Service Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    La o evaluare ochiometrica a celor de la Apan, pretul reparatiilor e undeva pe la 1800 Ron.
    Am deschis dosar la Omniasig si am fost pus sa aleg intre Nalba si Iatsa; am optat sa repar masina la Iatsa.
    Pentru ca am nevoie de masina in perioada asta, la inceputul anului viitor ma prezint la service.

    Comment


    • #47
      Mult succes parpanel.

      Comment


      • #48
        zlate 58 a facut promisiunea ca''incearca sa ajunga la minirevelionul LcG'',voi ceilalti va bagati (Iatsa)?

        Comment


        • #49
          Baietii de la Iatsa pot face o remapare la un Logan 1.5 dCi 85 cp?

          Comment


          • #50
            Nu este asa ceva, adica remapare la un service Dacia. Este impotriva politicii dealerilor Dacia. Vezi ca exista topicuri destule pe aici, cu cei care fac resoftari. In alta ordine de idei, te asteptam la intalnirile loganclubului Galati. Afli mai multe acolo.

            Comment


            • #51
              daca reusesc sa ajung duminica la intalnire. discutam si despre remapare
              Last edited by lupulucian; 26 December 2008, 21:17.

              Comment


              • #52
                salutare! da, sunt incepator insa asta n-ar fi o problema daca n-as fi accidentat putin masina. care sunt pasii daca am facut un mic autoaccident in garajul propriu si am indoit aripa masinii> asigurarea casco si alte taxe platite pina acu asigura reparatia la servide-ul din oras sau trebuie sa pretind ca m-a lovit cineva ca sa fiu reparat?
                multumesc anticipat

                Comment


                • #53
                  Avand Caso nu se pune problema sa dai in carca altuia. Casco este o asigurare facultativa care prin excelenta despagubeste asiguratul tocmai atunci cand evenimentul este din vina acestuia. Mai ales acum cand s-a ,,dat drumul " la accidentele usoare direct prin societatile de asigurari, adica fara politie. Primul pas, fuga la societatea de asigurari. Sa ai platite ratele la banca la zi ( daca este cazul ) si sa nu fii restant cu plata asigurarii Casco. Dupa aia te indruma ei...deschidere dosar si toate alea, service agreeat si despagubire. Succes.

                  Comment


                  • #54
                    daca tot sunteti cu apan macar schimbati suportii de numere si domnu lupulucian daca sunt atat de buni apanu nu mai veni in probe pe la alte service uri ca nu iti fac altii o diagnosticare corecta sau ca ai gasit o "portita" sa l schimbi "pe garantie" stii tu mai bine.In legatura cu clientul in service s a incercat sa se elimine sticla de vin care o aduceti ca spaga si sincer daca sunt 10 mecanici si 15 clienti in hala asta este talcioc nu service ca eu nu cred ca la voi la locul de munca vine orisicine pe capul vostru cand lucrati si eventual sa va mai dea si niste indicatii pretioase luate de pe forumuri.Cei care au fost multumiti de iatsa nalba apan sau altele sa mearga tot acolo sau sa incerce si altceva nou.Va multumesc!

                    Comment


                    • #55
                      Nu cred ca vrei sa intri in vreo polemica cu mine, victor80. Dupa ce am fost in probe la voi si mi-ati spus ....ca ati vrea sa va mearga masinile voastre asa ( auzi text ?) am schimbat pe banii mei toata partea fata ( brate si capete de bara, toate fiind varza ) . De unde vii cu perla asta de genul ca sunt cu apan? . Invata in primul rand sa scrii si doar dupa aia sa ai pareri. Si ce muriti de ciuda cumva voi ce-i de la apan?


                      PS: Iti las postul asa cum este, fara edit. Gramatica ma mananca totusi....
                      Last edited by lupulucian; 5 February 2009, 21:33.

                      Comment


                      • #56
                        Lucian , ai grija ,sa nu te lasi mancat de molii. (ce ? nu ai apucat nici o picatura din sticla aia de vin?)
                        Last edited by Nikolas_bnm; 5 February 2009, 21:58.

                        Comment


                        • #57
                          recomand si eu Iatsa ...acolo mi-am rezolvat problemele ..sunt oameni de valoare acolo ...
                          Nalba - este greu cu ei... fitze ,figuri ..am facut prostia sa fac prima revizie la ei, iar cand sa ridic masina de la receptie m-am trezit cu alti suporti de numar - asa este politica firmei - dupa un scandal pe masura mi-am recuperat suportii . Cel mai frumos ca te mai si suna dupa 5-6 zile sa te intrebe daca am apreciat "calitatea " lor...
                          Prisma - se comporta frumos cu clientii - este un service Ok

                          Comment


                          • #58
                            Acest forum a fost realizat pentru a schimba opinii si idei despre unele probleme aparute si metode de rezolvare pentru acest autovehicul logan sau , dupa cum am observat din discutiile avute de domniile dumneavoastra pana acum , pentru reclama ori in unele cazuri autoreclama (vezi zlate 58).Sunteti circa 10 insi si va autosugerati idei pareri si critici.Daca doriti logati-va pe alte forumuri si o sa vedeti diferenta .Cat despre gramatica imi cer scuze dar nu am terminat o facultate de litere si inainte de a critica despre corectitudinea unei fraze priviti si analizati sintactic si morfologic la tot ce ati scris dumneavoastra anterior.Si apropo domnul lupu cat ati platit pentru "brate si capete de bara, toate fiind varza " ca sunt curios de preturi nu de alta !

                            Comment


                            • #59
                              Eu sunt unul din cei 10 care nu-i apreciaza pe cei de la I.A.T.S.A.,tu fiind in minoritate si pe deasupra lucrator la acest sevice (asa se lasa de inteles)ar fi bine ca: ''tu ''sa nu mai intrii pe acest forum si sa cauti numai galceava.Nu poti dormii de ce anume a facut unul sau altul? Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la Facultatea de Litere.M-ai iritat si nu ma pot abtine.Daca esti baiat de baiat vino la intalniri si-ti vei schimba parerile.

                              CONCLUZIE FINALA.

                              Majoritatea invinge minoritatea in orice situatie.

                              nu mai da quote la ultimul post.
                              Last edited by valeriuciprian; 27 February 2009, 20:03.

                              Comment


                              • #60
                                Mi-am facut ITP-ul la APAN. A costat 66lei. Mi-au hatzanat-o de am zis ca se dezmembreaza. No pb. Mi-au facut o recomandare: la ITP sa te duci cu flitrele schimbate si cu o benzina buna in rezervor. Adica nu filtre cu 10.000 de km in nas si benzina Petrom 95 - cum aveam eu. Se pare ca au fost ceva probleme la gaze. Erau cam la limita si ei zic ca ar putea fi de la filtre si calitate benzina.
                                Impresia generala: profesionisti si preocupati de client. Bravo lor.

                                Inainte de Apan am fost la Iatsa. Cand am vazut cum arata sculele cu care lucreaza la ITP ... m-am dus repede la Apan. Nu mai zic ca mi-au vorbit de parca am venit cu carutza la ITP.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google