Intalnire LoganClub IASI

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radare!

    Posibil nenea Marius sa fi dat drumul atunci si nenea cu radarul.Nu stiu.In orice caz ma bucur ca-l voi detecta pe 07GAE. Inca ceva, nu uita sa mergi cu detectoarele si in zone cu denivelari(rampe, pante)pentru a avea o situatie clara.....Inca ceva, stie cineva in IASI, un atelier mai micut de reparatii, dar cu un mecanic mai bun?O sa va zic de ce.......poate maine.......

    My Car

    Comment


    • YO - TONY poate vii si tu azi la intalnire ca ti-am facut rost de teava pentru toba finala!!!
      sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

      Comment


      • Intalnire

        Nu ajung in seara asta, ceva hartii fara amanare de facut. Mai vorbim, succes la baieti.....Daca e ceva stiti unde sa ma gasiti........

        My Car

        Comment


        • Iata si prezenta de ziua indragostitilor!!!
          1. IS 06 LVB –REEA-ANDREEA – DA EU AM FOST DE VINA CA SA VARSAT clatita!!
          2. B 99 YIK -ANDREI – AM SCHIMBAT SI SIGURANTA ….AM MURDARIT SI HAIONUL DE CLATITE….
          3. IS 06 LBE - VALY – CARE VREA MOBILA LA COMANDA SA MA CONTACTEZE
          4. CT 23 RIK – 23 RIK – DAR SI AZI A FOST UN FRIG………………………..
          5. IS 08 UZY – UZZY – ABIA ASTEPT SA IAU SI EU UN ELERON ASA LA MISTO
          6. IS 99 VFY – CRISTI – DA DA HAI LA CALDURICA
          7. IS 06 JFH – VALI007 – NU NU ALA E IN ALT CARTIER REZIDENTIAL
          8. VS 56 EMI – FLOPPY – EU AM PLECAT SA MA INTALNESC CU EUROMARKET
          9. IS 55 GML –MIRZERO – DA AM TERMINAT SI CU EXAMENUL
          10. IS 31 BAC – NASUL – DA EU NU MAI AM NUMERE LA MASINA
          11. IS 31 BAC – VICU - TREBUIA SA MAI AJUNG SI EU PE LA INTALNIRI…
          12. IS 09 AYA – MOMOLINO – CE RAU E CU GEAMUL SPART
          13. IS 05 LKG – CIUCIOSU – AM PLECAT PANA LA CUMPARATURI
          14. IS 72 TEO – AUGUSTIN – CE SA FAC ASA E DACA NU AM BATERIE!!
          Attached Files
          sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

          Comment


          • Cam putini.. cam putini pe la intalniri.. Eu vorbesc, cel care n-a mai dat la Carrefour Era de nici nu mai stiu cand.. ideea e ca timpul a fost factorul problema in ultima perioada.. problemele s-au adunat unele peste altele.. programul era umplut cu alte activitati care nu isi aveau amanare si nu se suprapunea cu ora 18:00 aproape niciodata. Evident nici frigul nu ne lasa sa iesim din casa.. dar.. uite ca s-a facut mai cald.. programul s-a mai usurat in unele parti si de-acum incerc sa ajung cat mai des, alaturi bineinteles de Vicu ) Oricum.. acum ca a mai dat caldura afara si nu mai sunt gerurile alea cu temperaturi de minus 20-25 de grade sper sa ne adunam cat mai multi si sa facem aceeasi atmosfera care era cu cateva saptamani inainte de sarbatori. Hai sa ne auzim cu bine si conduceti prudent!

            “V-am pupat, v-am salutat, mândru ca un șef de stat!”

            Comment


            • nea dane putem rezolva la atelierul lui petrika ... mecanicul lui tony, xtradeals - sponsor la eveniment

              cmc ai rezolvatl sambata problema ?

              augustin: ce baterie iti trebuie ? poate te rezolv eu...

              momo, vicule nu v-am vazut de mult, dar ma bucur sa va revad la intalniri

              floppy poate azi bem o cafea la stadion, ce zici ?

              tony de ce nu mai dai pe la intalniri ?


              imi pare rau ca nu am putut sa fiu prezent la intalniri dar nu m-am simtit prea bine... duminica ne vedem cu totii, pana una alta nu uitati pe 17 de teatru, la orele 18.
              IS 10 LNC Facebook

              Comment


              • ATENTIE SE VANZEAZA NEACORDAREA DE PRIORITATE LA PIETONI... SI ESTE SI O SPECIE PIETONALA CARE SE HOTARASTE SA TREACA LA VEDEREA ANUMITOR NUMERE DE INMATRICULARE....

