Micul "bazar" Al Celor Din Iasi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deschiderea e cu piston sau prin reglarea arcurilor?

    Comment


    • Prin telescop si reglajul din arc,si motoras ptr deschidere din interior sau din alarma (daca e in dotare si are aceasta functie)in cazul de fata Catalin avea alarma cu deschidere a capotei portbagaj

      Comment


      • Lordwolf nu nu e ca la mine el are montat telescop !!!!dar vorbim detalii la intalnire!!!
        sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

        Comment


        • Da la tine cum e?(ciuciosu36bun) daca nu e secret?

          Comment


          • Poate nu ma prind eu dar care e avantajul cu piston, daca tot se regleaza arcul?

            Comment


            • Prietene!
              E vb de principii fizice,telescopul franeaza si arcul impinge dar nu mai mult de momentul ruperi ( momentul deschideri ,startul ) si acuma e vb cum reglezi arcul in functie de uzura lui sau cit de tare (nou) e telescopul !
              Mai multe nu am cum sa-ti explic.

              Comment


              • Asta era logic... pt ca am vazut si deschiderea doar cu arc ... si drept sa-ti spun mare dif nu e ... la urma urmei e vb de cum reglezi arcul.
                Ma gandeam la altceva ... adik ceva de genu scot arcurile si pun piston pt deschidere si altul pentru inchidere si asa am rezolvat problema doar cu pistoane. Eu zic ca se poate ... daca ai facut cred ca iti poti da seama mai bine ..

                Comment


                • ok
                  de deschis am facut multe dar de inchis nu cred ca se poate ,mai ales cu asemenea telescoape ,in general nu se poate ptr ca nu are cine sa-i dea comanda si chestiile astea sunt mecanice nu electronice,poate daca e sa fie un sistem electronic da,nu mai zic ca telescoapele imping nu trag si daca pui unul sa impinga si altul sa traga nu stiu care pe care se invinge si cind,in fine,asta e

                  sau un sistem hidraulic care are piston
                  Last edited by profesoru; 30 April 2009, 23:22. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • vand dacia logan 1.5 DCI din 2007, 2 aibag-uri, inchidere centralizata, 2 geamuri electrica, servo directie, 32.000 Km, bara fata tuning, bi-xenon, senzori parcare, ABS, cotiera originala, eleron pilot, PLeoape pilot, triple cu leduri, ornamente praguri, arcuri sport H&R care inca nu sunt montate pe masina, evacuare dubla functionala cu 2 tobe sport, lumini bord alb cu ace rosii.....mai multe vedeti din poze...
                    Pret 5.000 Euro
                    Rel. la tel 0741024675
                    Attached Files

                    Comment


                    • spoilerul+masca fata la schimb cu stock plus diferenta nu te intereseaza?
                      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                      Comment


                      • nu...masina se da asa cum este....nu se da nimic separat.....

                        Comment


                        • Originally posted by RADU_LYN View Post
                          Vand arcuri sport H&R folosite maxim o luna...Pret 6 mil.
                          Upppppp !!!!

                          Comment


                          • M-ar interesa un set de becuri philips X-treme Power H4 dar nu sunt hotarit de unde sa le iau; am vazut ca sunt prin carrefour erra insa nu am siguranta ca nu sunt contrafacute.
                            Ce stiti despre site-ul asta http://philips-shop.ro/ am mai cumparat cineva de la ei? Au produse originale sau.....?

                            Comment


                            • Eu spun din exp ... Am blue vision si se simte oricum dif fata de stoc. Chiar azi am vb cu 2 baieti pe acolo care nu erau hotarati ce si cum ca e mai bine. Colegii te-ar sfatuit de xenon. Nu contest dar fiecare stie bugetul "statului".
                              Pe philips scrie made in germany ... parca. Pt un pret ok da un pm.. Bafta

                              Comment


                              • Profesoru am sa fac un filmulet si am sa-l postez despre deschiderea port-bagaj....baietii de la Logan Club Iasi stiu despre ce vorbesc !!!
                                sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google