu o problema pe garantie (freca paletul de la electroventilator in carcasa) si s-a remediat prompt, plus, mi-a curatat instalatia de AC gratuit.

          offtopic: Apropo de AC, stiati ca sistemul elimina condensul pe undeva pe sub masina, in fata ansablului schimbatorului de viteze ? E un canal ce comunica cu vaporizatorul. Acesta e musai sa fie curatat, in cazul masinilor cu AC, si nu doar habitaclul, cum am vazut ca se practica.
          In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

          Comment


          • clk-ule ... Bun venit pe forum! Te asteptam si la intalniri.
            Cat despre revizie: 250lei max ar trebui sa te coste prima revizie, la un service autorizat Dacia. Trebuie sa-ti schimbe obligatoriu: ulei motor, filtru ulei, filtru aer si ce-or mai gasi la inspectie.

            Comment


            • Servus v2

              Va multumesc baieti pt primirea facuta, si da o sa incerc sa vin duminica la intrunire,cat despre revizie o sa trag o tura pe la service-uri sa vad cum sta treaba .va multumesc inca o data

              Comment


              • Si la Nalba te lasa sa stai langa masina ,sa vii cu piese cumparate de tine dar numai de la magazinul Nalba de la Popescu dar sunt foarte aglomerati si te programeaza peste 3-4 zile.

                Comment


                • Se pare ca magazinul Nalba de la Popescu a fost inchis. Vechea locatie este de inchiriat. Sau poate s-au mutat.

                  Comment


                  • zi-mi ca iti pare rau de jnapanii aia de la Nalba!?......piese direct de la producator se pot lua si prin firme specializate care lucreaza cu fabricantul nu e necesar sa poarte emblema dacia.....un reprezentant nalba in minus, in concluzie cu o firma de furat proprietarii dacia mai putin , visez ca intr-o zii sa dispara si Apan, astia care vand sigurantele de 10A cu 15 ron, si setul intreg de la aceeasi firma producatoare da' sigilata in fabrica nu cu emblema Renault -Dacia este 3,5 ron

                    Comment


                    • MSD...asa e la toate reprezentantele...nu doar la Dacia...au preturi mari si produse pentru care garanteaza...personal imi pare rau ca s-a inchis acel magazin...nu prea sunt adeptul cumpararii de produse contrafacute si de proasta calitate.

                      PS...da magazinul nalba de la popescu e inchis
                      Last edited by valeriuciprian; 6 July 2010, 13:17.
                      sigpic

                      Comment


                      • Joi fac revizia de 30.000 km .Sunt tare curios cum lucreaza baietii de la Apan .

                        Comment


                        • Ne povestesti la JTLS ce si cum.
                          Buna alegere ccu Apan-ul. Par a fi profesionisti.

                          Comment


                          • Mai da Apan-ul cafea gratis la Agip? Eu i-mi fac treaba la IATSA si sunt multumit deocamdata.

                            Comment


                            • Da Vasile...apan-ul de pe dig mai da cafea la Agip.
                              sigpic

                              Comment


                              • Si Nalba iti ofera o cafea gratis ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google