AutoCenter Si Tepele La Casa De Marcat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AutoCenter Si Tepele La Casa De Marcat

    Am cumparat de la Autocenter un bidon de ulei si un filtru de ulei pt logan. Toate bune si frumoase pina ajung la casa..... casiera baga in calculator codurile de pe produse; eu nu sunt atent la suma de plata care apare acolo pe monitorul ei.... ea imi zice de reducerea de 5% zic ok .....ii dau cardul, bag pinul iar cind sa semnez chitanta sa cad jos cind vad ca din contul de card sau debitat 275 RON in loc de 170 cam cit ajungea uleiul si filtrul.


    Cind ii zic dar cum de e asa de scump ca nu trebuia sa depaseasca 170 de ron... casiera acolo isi cere scuze si zice ca a batut codul gresit la filtru de ulei.

    Cind ma uit pe cutia de la filtru de ulei codul lor intern e 2881 insa ea a trecut invers adika 1882 si codul asta corespunde pentru un filtru de aer care costa 120 ron


    Pina la urma am rezolvat si mi-a dat diferenta care era in plus inapoi insa eu personal zic ca asta nu poate fi greseala ci teapa 100% daca nu eram atent si plecam si-mi dadeam seama acasa de ma intoreceam inapoi sigur ramineam cu teapa.

    Fiti atenti cind mai luati ceva de la iei la preturile care sunt afisate la raftul si cit va cere sa plati la casa
    Last edited by usr1; 1 September 2011, 21:20.

  • #2
    In vremurile astea nu prea poti sa te mai bazezi pe nimeni , mai ales pe un necunoscut...toti cauta sa te fure , sa te traga in teapa. Multumesc de avertizare!

    Comment


    • #3
      Originally posted by usr1 View Post
      Am cumparat de la Autocenter un bidon de ulei si un filtru de ulei pt logan. Toate bune si frumoase pina ajung la casa..... casiera baga in calculator codurile de pe produse; eu nu sunt atent la suma de plata care apare acolo pe monitorul ei.... ea imi zice de reducerea de 5%, zic ok, .....ii dau cardul ...

      Fiti atenti cind mai luati ceva ...
      Toate bune si frumoase, zici, se poate gresi (nu intentionat-suntem oameni ... gresim), dar partea pe care nu ai inteles-o este urmatoarea : de reducerea de 5% beneficiezi daca ai cardul de fidelitate de la ei de la firma si nu cardul bancar din portofel (eu il am de ceva timp si-l folosesc daca vreau sa cumpar piese de la ei - trebuie sa fii persoana juridica ... din cate am inteles), si am corectat un pic mesajul tau ... informeaza-te inainte sa acuzi ...
      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

      Comment


      • #4
        mie mi-au luat 60 de lei pentru echilibrarea celor 2 roti de pe spate nu am fost atent si am plecat... la o vulcanizare imi luau maxim 20 de lei

        Comment


        • #5
          orice tranzactie facuta cu cardul merge contestata in 45 zile ,deci nu e niciun stres.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            am platit cu numerar si nu mai conteaza daca mi-au facut echilibrarea las-o asa

            Comment


            • #7
              Originally posted by Cristi_Xp View Post
              orice tranzactie facuta cu cardul merge contestata in 45 zile ,deci nu e niciun stres.
              Poate sa faca refuz de plata la banca la care are cardul. Dar daca furnizorul de servicii e indreptatit sa revendice banii respectivi o sa il mai coste 10-20 ron comision pentru refuz la plata nejustificat.
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google