Regulament logan club kronstadt

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Regulament logan club kronstadt

    REGULAMENT
    LOGAN CLUB KRONSTADT
    1. Principii generale

    Logan Club Kronstadt este un club regional al pasionatilor/posesorilor de Logan din orasul Kronstadt

    Logan Club Kronstadt are si o arie virtuala pe www.loganclub.ro si

    http://www.loganclub.ro/forum/loganc...tadt-f141.html

    În continuare, dorim sa lamurim un principiu care guverneaza orice comunitate sau, mai general, orice club auto. Din momentul în care ai devenit Membru Cotizant sau Membru Necotizant, trebuie sa te supui regulamentului si sa respecti Organizatorul , Co-organizatorul , Membrii Cotizanti , Membrii Necotizanti, sigla clubului cat si sigla forumului. Nu trebuie ca aceste cuvinte sa te sperie, nu am creat acest CLUB doar pentru noi însine, ci dorim sa formam o comunitate bazata pe oameni care respecta regulile noastre. De aceea trebuie sa stii ca, daca doresti sa te integrezi în aceasta comunitate, trebuie sa te supui regulilor de mai jos, ce au fost create de niste oameni, pentru niste oameni. Daca un principiu enuntat nu coincide cu un principiu de-al tau la care nu poti renunta, esti invitat, fara suparare, sa renunti la frecventarea intalnirilor si/sau a forumului.
    Sa lamurim acum cine sunt gazdele acestei comunitati:


    Organizatorul

    a) Organizatorul este cel care se ocupa de organizarea intalnirilor duminicale, evenimente speciale si tot ce inseamna acestea, logistica, publicitate etc.
    b) Statutul de Organizator poate fi acordat doar in situatii speciale si doar la propunerea celorlalti membri cotizanti cat si la propunerea administratorului forumului Logan Club.

    c) Organizatorul are si functia de moderator pe forum, pe sectiunea Kronstadt, are dreptul de a gestiona orice mesaj de pe acesta sectiune si nu este obligat sa isi explice actiunile in fata celorlalti membri.
    d) Co-organizatorul se supune, ca oricare alt membru, acestui regulament si are grija ca el sa fie respectat.
    e) Desi nu este necesar, moderatorii pot da explicatii pentru actiunile lor.
    f) Este necesar ca moderatorii sa dea explicatii pentru actiunile lor atunci cand un utilizator cere expres acest lucru.


    Co-organizatorul

    a) Co-organizatorul are aceleasi drepturi si obligatii ca si organizatorul.
    b) Co-organizatorul se supune, ca oricare alt membru, acestui regulament si are grija ca el sa fie respectat.

    c) Statutul de Co-organizator poate fi acordat la propunerea organizatorului Logan Club Kronstadt sau a administratorului forumului Logan Club.
    d) Co-organizatorul are si functia de moderator pe forum, pe sectiunea Kronstadt, are dreptul de a gestiona orice mesaj de pe acesta sectiune si nu este obligat sa isi explice actiunile in fata celorlalti membri.
    e) Functia de moderator este propusa si acordata doar de catre administratori si nimeni nu poate interveni in privinta aceasta.
    f) Moderatorilor li se poate retrage dreptul de moderare doar de catre administratori. Destituirea se poate face fara un motiv anume insa acesta actiune va fi comunicata.
    g) Desi nu este necesar, moderatorii pot da explicatii pentru actiunile lor.
    h) Este necesar ca moderatorii sa dea explicatii pentru actiunile lor atunci cand un utilizator cere expres acest lucru.


    Membrii Cotizanti
    a)Membru Cotizant al Logan Club Kronstadt poate deveni orice posesor de Logan/Sandero/Duster,sau in cazuri exceptionale si alte marci auto.
    b)Statul de Membru Cotizant se obtine la cererea expresa a oricarui user de pe forum care participa si la intalnirile clubului
    c)Membru Cotizant are obligatia de a respecta deciziile luate de comun acord cu Organizatorul si Co-organizatorul, cat si tuturor membrilor cotizanti.
    d)Statutul de Membru Cotizant implica inscrierea in Logan Club Kronstadt si
    achitarea unei taxe lunare de 20,00 ron . Inscrierea se face in baza datelor personale si datelor de inmatriculare ale autoturismului.
    e)Statutul de Membru Cotizant nu este transmisibil intre useri.
    f)Orice Membru Cotizant poate obtine una din functiile de mai sus daca se remarca în mod pozitiv pe o perioada îndelungata si implicarea sa în club si forum este însemnata.

