Folii Autorizate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu va duceti la YV ...iti cam fac pretul dupa cum te vad...s-ar putea sa-ti convina sau nu :P
    Dacia Logan Laureate 2004, 1.6MPI
    Toyota Yaris Sol 2008, 1.4DDTI
    Dacia Duster Laureate 2015, 1.5DCI, 4x4 + Honda CBR 600 F4i Sport 2002

    Comment


    • #17
      Cine monteaza folii autorizate rar lummar in iasi fara sa demonteze geamurile?

      Comment


      • #18
        Folii solare sau antiefractie SolarZone pentru geamuri auto puteti pune la:
        Accent Trading
        Adresa:Str Gradinari Nr.27
        Localitate:Iasi
        Telefon:0232217483, 0741204690

        Daca vreti gratis participati la Urban Driving Skills pe 1 noiembrie si poate castigati unul din premiile oferite de ei.
        sigpicAm o problema. Ma grabesc.

        Comment


        • #19
          Originally posted by r3duc View Post
          Iti da omologare si pe fata daca ai transparenta legala ) uite-te in semnatura.
          Nu faci nimic cu omologarea pentru fatza .... se ia talonu daca ai folie (montata la mama lu' lumar si 3m) ...cel putin pana la alegeri.dupa mai vedem
          dar capaetele de creta nu discuta ai folii pe fatza te arde....
          Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
          prost.

          Comment


          • #20
            Deci, sa nu visati frumos, transparenta pe geamurile laterale fata aprobata de RAR trebuie sa fie 70%. Aceasta valoare este pentru transparenta, adica: geam+folie. Cum geamurile de logan sunt tratate deja, au transparenta 70%. Calculati ce folie aveti voie sa montati.
            Asta nu e valabil pentru geamurile din anii 80 care sunt din sticla clara cu transparenta de aprox. 90%.

            Asadar, mare grija cand va montati. Nu de alta, dar dupa asta o sa luati amenzi si n-o sa stiti de ce.
            sigpicAm o problema. Ma grabesc.

            Comment


            • #21
              testare transparenta
              Attached Files
              sigpicAm o problema. Ma grabesc.

              Comment


              • #22
                completare

                Dupa noile norme cei care monteaza folia trebuie sa detina un astfel de aparat pentru a putea demonstra clientului transparenta geamulu cu folia montata. Tare-s curios sa vad anunturi cu folii colorate omologate pentru geamuri laterale fata
                sigpicAm o problema. Ma grabesc.

                Comment


                • #23
                  deci pe fata nu e voie folie deloc, bun si pe spate cat e voie daca geamu de logan e deja tratat ?

                  Comment


                  • #24
                    Imi recomanda careva in sibiu un loc de montat folie omologata la pret bun??
                    Binenteles si calitate in montat,seriozitate,etc,ms.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Ciochy View Post
                      deci pe fata nu e voie folie deloc, bun si pe spate cat e voie daca geamu de logan e deja tratat ?
                      man pe spate poti sa o ai pe cea mai inchisa asa stiu eu , pe fata mi se pare ca nu mai ai voie deloc
                      STOP ACCIDENTELOR!!!sigpicviata are prioritate

                      Comment


                      • #26
                        Eu am folie pe spate aproape cea mai inchisa 4,1%vizibilitate unde am puso eu zicea baieti ca pun si pe fata omologat cu transparenta 75% mai inchis de 75% nu da omologare :|
                        sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google