Benzinarii De Incredere In Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Benzinarii De Incredere In Iasi

    Salut,
    Sunt curios de unde alimentati voi si unde ati fost multumiti.
    Eu personal alimentez de la Petrom-ul din spatele mitropoliei(pe sf. Andrei parca stiu ca i se mai spune), in special la pompa 2, doar cu 95. Am verificat si pompa cu meniul secret sa vad daca fura baietii si a iesit corect, cu benzina nu am avut niciodata probleme(am mai alimentat si din alta parte, tot de la Petrom in special si a fost cam la fel), si sper sa nu fie nici de acum in colo.

  • #2
    andreicst a alimentat de acolo si a avut probleme cu un injector la motor 1.4.(da 1.4)
    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

    Comment


    • #3
      Eu, de cand am venit in Iasi (2 ani), am alimentat in felul urmator, la inceput puneam de la MOL de pe Pacurari, era ok dar pretul cam mare, asa ca am trecut la Petrom Pacurari, de unde am alimentat cam un an si jumatate, fara sa am nici o problema. Apoi de vreo jumatate de an am alimentat de la Petrom de pe Sf. Andrei, iar de o luna am schimbat providerul si am trecut la Rompetrolul de pe Bucium, nu partenerul.

      Ultima schimbare am facut-o dupa ce am observat ca motorul merge mai bine decat cu motorina de la Petrom.

      Auzisem pe cineva ca a avut probleme cu motorina de la OMV din Podul de Piatra. Si Andrei CST care a avut probleme cu benzina de la Petromul de pe Sf. Andrei, a avut rateuri la injectoare.
      Last edited by vali007; 6 June 2010, 11:11.

      Comment


      • #4
        eu am avut belea cu motorina de la omv pd piatra.
        dupa 2500rpm nu mai tragea masina.
        Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

        Comment


        • #5
          La care alte benzinarii de incredere mai mergeti prin iasi pt benzina de 95?

          Comment


          • #6
            la petrom de pe sf lazar merg eu si uneori omv nicolina

            Comment


            • #7
              De obicei alimentez la petrom de pe Sf Andrei, iar la plecari din Iasi de la petrom-ul din Pacurari.
              Nu am observat comportamente ciudate la masina.

              Comment


              • #8
                permanent in iasi alimentez de la petromul din pacurari

                Comment


                • #9
                  Nu prea ma incadrez in grupul "loganistilor" :P insa recomand cu caldura benzina 95 de la MOL pacurari. Ca sa fiu mai explicit (nu stiu daca mai este vreuna) e benzinaria de la intrarea in pacurari cum vii din fundatie pe stanga. La inceput (cand am luat masina, acu 2 ani) puneam de la Petrom-ul de la Mitropolie pentru ca era cea mai ieftina insa nu eram multumit de cum se comporta masina(aveam fluctuatii destul de mari la relanti) iar dupa jumatate de an, la recomandarea unei prietene am inceput sa pun de la respectivul mol. Am inteles ca la motorina Rompetrolul ar fi cel mai bun dpdv calitativ insa la benzina Mol-ul (chiar daca e putin mai scump) chiar e ok.
                  Ca imbunatatire la masina mea observ ca motorul nu mai are fluctuatii la relanti si (sper sa nu fie efectul placebo) parca arde si putin mai greu benzina asta.

                  Numai bine.

                  Comment


                  • #10
                    Preturile in cadrul aceluiasi brand sunt identice in aceaasi localitate, nu are cum sa difere la Petrom de la Mitropolie fata de Petrom in Pacurari. Oricum, au pisoarca astia de la Petrom in ultima vreme.

                    De alimentat, alimentez doar de la Rompetrol Niciman. Care are acelasi pret la carburant ca si Rompetrol Bucium (pe dreapta la iesire, nu partenerul).
                    Rompetrolul are statiile proprii in gestiune, Petrom, MOL sunt in franciza. Iar Lukoil are marfa proasta, chiar de are statii proprii in gestiune.

                    Comment


                    • #11
                      @cris_iasi tin sa te contrazic. La Petrom de pe Sf. Andrei(Mitropilie) benzina e mai ieftina fata de alta benzinarie Petrom. Oricum eu tot de la Rompetrol alimentez.
                      sigpic
                      Play ManagerLeague

                      Comment


                      • #12
                        Eu alimentez intotdeauna de la rompetrol de pe Niceman.Benzina imi pare buna,cel putin mai buna ca la LukOil,am probat odata si am zis ca mai bine ma feresc.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by bragelone View Post
                          @cris_iasi tin sa te contrazic. La Petrom de pe Sf. Andrei(Mitropilie) benzina e mai ieftina fata de alta benzinarie Petrom. Oricum eu tot de la Rompetrol alimentez.
                          Fata de alta benzinarie Petrom din Iasi? Asa presupun.
                          Ai alimentat cumva la 2 benzinarii Petrom din Iasi (una din ele fiind aia de la Mitropolie) in interval de o ora ?
                          Stii ca Petrom Mitropolie e in franciza catre aceeasi firma care are in franciza si Petrom Silvestru (langa Pasarele Alexandru)?
                          Cred ca fost o concidenta diferenta de pret, probabil legata de o modificare de pret care se face online, direct din serverul Petrom + marja firmei ca are in franciza statiile.

                          Comment


                          • #14
                            eu alimentez cu motorina numai de la Petrom P. de Piatra (este franchiza), si nu am avut probleme.


                            preturile tot timpul se schimba la ora 24.Referitor la depistarea furtului la pompa, este aproape imposibil de depistat fara ajutorul unei masuratori etalonate. la 20-30 de litri alimentati este insesizabil, dar daca adunam cate o cisterna poate doua pe zi, la ei se aduna ceva

                            Comment


                            • #15
                              Este vreo benzinarie in Iasi la care sa platesti benzina cu bonuri... de masa???

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google