                SECTIUNEA 1
                Obligatiile participantilor la trafic

                ART. 35
                (2) Participantii la trafic sunt obligati ca, la cererea politistului rutier, sa inmaneze acestuia documentul de identitate sau, dupa caz, permisul de conducere, documentul de inmatriculare ori de inregistrare a vehiculului condus, documentele referitoare la bunurile transportate, precum si alte documente prevazute de lege.
                (3) In exercitarea atributiilor care ii revin, politistul rutier are dreptul sa verifice vehiculul, precum si identitatea conducatorului sau a pasagerilor aflati in interiorul acestuia atunci cand exista indicii despre savarsirea unei fapte de natura contraventionala sau penala.

                ART. 101
                (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a III-a de sanctiuni urmatoarele fapte savarsite de persoane fizice:
                18. nerespectarea obligatiei conducatorului de vehicul de a avea asupra sa documentele prevazute la art. 35 alin. (2).
                (2) Amenda contraventionala prevazuta la alin. (1) se aplica si conducatorului de autovehicul sau tramvai care savarseste o fapta pentru care se aplica 4 puncte de penalizare, conform art. 108 alin. (1) lit. c).

                ART. 108
                (1) Savarsirea de catre conducatorul de autovehicul sau tramvai a uneia sau mai multor contraventii atrage, pe langa sanctiunea amenzii, si aplicarea unui numar de puncte de penalizare, dupa cum urmeaza:
                c) 4 puncte de penalizare pentru savarsirea urmatoarelor fapte:
                2. refuzul inmanarii actului de identitate, permisului de conducere, certificatului de inmatriculare sau de inregistrare, a celorlalte documente prevazute de lege, la cererea politistului rutier, precum si refuzul de a permite verificarea vehiculului;

                De asemenea vi se poate aplica si:
                ART. 102
                (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a IV-a de sanctiuni urmatoarele fapte savarsite de persoane fizice:
                25. neprezentarea, in mod nejustificat, in termenul stabilit la unitatea de politie rutiera la care au fost invitate pentru solutionarea oricarei probleme legate de calitatea de participant la trafic sau de proprietar ori utilizator de vehicul;

                Art.98
                (4) Clasele de sanctiuni sunt urmatoarele:
                c) clasa a III-a - de la 6 la 8 puncte-amenda;
                d) clasa a IV-a - de la 9 la 20 puncte-amenda;


                SPETA REALA
                Buna seara,
                Am fost oprit la 30m de trecerea de pietoni de un agent de politie care mi-a intocmit un proces verbal in care sutine ca nu am acordat prioritate unui pieton pe trecere, sustinand ca acesta tocmai s-a angajat in trecere. Am refuzat sa semnez PV pe motiv ca pietonul se afla in refugiul dintre cele 2 sensuri de mers, si sensul incare circulam este cu 2 benzi si eu eram pe prima banda. De asemea nu am vazut nici o intentie ca acesta sa doreasca sa treaca. Carnetul a vrut sa mi-l ridice pe 30zile, dar am refuzat sa il predau agentului pe motiv ca l-am uitat la domiciliu.
                In masina eram cu o colega de servici care spune ca nu doreste sa isi piarda timpu prin judecatorii. Fapta nu mi-a fost spus daca a fost surprinsa pe camera de filmat da is 90% ca nu. Un alt fapt ciudat este ca imediat dupa trecere am oprit sa las persoana cu care eram in masina sa coboare, si dupa ce am plecat am fost tras pe dreapta. De asemena politistul a afirmat "ce refugiu?" , era noapte si ploaie si clar nu si-a dat seam ca trecerea nu era dintr-o bucata.
                Intrebarea mea este daca contest PV in cat timp aproximativ judecatoria isi va da sentina.
                Sau daca este mai bine sa platesc amenda si sa nu circul 30zile dar sa nu predau carnetul.
                Sorin ST

                La primirea procesului verbal, in termen de 15 zile puteti sa contestati. mai ales ca aveti un martor (colega de servici care spune ca nu doreste sa isi piarda timpul prin judecatorii) si nu au fost camere de filmat.
                Nu se poate va trebui sa predati permisul si sa contestati daca sunteti nevinovat de contraventie.
                Succes!
                Radu Alexandru consilier juridic
                IS 10 LNC Facebook

                Comment


                • La judecatorie e plin acolo de cereri pentru repunere in posesie de permis si...sau certificat de inmatriculare..........acu nu stiu ce sa zic dar sunt ffff multi ce merg la tribunal cu astfel de cereri!!!! Din pacate nu stiu si solutionarea lor!!!!
                  sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                  Comment


                  • @euromarket: Da, din pacate asa e in Romania - foamea de amenzi -> ceea ce se traduce in realizarea normei si a obtinerii de bonusuri pentru capetele de creta.

