Sa Transformam O Rabla In VEDETA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa Transformam O Rabla In VEDETA

    deschid acest thread cu o mare rugaminte adresata galatenilor .

    rog pe toti cei care au pe langa bloc DACII ( vechi '80 chiar si inainte de '80 ) abandonate , nefolosite de mult timp sau date spre vanzare sa posteze aici pe forum !

    la fel de bine venite sunt orice informatii despre dacii ( cu anunturi de vanzare ) pe care le-ati vazut intamplator in galati , daca aveti cunostinte care vand asemenea masini ... va rog postati

    pozele ar fi bine venite

    VA MULTUMESC !!!

    rog moderatorii sa nu stearga acest anuntz pentru postare gresita din simplu fapt ca doar galatenii m-ar putea ajuta in aceasta problema, pozitionarea threadului la sectiunea vanzari/cumparari ar fi gresita. Va Multumesc
    LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
    LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
    LOCUL1 143.9dB (nCID)

  • #2
    Nu ne spui si noua ce vrei sa faci ?
    Ma uit si prin Braila? Ca nu-i chiar departe.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #3
      daca nu-i mare deranj ... m-ai ajuta foarte mult ... poate gasesc masinutza in Braila !

      momentan este in stadiu de vis ... pot sa-mi explic initiativa de a cauta o dacia veche din dorintza de a avea o a II masina ...
      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
      LOCUL1 143.9dB (nCID)

      Comment


      • #4
        misto initiativa .acum 3 ani am transformat o rabla de papuc in o masina noua.am schimbat tot (aripi ,praguri ,lonjeroane .carburator ,delcou ,pompa apa radiator etc)am dat cusca de pe ea ,i-am tras o vopsea metalzata ,am facut acte noi si dupa am vandut-o cu 75 milioane si masina afost moca.am bagat 35 milioane .dupa ce am vandut-o chiar mi-a parut rau ca mergea brici si arata super . e misto sa o refaci daca iti place si ai si ceva malai.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #5
          mc de incurajari ...
          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
          LOCUL1 143.9dB (nCID)

          Comment


          • #6
            Mult succes in acest proiect,ideea ta e foarte buna.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #7
              chiar tare ideea. aveam in zona mea niste rable, dar din pacate au fost luate. :|. am un renault safrane in paragina de 3 ani pe strada, din 95' dar nu stiu daca il da proprietarul, ca am vrut sa iau de la el scaunele (cu incalzire) si ce ma igaseam, dar a zis ca nu il da pe bucati. acum nu stiu...


              ma gandeam ca a rfi tare sa ajutam fiecare cu cate ceva la facerea unei rable deasta. am pe acasa parca un stop de 1310 semnalizare, placute de frana si ce oi mai gasi in magazie. ma gandeam sa il pictam in culorile LoganClub. ar fi frumos sa ii punem si stickere sa stie cumparatorul de cine a fost facuta ;)
              sigpic

              Comment


              • #8
                Credeti-ma..sunt multi "dacioti" in tara. Nu ma credeti..dati o fuga sambata la Parcul Carol !
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #9
                  eu as vrea sa mai fac una.m-am gandit la jaful lu soacramea .un break.eu nu fac tuning ci doar reconditionare.dar asta inseamna sa schimbi tot ce e uzat cu nou daca se poate si sa nu modifici prea mult infatisarea clasica.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • #10
                    şocalipticu cred ca vrea sa puna pe masina un ultra, super, mega, sistem audio
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Eu sincer iti apreciez intiativa, dar trebuie sa te gandesti daca esti dispus sa investesti atatia bani intr-o masina, bani pe care nu ti-i mai recuperezi in veci. La o masina veche nu ii poti face Casco, iar daca te loveste un baiat de treaba si ai nevoie de RCA-ul lui, vei primi maxim 1000 lei pentru reparatii chiar daca paguba este de 3-4000 lei.
                      Oare pasiunea nu cunoaste numarul banilor? La intrebarea asta trebuie sa-ti raspunzi tu.
                      Iti doresc succes in realizarea planurilor tale.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #12
                        va mutlumesc tututor pentru incurajari.

                        o masinutza miam gasit deja , o dacia din 82 putina rugina doar la capota , in rest totul functional , schimbate multiple la ea ... masina are itp , rca si atentie rovigneta pana in iunie ...

                        insa pretul care il cere pe masina ma determina sa mai astept !

                        bogdan .. 2 X rugaminte ... 1 numi mai poci ID
                        2 nu ma mai da de gol

                        zi buna all !!!
                        LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                        LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                        LOCUL1 143.9dB (nCID)

                        Comment


                        • #13
                          Fratilor, lasati pasiunea omului in pace. De unde asta sa faci asigurare pe pasiune? Bravo Dragos. Da-i inainte. Te ajutam cu tot ce putem

                          Comment


                          • #14
                            mc mc ... numai sa gasesc o frantuzoaica

                            weekendul is programate plimbari in targ !
                            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                            LOCUL1 143.9dB (nCID)

                            Comment


                            • #15
                              break din 99 cu gpl arata binisor si mai si merge pe deasupra in jur de 40 mil

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google