Vatmanii din iasi......

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vatmanii din iasi......

    Citeam acest articol din ziar si m-am gindit sa vi-l supun atentiei ca sa-l comentam impreuna "Vatman batut in cabina de soferul nervos al unui Audi"

    Parerea mea este ca acesti vatmani ai iasului merita pe deplin batuti deoarece au facut multe accidente intentionat fara sa frineze pentru simplu motiv ca legea in protejeaza.
    Pe mine m-a infiorat accidentul de pe pasarela alexandru cind un vatman a intrat pur si simplu intr-un batrin de 80 de ani la volanul unei dacii 1100 pentru simplu motiv ca era pe linii. Declaratiiile martorilor: "Tramvaiul nu a frinat deloc"

  • #2
    In idea de a indemna la calm eu zic ca ar trebui sa fie mai bine verificati la angajare (teste psihologice si altele...) si apoi sa ne gandim ca si ei sunt oameni .
    In plus intr-un exces de personalitate alunuia cu un Audi nu mai stiu de care este posibil ca vatmanul sa nu fi gresit Cred ca trebuie sa lasam politia sa isi faca treaba ....
    1.2 TSI

    Comment


    • #3
      Nu stiu... eu din cite am vazut prin trafic vatmanii intra din plin in masini fara sa firneze deloc; din ce am vazut din comentariile din ziar cica au o lista de pariuri si se intrec care distruge mai multe masini.

      Totusi in momentul de fata nu exista o lege care sa-i piedepseasca aspru pe acesti "vatmani" De regula tramvaiul fiind un mijloc de transport calatori nu ar trebui sa mearga cu viteza deci ar putea frina imediat tind cont ca are trei sisteme de frinare. Eu am impresia ca tramvaiele astea circula dupa regulile CFR prin iasi
      Last edited by juann; 25 March 2009, 22:00.

      Comment


      • #4
        eu zic ca e foarte posibil ca vatmanul sa fi facut ceva..cum fac ei de obicei....ori s-a bagat si era sa il loveasca pe asta cu audi dupa care a urmat un schimb de replici ori ceva de genu....nu cred ca ala cu audi s-a luat aiurea

        si eu am fost sters in spate de un tramvai care "nu avea frane" ...deci tind sa ii dau dreptate celui cu audi... parere proprie si personala ... trebuie tratata ca atare
        0.9 tce SL plus

        Comment


        • #5
          Originally posted by iooon_cug View Post
          si eu am fost sters in spate de un tramvai care "nu avea frane" ...
          Si evident ca tu ai fost vinovat nu?

          ps: un spary ceva?

          Comment


          • #6
            da normal ca eu eram vinovatul...tot timpul eu sunt ..dar macar ma bucur ca tramvaiul s-a sifonat destul de urat spre deosebire de mine care am avut doar o zgarietura.....am bagat-o pe casco
            0.9 tce SL plus

            Comment


            • #7
              prin toate orasele pe unde am mers dar mai ales in iasi tramvaiele chiar incurca circulatia.in plus faptul ca pe unde este cale de rulare pentru tramvai sosele sunt sub orice critica.in bucuresti am vazut ca in unele zone au scos fiarele astea ruginite care mai deraiaza ,i-au foc si altele si le-au inlocuit cu trolee si autobuze.cica orasele care se respecta au tramvai.aiurea.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • #8
                orasele cae se respecta....hmmm si locuitrii acelui oras cum sunt respectati daca aceste tramvaie fac un zgomot infernal, ca de noi suntem in stare sa luam numai ciurucuri de la nemti, banuiesc ca tranzactia s-a realizat prin n-spe mii de firme iesene astfel incat jafurile de la noi din iasi sunt la pretul unuia aproape nou
                http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                жалюзи плиссе

                Comment


                • #9
                  stiu ca e vechi postul dar sunt unii vatmani care practic dorm. eu am patit o chestie super naspa cand incervam sa cobor din tramvai eu sotia si copilul in carucior a dat asta sa plece cu usile deschise si fara sa se uite mare noroc a mai avut atunci ca imediat ce am reusit sa coboram toti 3 a plecat fara sa se mai uite ca il trezeam eu la realitate.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google