                    Caz concret: mie mi-au ridicat masina recent (dintr-un loc unde parcasem de mai multe ori si nici n-am visat ca s-ar putea s-o ridice) - vedeti topicul pe Forum.

                    Cost: 4 puncte, 240 RON (120 platiti in 48 ore de la primirea amenzii prin scrisoare recomandata) + 280 RON in ajutorul primariei (deci 400 RON total)

                    Comment


                    • Treceti pietoni!

                      Atentie mare in fata Postei Pacurari!E un loc consacrat! Inca ceva, incercati sa fiti calmi, sa asteptati toti pietonii.......inclusiv aia care sunt pe trotuar, invitati-i elegant cu mana sa treaca pe trecere desi ei nu vor sa faca asta!Inca ceva, incercati sa conduceti la limita celor 59-60 km/h. Nu are ce sa va faca in oras, radarul.Apropo, nenea Marius, ceva rezultate teste?Referitor trecere, daca sunteti pe un sens, nu vin pietoni pe partea voastra, dar vin de pe sensul celalalt, incercati sa treceti in asa fel, ca pietonul sa treaca pe sensul vostru numai cand deja ati trecut de trecere, sa calculati viteza pietonului in functie de vant, ploaie, momentul cand ajunge la linia continua, etc. GLUMEAM!Aveti grija de voi!

                      My Car

                      Comment


                      • mie intr-un fel mi se pare convenabil si corect sa ii sanctioneze pentru neacordare de prioritate pt pietoni,fiindca eu ca pieton numai ieri era sa fiu luat pe trecere de 2 masini care goneau,si tin sa precizez ca eram pe verde iar ei aveau verde intermitent..dar in ceea ce a spus euromarket,mi se pare exagerat pentru ca undeva in cartea aia scrie clar ca daca intre pieton si masina este o distanta de o banda nu esti obligat sa acorzi prioritate,tin minte ca si instructorul imi spusese asta..gresesc?cat despre contestatie nu pot ajuta,nu m-am intalnit si nu vreau sa dau sfaturi gresite..
                        andrEyCST--- ---andrEyCST

                        Comment


                        • Poate sa fie si distanta de 4 benzi(nu ca ar fi cazul la noi in Iasi), atat timp cat este pe sensul tau de mers esti obligat sa opresti si sa-l lasi sa treaca.
                          sigpic
                          Play ManagerLeague

                          Comment


                          • Lasati oameni buni ca in ultimele 10 zile in pacurari au fost 2 accidente pe trecerea de pietoni.asa ca....toti ne grabim toti avem problemele noastre...dar totusi trecerile sunt treceri....am fost injurat de foarte multe ori.....mergand cu 70-80 si apoi oprind la trecere....dar e dreptul lor....si dreptul meu de a ramane cu permisul in buzunar ;)
                            Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                            Comment


                            • diseara mergem la teatru, sa nu uitati

                              pana una alta haideti cu totii, dar individual sa facem un album foto cu gropile iasului, asadar incercati fiecare sa fotografiati cateva cratere si sa spuneti si locatia lor sa putem sa facem un album.... va spun la intalnire pentru ce.

                              ati vazut cati baieti s-au adunat la bmw club ? cca 25 ... bravo lor, un club proaspat infiripat care prinde aripi frumos asa

                              un nou proiect finalizat www.Foto-Video-Iasi.ro ... ce parere aveti despre el ?
                              Last edited by euromarket; 17 February 2010, 16:02. Reason: Automerged Doublepost
                              IS 10 LNC Facebook

                              Comment


                              • salutare

                                Si eu am luat un radar acum opt zile ziceau ca-mi trimite procesul verbal prin posta,dar nimic pana-n prezent ,oare sa ma fi uitat?? ma indoiesc:
                                ym! dorinu2005@yahoo.com
                                BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google