OFERTA RCA Generali - Jud. IASI si BOTOSANI Reducere Pentru Membrii

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • OFERTA RCA Generali - Jud. IASI si BOTOSANI Reducere Pentru Membrii

    Reduceri fata de tarifele de baza din tabel, valabile de la 1 Ianuarie 2009 , astfel:

    - Reducere 15% - daca asiguratul este parinte al unui copil minor;
    - Reducere 10% - daca asiguratul are incheiata polita CASCO la Generali si nu a inregistrat daune pe aceasta asigurare;
    - Reducere 5% - daca asiguratul detine si alte/alta polita de asigurare in vigoare la Generali (cu exceptia asigurarii CASCO), inclusive pensie in vigoare;
    - Reducere 5% - daca asiguratul incheie polita pentru un an de zile (12 luni), bineinteles cu plata integrala a primei de asigurare.

    Reducerea cumulata nu poate fi mai mare de 20%.
    Se ofera Reducere 25% - daca asiguratul reinnoieste o polita RCA Generali anterioara pe care nu s-a inregistrat nici o dauna.


    Generali ofera serviciul Asist Plus GRATUIT pentru persoanele care incheie RCA pe 12 luni. Oferta valabila indiferent de data incheierii asigurarii.

    +5% REDUCERE PENTRU MEMBRII LOGAN CLUB
    Attached Files
    Last edited by vali007; 30 December 2008, 16:46.

  • #2
    Ma deplasez la domiciliu. Oferta este valabila si pentru cei din Botosani, Pascani, Tg. Frumos, Roman.
    Am facut un update la tarife. Vedeti tabelul de mai sus.

    Comment


    • #3
      Oferta s-a prelungit pana la sfarsitul lunii martie.
      Masinile pe firma sunt preturi mai mici decat pe persoana fizica.

      Comment


      • #4
        Masinile pe firma sunt preturi mai mici decat pe persoana fizica.
        Daca masina i luata in leasing se poate schimba socetatea de asigurare?
        Last edited by vali007; 5 February 2009, 14:47.

        Comment


        • #5
          La Leasing firma alege cu cine incheie RCA-ul tu nu poti face nimic decat sa platesti factura.

          Comment


          • #6
            De pe acuma ma doare capul cat am de plata in aprilie plus ca se zvoneste ca de la 1 martie se scumpesc iara RCA.

            Comment


            • #7
              Fiecare firma are dreptul sa modifice tarifele la fiecare 3 luni, marea majoritate a firmelor de asigurari au avut tarifele din decembrie pana in februarie.

              Generali are tarifele acestea pana la sfarsitul lunii martie.

              Comment


              • #8
                Dak tot faci chestii din astea(asigurari)poate shtii cumva dak pot schimba asigurarea la un Logan in leasing luat de la Caremil prin RCA Leasing ,contract casco shi ...obligat...RCA la Omniasig...!
                Nenorocitii ashtia m-au omorat cu zile ...8 milioane 10 mii polita RCA pe 12 luni.Tocmai am primit factura ...online shi tre sa vina shi aia fizik!!!Am facut apoplexie pe loc!!!
                Sau care mai shtiti ...am intzeles k totushi ashtia nu-s in regula cu chestia asta vis-a-vis de asigurarile astea ashe de scumpe...sau ceva de genu'?????

                Comment


                • #9
                  Daca este pe leassing nu poti face nimic, firma de leasing alege asiguratorul CASCO si cel de RCA. Imi pare rau dar asta e politica la noi in Romania.

                  Comment


                  • #10
                    Asa este : la masinile achizitionate in leasing nu mai ai ce face in privintza Asigurarii Rca si cea Casco pana la terminarea creditului; si eu as fi vrut chestia cu RCA-ul de la Vali, mai ales ca masinutza mea e pe firma !!!
                    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                    Comment


                    • #11
                      Fac un update la oferta RCA-Generali.

                      Din cauza crizei s-au redus reducerile.

                      La tarifele de baza din tabelul de mai jos se aplica urmatoarele reduceri:

                      - 5% daca se mai incheie inca o asigurare (cross-selling);
                      - 15 % daca asiguratul reinnoieste o polita RCA Generali anterioara pe care nu s-a inregistrat nici o dauna.

                      Iar pe langa aceste reduceri

                      +5% REDUCERE PENTRU MEMBRII LOGAN CLUB

                      Distributia oraselor pe grupe este:

                      Grupa 1: localităţile Alba -Iulia, Arad, Piteşti, Bacău, Oradea, Braşov, Buzău, Cluj-Napoca, Constanţa, Piatra-Neamţ, Ploieşti, Vaslui.
                      Grupa 2: Bucureşti.
                      Grupa 3: localităţile Botoşani, Brăila, Reşiţa, Craiova, Galaţi, Giurgiu, Târgu-Jiu, Miercurea-Ciuc, Slobozia, Iaşi, Baia-Mare, Târgu-Mures, Zalău, Suceava, Timişoara, Tulcea, Râmnicu-Vâlcea; judeţul Ilfov.
                      Grupa 4: localităţile Bistriţa, Călăraşi, Sfântu-Gheorghe, Târgovişte, Deva, Drobeta Turnu-Severin, Slatina, Satu-Mare, Sibiu, Alexandria, Focşani; toate localităţile altele ecât reşedinţele de judeţ, comune, sate.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by vali007 View Post
                        Fac un update la oferta RCA-Generali.

                        Din cauza crizei s-au redus reducerile.

                        La tarifele de baza din tabelul de mai jos se aplica urmatoarele reduceri:

                        - 5% daca se mai incheie inca o asigurare (cross-selling);
                        - 15 % daca asiguratul reinnoieste o polita RCA Generali anterioara pe care nu s-a inregistrat nici o dauna.

                        Iar pe langa aceste reduceri

                        +5% REDUCERE PENTRU MEMBRII LOGAN CLUB

                        Distributia oraselor pe grupe este:

                        Grupa 1: localităţile Alba -Iulia, Arad, Piteşti, Bacău, Oradea, Braşov, Buzău, Cluj-Napoca, Constanţa, Piatra-Neamţ, Ploieşti, Vaslui.
                        Grupa 2: Bucureşti.
                        Grupa 3: localităţile Botoşani, Brăila, Reşiţa, Craiova, Galaţi, Giurgiu, Târgu-Jiu, Miercurea-Ciuc, Slobozia, Iaşi, Baia-Mare, Târgu-Mures, Zalău, Suceava, Timişoara, Tulcea, Râmnicu-Vâlcea; judeţul Ilfov.
                        Grupa 4: localităţile Bistriţa, Călăraşi, Sfântu-Gheorghe, Târgovişte, Deva, Drobeta Turnu-Severin, Slatina, Satu-Mare, Sibiu, Alexandria, Focşani; toate localităţile altele ecât reşedinţele de judeţ, comune, sate.
                        Urmatorul update pe cand mai exact ?! ... sa stie si oamenii mai din timp ca s-au scumpit RCA-urile destul de mult ... thanks :-)
                        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                        Comment


                        • #13
                          Pentru cei care doresc in continuare asigurari de la Generali ii rog sa posteze aici.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google