Montaj Senzori Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montaj Senzori Parcare

    Unde pot sa montez senzori de parcare la un pret decent?

  • #2
    De ce nu incerci sa ti-i montezi singur, eventual cu ajutorul unui amic mai priceput; daca te mai documentezi citind aici, eventual cerand pareri pe forum, o sa vezi ca nu-i mare scofala. In acest fel iesi cel mai ieftin.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Daca masina mai este in garantie, nu poti sa ii montezi decat la service autorizata si te costa mai mult, dar nu pierzi garantia la partea electrica a masinii. Bafta.

      Comment


      • #4
        salutare

        Montajul te ajunge maxim 100 ron pe canta langa Lidl iar daca esti in garantie cu masina o pierzi doar la partea electrica [oricum e o mare abureala si cu garantia]
        ym! dorinu2005@yahoo.com
        BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

        Comment


        • #5
          Originally posted by doru View Post
          Montajul te ajunge maxim 100 ron pe canta langa Lidl iar daca esti in garantie cu masina o pierzi doar la partea electrica [oricum e o mare abureala si cu garantia]
          Adica la service-ul Autocenter-ului?

          100 de lei? Ma asteptam sa fie un pic mai putin.

          Dureaza ma mult de o ora?
          Cine primeste un milion pe ora de munca? Ca eu nu....

          Nu m-as baga sa ii montez singur.

          Comment


          • #6
            [QUOTE=doru;1265390]Montajul te ajunge maxim 100 ron pe canta langa Lidl iar daca esti in garantie cu masina o pierzi doar la partea electrica

            Nu la autocenter am spus langa fostul plus (LidLe) daca masina e in garantie pierzi garantia doar la partea electrica atat
            Last edited by doru; 12 May 2012, 21:10. Reason: Automerged Doublepost
            ym! dorinu2005@yahoo.com
            BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

            Comment


            • #7
              Nu fac pe prostu, da vad ca nu ne intelegem.

              Gard in gard cu Lidl-u de pe canta e un service, care apartine AutoCenter-ului.

              In partea opusa Lidl-ului e un Rompetrol.

              Montaj mai ieftin nu gasesc in iasi?
              Cum am mai spus, 100 de lei ora e enorm.

              Comment


              • #8
                salutare

                pai vrei si treaba buna si moca eu la tipul ala mi-am pus senzorii si am dat maxim 100 ron numai ca tipul a facut treaba buna nu si-a batut joc eu ti-am recomandat nu te-am pus sa te duci acolo tu faci cum vrei
                ym! dorinu2005@yahoo.com
                BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                Comment


                • #9
                  100 ron pentru montarea senzorilor de parcare? pentru patru gauri si doua fire lipite mult,eu le montez cu 30 ron.dar poti face si tu,ce model de stopuri ai de ph1 sau ph 2 si iti spun eu care sunt firele de la becul de masialier plusul si masa.

                  Comment


                  • #10
                    Nu vreau sa le montez singur.

                    Normal ca tre sa il platesc pe om, pentru munca lui. Da nu cu 100 de lei pe ora.

                    Nu stie nimeni prin iasi, locuri sau persoane, care monteaza?

                    Comment


                    • #11
                      @cosmin83: Salut...eu vreau sa imi montez singur senzorii de parcare dar din ce mi-ai spus cei de la Reprezentanta(Dacoserv) imi pierd garantia la intalatia electrica!
                      Care ar fi riscul sa apara probleme la intalatia electrica in perioada de garantie!daca a avut careva o astfel de problema in perioada de garantie, rog sa imi spuna..si atunci o sa mai stau un pic pe ganduri!
                      Multumesc anticipat pentru raspunsuri! Stima!

                      Comment


                      • #12
                        am un Logan Mcv si vreau sa montez si eu senzori de parcare oare nu incurca carligul de remorcare?

                        Comment


                        • #13
                          Pe cei de pe mijloc ii pui mai distantati fata de carlig. Inainte sa dai gaurile, faci niste probe sa vezi cam care ar fi pozitia in care nu se "incurca" de carlig-ul de remorcare.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #14
                            aha o sa incerc man multumesc anticipat!!!

                            Comment


                            • #15
                              Eu te sfatuiesc sa tii montezi singur acasa...eventual mai chemi un prieten ceva, o mana de ajutor nu strica...
                              iesi mult mai ieftin ;) si nu e mare inginerie sa calculezi 4gauri sa tragi 4fire....Numai bine!!
                              CL 93 TAV

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google