    Membrii Necotizanti
    a)Membru necotizant al Logan Club Kronstadt poate deveni orice psesor de Logan/Sandero/Duster,sau in cazuri exceptionale si alte marci
    b)Statutul de Membru Necotizant se obtine la cererea expresa a oricarui user de pe forum care participa si la intalnirile clubului.
    c)Membru Necotizant are obligatia de a respecta deciziile luate de comun acord cu Organizatorul si Co-Organizatorul, cat si tuturor membrilor cotizanti sau necotizanti.
    d)Statutul de Membru Necotizant implica inscrierea in Logan Club Kronstadt si NU este obligat la achitarea nici unei taxe lunare.Inscrierea se face in baza datelor personale si datelor de inmatriculare ale autoturismului.
    e)Statutul de Mebru Necotizant nu este transmisibil intre useri.
    f)Orice Membru Necotizant poate cere oricand sa devina Membru Cotizant dar va fii obligat sa achite o taxa de 20,00 ron cu o luna precedenta fata de luna in care va devenii Membru Cotizant.

    2. Obligatii si Drepturi

    2.1 Organizator si Co-organizator

    2.1.1 Obligatii Organizator si Co-organizator

    1. Au obligatia de a organiza intalnirile clubului, diverse evenimente si de a se asigura de toata logistica necesara , locuri de parcare, rezervari etc.
    2. Au obligatia de a se asigura de buna desfasurare a intalnirilor clubului si a diverselor evenimente.
    3. Au obligatia de a participa la toate intalnirile si evenimentele. Cu exceptia diverselor probleme familiale sau profesionale sau personale.
    4. Au obligatia de a anunta Membrii Cotizanti despre evenimentele propuse de catre terte persoane juridice sau fizice.

    2.1.2 Drepturi Organizator si Co-organizator

    1. Au dreptul de a respinge orice membru cotizant in orice moment fara un aviz prealabil.
    2. Au dreptul de a negocia diverse beneficii pentru Logan Club Kronstadt si membrii sai.
    3. Au dreptul sa decida cum si in ce mod vor fi administrate cotizatiile, doar dupa prezentarea planului si celorlalti membri.


    2.2 Membrii Cotizanti

    2.2.1 Obligatii Membru Cotizant.

    1. Are obligatia de a participa la majoritatea intalnirilor, minimum 3/luna si la evenimentele organizate de Logan Club Kronstadt si partenerii/sponsorii sai.
    2. Are obligatia de a purta minim o sigla/sticker pe automobil la loc vizibil sau reclama sponsorului (in caz ca doreste sa beneficieze de sponsorizare).
    3. Are obligatia de a respecta toti membrii prezenti la intalniri, fie ei cotizanti sau nu, fie din Logan Club Kronstadt sau orice alt club regional, inclusiv alte cluburi auto, comunitati etc.
    4. Are obligatia de a-si achita cotizatia lunar, cel tarziu in penultima duminica a fiecarei luni.
    5. Are ’’obligatia morala si etica ’’de a anunta prin SMS la 0743048988, absenta de la un eveniment sau intalnire, pe forum sau macar pe messenger .
    6. Are obligatia de a reprezenta onorabil Logan Club Kronstadt in orice oras, tara sau la orice alt eveniment personal sau nu.
    7. Are obligatia de a evita conflictele cu orice alt club/comunitate din judet, tara sau din mediul online.
    8. Are obligatia de a frecventa forumul cat mai des posibil, minim doua logari pe luna.
    9. Are obligatia de a prezenta ecusonul la fiecare intalnire sau eveniment, daca acest lucru este cerut expres de catre Organizator, Co-organizator sau unul dintre partenerii logan club.
    10. Are obligatia de a avea un comportament civilizat in trafic.
    11. Are obligatia de a nu afecteza imaginea clubului sau a membrilor sai prin diverse actiuni legale sau mai putin legale sau prin comportamentul sau.
    12. Are obligatia de a incerca obtinerea de beneficii si sponsorizari pentru Logan Club si membrii sai.
    13. Are obligatia ca la intalniri sa aiba un comportament civilizat si uman (fara muzica tare, limbaj vulgar, drift-uri, burn-out-uri).

    2.2.2 Drepturi Membru Cotizant.
    1. Are dreptul de vot, in caz ca se impune votarea unui anumit lucru.
    2. Are dreptul sa participe la orice eveniment, intalnire Logan Club
    3. Are dreptul sa beneficieze GRATUIT de orice material promotional.
    4. Are drept egal la orice beneficiu oferit de catre partenerii Logan Club Kronstadt.
    5. Are dreptul de a cere situatia cotizatiilor cu un preaviz de minim o saptamana.
    6. Are dreptul de a cere explicatii pentru toate actiunile organizatorului si co-organizatorului.
    7. Are dreptul de a cere explicatii pentru toate cheltuielile si justificarea achizitiilor facute.
    8. Are dreptul de a propune organizarea de diverse evenimente sau de a propune achizitionarea diverselor materiale publicitate.

    2.3.Membri necotizanti

    2.3.1 Obligatii Membru Necotizant

    -Are aceleasi obligatii ca la 2.2.1

    2.3.2 Drepturi Membru Necotizant

    -Exceptand pct. 2 si 8 de la 2.2.2 nu beneficiaza de nici un drept si nici dreptul
    la replica sau alte comentarii fata de deciziile si actiunile Mebriilor Cotizanti
    cat si a Organizatorului si Co-Organizatorului.



