Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai ai garantie la masina? Daca da, atunci singurele variante sunt IATSA, la iesirea spre Tecuci, sau APAN, Braila.
    Daca nu ai garantie mergi la Nalba.
    Last edited by IancuMIC; 31 December 2011, 12:13.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by gl_mmm View Post
      Rezolvat pct. 2 cu ajutorul lui laureatu'. Multumesc (si aici)!
      Masina merge bine, aproape drept volanul la fel, sta aproape drept roata din dreapta aproape ca nu fluiera de la 80km/h in colo . Si nici mainile nu ma dor prea tare cand conduc. Laser, auzi!?
      Tre' sa ajung urgent la "geometrist". Alti bani ...

      Mi-am pus si conductor suplimentar de masa la triplele spate, dupa reteta crististreulea, multumesc!, pentru ca incepuse iar sa se aprinda lampa de ceata cand calcam frana. Deocamdata nu mai face. Daca nu-i nici asta solutia problemei ... instaurez teroarea! Tai cablul de masa si-l leg direct pe caroserie.

      In curand montez si a 2-a plafoniera, cu 3 becuri, pentru locurile din spate.


      Ai reusit sa montezi a 2-a plafoniera pentru locurile din spate? As vrea si eu sa-mi pun.

      Comment


      • Rezolvat inca de atunci! Investitia isi merita toti banii si o recomand. ... Bine, poate nu era necesar sa ma chinui si sa risc in halul asta.

        Comment


        • ok merci pentru reply.

          Comment


          • A facut careva bracaj la Nalba? Ma intereseaza cat sunt de profesionisti baietii si ce scule au.
            ...
            Sambata mi-am facut programare (93 lei).

            Comment


            • Originally posted by gl_mmm View Post
              A facut careva bracaj la Nalba? Ma intereseaza cat sunt de profesionisti baietii si ce scule au.
              ...
              Sambata mi-am facut programare (93 lei).
              Vis a vis de Gold & Platin face cel mai bun bracaj.

              Comment


              • Originally posted by gl_mmm View Post
                A facut careva bracaj la Nalba? Ma intereseaza cat sunt de profesionisti baietii si ce scule au.
                ...
                Sambata mi-am facut programare (93 lei).
                Da Mircea pot sa iti zic ca au aparatura profesionala.Asta vara mi-am facut si eu bracajul la ei fiindca lucra mecanicul meu acolo si el mi-a facut bracajul.Si un novice poate sa iti faca bracajul la ce scula au astia de la Nalba, deci stai linistit ca nu are cum sa iti greseasca nimic.
                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                Comment


                • Am facut geometria la Nalba. Scule profesionale de ultima generatie (zic eu), meseriasul, la fel. Remarc si o imbunatatire a relatiei furnizor de serviciu-client.
                  Pretul final adaptat si el timpului de lucru real consumat in sensul ca am platit mai putin decat s-a estimat! (de diferenta de bani mi-am luat si un set de stergatoare 26 lei ).
                  In cateva cuvinte: foarte multumit si recomand!

                  Comment


                  • Si-au mai reconsiderat relatia cu clietii, dupa ce au pierdut agrementul Dacia; erau foarte rigizi, ulei impus de ei (Dacia Oil), desi Dacia recomanda , nu obliga utilizarea acestuia, nici nu te lasau sa te apropii de masina la revizii. In fine o aroganta specifica celui "mare si tare"; am facut 6 revizii la ei, asa ca nu vorbesc din auzite.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Drumurile din iarna asta mi-au dat de treaba: tubulatura de esapament a cedat (nervos). Trancane ca dreaq. Da' cum banii si minutele la telefon nu-i problema rezolvam si de-astea.
                      ... mama lui de "asfalt"!

                      Comment


                      • @scooter
                        In vederea unui ajutor real acordat loganistilor galatenilor si nu numai, care au nevoie de informatii cu privire la un service sau altul, daca nu-ti cer prea mult, te rog sa postezi modul cum a decurs lucrarea pentru care te pregatesti, impresii despre service-ul ales, etc.
                        Mersi.
                        Last edited by IancuMIC; 7 June 2012, 21:34.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Ma apropii de 20k km vertiginos si trebuie facuta prima revizie. Masina face un an de la vanzare in septembrie.
                          Vreau si eu sa stiu la ce service sa ma duc pentru revizie, schimb ulei, filtre si altele.
                          Eu ma gandeam sa merg la Apan Braila pe dig. Ordinea preferintelor mele ar fi:
                          -Apan Braila dig
                          -Apan Galati Cosbuc
                          -Iatsa
                          -Nalba
                          La penultimii nu am fost niciodata, iar la Nalba am avut vreo 2 experiente neplacute si una mai ok, dar asta pt ca il cunosteam pe tinichigiu vopsitor.
                          Ce imi recomandati, dar argumentat daca se poate.
                          Multumesc
                          Last edited by Sir Andrew; 17 July 2012, 14:25.

                          Comment


                          • Din cate stiu, IATSA este singurul service Dacia din Galati care efectueaza revizii la masinile aflate in garantie; Nalba nu mai e dealer Dacia demult. Ultima revizie am facut-o la IATSa; hmmm.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Nu este adevarat. Apana e ditamai dealerul Dacia si poate face orice operatiuni in garantie. Mi-au dat lista cei de la Vocea Clientului cu serviceuri agreate.
                              Eu vroiam sa stiu pe unde ar fi cei mai buni mecanici cat de cat, nu niste niznai.

                              Comment


                              • Se poate sa ma insel; asa stiam eu.Service autorizat dacia, nu insemna neaparat ca face si revizii la masinile aflate in garantie.
                                Sa-ti mai spun ceva; cauti supermecanici, dar ai sa vezi ca la garantie nu sunt repartizati cei mai buni, pentru ca doar inspecteaza, schimba ulei, greseaza balamale, verifica placute si cam atat; in rest sa treaca timpul normat pentru astfel de interventii; o sa te miri de ce sta atata timp masina pe elevator si nui se uita nimeni la ea Nu repara nimic pentru ca nu au ce.
                                Last edited by IancuMIC; 17 July 2012, 14:43.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google