Informatii politia rutiera Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Informatii politia rutiera Iasi

    Salutare, saptamana viitoare merg acasa la ai mei si trebuie sa inmatriculez masina, faza e ca nu stiu programul de la politie referitor la primiri acte si cand pot sa merg sa imi iau numerele.
    Eu as dori sa rezolv intr-o zi ca sa nu fac doua drumuri la Iasi (vin de la granita cu judetul Botosani)

    Merci.

  • #2
    Salut.
    de primit acte se face pana in ora 13:00 cu siguranta. Parca auzisem ca e pana la 16:00. dar daca mergi pana in 13 e sigur.
    De luat numerele : cele preferentiale ti le da adoua zi, pe la un 15:jumate, dar nu mai tarziu de 16:00 - se inchide pravalia. Vineri stiu ca e program mai scurt.
    Numerele aleatorii nu stiu in cat timp ti le da... s-ar putea in aceeasi zi.
    Toate cele bune.
    Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

    Comment


    • #3
      Pai e deschis saptamana viitoare? Ca stiu ca bugetarii au liber toata saptamana...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        @morariu_alex: Merci de informatii sper sa rezolv.
        @andrei: Merg miercuri, saptamana asta. Saptamana viitoare e clar ca sunt liberi.

        Comment


        • #5
          Da. Am vazut ca ai scris ca mergi saptamana viitoare si am uitat ca postul e scris duminica. Deci da, saptamana asta sunt la lucru, normal.
          Si un sfat cu privire la numere: gandeste-te de acasa la vreo 10 variante de numar si vezi ca nu este permis ca prima litera sa fie I sau O.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Mai fratilor, am avut o mica problema, a intrat un tip (care are si o scoala de soferi) in mine in parcare, nimic grav, ideea e ca atunci cand am mers la politie pentru acte, m-a suprins placut. Ideea e ca am vazut tot felul de afise si pancarde pe acolo unde scria chestii de genul : aici nu se primesc atentii, daca mai multi de 5 omuleti sunt in asteptare, trebuie sa se deschida si al doilea ghiseu (asta pe la inmatriculari), s.a. Plus ca am mai vb-it cu un nenic care a incercat sa dea spaga la examenul pt carnet si nu a reusit, ca cica s-a primit ordin de sus sa nu se mai primeasca atentii
            Oare politia romana incepe sa fie pe drumul cel bun? Exceptand cazurile aiurea, rare care nu au cum sa dispara.
            Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

            Comment


            • #7
              Imi pare rau pt problema ta, dar revenind la subiectul din postul tau, si eu am observat acelasi lucru. Mi-a placut ce repede s-au miscat cand am vrut sa-mi inmatriculez masina...atat de repede mi-a luat dosarul cu toate actele de nu-mi venea sa cred. Nu cred sa fi stat mai mult de 2 minute acolo. Plus de asta la fel cand am facut actele cu cel la care i-am vandut fosta masina. Foarte repede s-au miscat si acolo. Se pare ca sunt pe drumul cel bun sau poate ca am fost noi mai norocosi
              I don't drive fast...I fly low !!!

              Comment


              • #8
                Asa rapid a fost si la mine. La 12 am bagat actele (am stat 5 min, era un tip in fata) si la 14 am ridicat numerele si actele. Iar la partea cu "micile atentii" se pare ca s-au pus cu ochii pe ei si le e frica sa mai faca chestii ilegale.

                Comment


                • #9
                  Salutare!! Stie cineva in cat timp se elibereaza numerele preferentiale la politia rutiera iasi...Astept un raspuns...Merci mult

                  Comment


                  • #10
                    Maxim o zi ;)
                    I don't drive fast...I fly low !!!

                    Comment


                    • #11
                      in cazul unui permis suspendat stie cineva din iasi care sunt zilele in care te poti duce sa il ridici si intre ce ore? multumesc.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by vali007 View Post
                        Asa rapid a fost si la mine. La 12 am bagat actele (am stat 5 min, era un tip in fata) si la 14 am ridicat numerele si actele. Iar la partea cu "micile atentii" se pare ca s-au pus cu ochii pe ei si le e frica sa mai faca chestii ilegale.
                        pai a spus destul de clar Boc..nu vor ramane decat oamenii care fac performanta; iar sporurile de performanta vor fi date pe bune
                        mai ramane Politia Romana sa isi rezolve problema cu autoritatea in fata infractorilor; au fost multe faze in care au dovedit ca nu le pasa sau ca sunt calcati in picioare de cei cu bani...gen femeia aia cu jeepu care era sa ii calce pe picior pe politai si aia nu aveau tupeu sa o dea jos din masina ca a parcat pe bordura si pe spatiu verde...
                        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                        Comment


                        • #13
                          cel mai bine apelati la internet sau mergeti la Politie direct . Sau schimbat multe lucruri si unele chiar in bine la Politie . Nimic nu mai dureaza ca acum ceva ani . suntem pe drumul cel bun
                          1.2 TSI

                          Comment


                          • #14
                            Asa este in toata tara unde se elibereaza permise si inmatriculari masini este un afis mare scris cu rosu (in aceasta unitate nu se primesc atenti,sa se pastreze intre oameni de la ghizeu o distanta decenta)!!!!!!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google