Gume De Iarna!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gume De Iarna!

    Salut toti loganistii!

    nu stiu daca s-a mai scris dar vreau sa aud si eu alte pareri, decat cele ale autoritatilor referitor la eficienta gumelor de iarna.
    Eu conduc de 10 ani si nu am avut niciodata cauciucuri de iarna, nici macar mixte. M-am mai interesat si am auzit ca sunt eficiente. Oare? si daca noi ne echipam masinile cu cauciucuri, lanturi, lopata, material antiderapant; si autoritatile dorm sau ies cu plugurile dupa 2 zile dupa ce a nins, pentru ce mai platim atatea taxe?
    Last edited by Cristi_Xp; 20 October 2011, 12:12.

  • #2
    se simnte diferenta pe zapada automat,dar se toaca mult mai repede pe asfalt,pentru ca sunt mult mai moi decat cele de vara,iar daca vorbim de HOTII din romania,care ne ia atatea taxe pentru nimic,drumuri nu avem ,salari nu avem etc,sa nu te astepti ca poti sa urci unde e zapada de 4 palme ,pe o panta in urcare,mai ales daca e masina incarcata..

    Comment


    • #3
      ati putea continua aici: http://www.loganclub.ro/forum/anvelo...ope+iarna+vara
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • #4
        Buna! Buna!!!!!!

        Ce ne facem, fratilor? S-a pus "astia" pe noi si ne obliga de la iarna sa avem cauciucuri de iarna! Daca stie cineva la ce preturi se pot achizitiona si de unde ( in Iasi ), a-si fi recunoscator sa aflu despre jante noi/sh. 185/65/15 si cauciucuri de iarna noi/sh. . Exclus all sezon. Va multumesc.! paul.nastasa@yahoo.com

        Comment


        • #5
          as vrea si eu sa stiu niste preturi va rog pentru cauciucuri iarna ID bondellu

          Comment


          • #6
            Jantele SH costa intre 80-100 lei bucata si cauciucurile de iarna SH costa 100 lei bucata, deci un total de 860 lei cu montaj cu tot.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #7
              Vezi aici o comparatie intre cauciucuri de iarna si cauciucuri de vara.

              Comparatie cauciucuri vara-iarna
              Instructorii Napoca Rally Academy Marco Tempestini, Daniel Ungur si Vlad Cosma

              Dacia Logan Laureate 2004, 1.6MPI
              Toyota Yaris Sol 2008, 1.4DDTI
              Dacia Duster Laureate 2015, 1.5DCI, 4x4 + Honda CBR 600 F4i Sport 2002

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google