    3. EXCLUDEREA din statutul de Membru Cotizant
    1. Membrul Cotizant poate fi exclus oricand prin vot sau prin decizia comuna a Organizatorului si Co-organizatorului.
    2. Membrul Cotizant poate fi exclus la propunerea altui Membru Cotizant prin supunerea acestei decizii la vot.
    3. Membrul Cotizant este exclus daca 2 luni consecutive nu achita cotizatia , prin supunerea la vot a acestei decizii.
    4. Membrul Cotizant este exclus automat si fara vot daca 4 luni consecutive nu achita cotizatia.
    5. Membrul Cotizant este exclus daca 6 saptamani consecutive lipseste nemotivat de la intalniri, prin supunerea la vot a acestei decizii.
    6. Membrul Cotizant este exclus automat si fara vot daca 8 saptamani consecutive lipseste nemotivat de la intalniri.
    7. Membrul Cotizant este exclus automat si fara vot daca timp de 3 luni nu activeaza pe forum. Prin activare se intelege minim un post la sectiunea Kronstadt.
    8. Membrul Cotizant cu locul de munca in afara tarii are derogare de la punctele 3-7 daca anunta plecarea in voiaj din timp si isi achita cotizatiile la intoarcerea in tara.
    9. Absentele motivate reprezinta motive serioase (nu sunt in tara, oras, sunt de munca, sunt in concediu). Nu se accepta motive cum ar fi: nu am avut bani , am avut musafiri, mi-a murit pisica, m-am dus la plaja, m-a durut capul.
    10. Membrul Cotizant poate fi exclus si va fi exclus daca nu isi respecta una dintre obligatiile mentionate la punctul 2.2.2

    4. Definitia cotizatiei
    1.Cotizatia este o suma de bani achitata lunar de fiecare membru cotizant.
    2.Cotizatia se stabileste o data la 6 luni si valoarea ei este fixa si obligatorie pentru toti Membrii Cotizanti.
    3.Cotizatia se cheltuieste in interesul Logan Club Kronstadt, pentru achizitionarea de materiale promotionale pentru Logan Club Kronstadt sau pentru partenerii sai.
    4.Cotizatia se cheltuieste pentru organizarea de evenimente sau intalniri speciale.
    5.Cotizatia se restituie in caz ca se doreste retragerea dintre membrii cotizanti sau sunteti exclusi.
    6.Cotizatia nu se restituie pe o perioada mai mare de 6luni.
    7.Cotizatia nu se restituie integral, se scad: taxa de inscriere, materialele promotionale oferite etc.
    8.Cotizatia nu se restituie daca ati participat la un eveniment, intalnire speciala, aniversare etc.
    9. Modalitatea de cheltuire a sumelor va fi prezentata in mod explicit pe forum sau la cererea expresa a membrilor.

    5. Modalitati de votare si de luare a decizilor.
    1.Dreptul la vot il are fiecare membru cotizant.
    2.Anumite decizii se iau prin vot. Pentru ca un vot sa fie valid, trebuie sa fie aprobat de minim 50%+1membru.
    3.Votul se poate face la intalniri sau pe forum.
    4.Votul la intalniri dureaza minim 2 intalniri. Se propune intr-o duminica si se finalizeaza in urmatoarea duminica.
    5.Votul pe forum dureaza minim 10zile si este validat doar dupa ce este discutat la urmatoarea intalnire duminicala.

    Nota: Organizatorul si co-organizatorul se supun si ei conditiilor 2.2.1 si 2.2.2

    -Acest regulament intra in vigoare incepand cu data de 16.01.2011



    In acest thread este prezentat Regulamentul Logan Club Kronstadt. Cei care vor sa ne fie alaturi sunt rugati sa il citeasca si sa scrie ca sunt de acord cu punctele prevazute. Regulamentul nu este discutabil.
    Last edited by kata1984; 21 January 2011, 23:07.
    Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

  • #2
    Am citit regulamentul si sunt de acord cu el.
    Last edited by kata1984; 21 January 2011, 22:55.
    sigpic
    Logan 1.4 Dynamic Blue

    Comment


    • #3
      Am citit si sunt de acord cu regulamentul.
      Last edited by kata1984; 21 January 2011, 22:53.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Am citit si sunt de acord cu regulamentul!
        Last edited by kata1984; 21 January 2011, 22:52.
        vand sau inchiriez bunica Tamara,stare buna de functionare,mici rateuri de nebunie,care se pot repara.

        Comment


        • #5
          Am citit si sunt de acord cu regulamentul.
          Last edited by kata1984; 21 January 2011, 22:51.
          sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

          Comment


          • #6
            baieti...n-am mai fost la intalniri de ceva vreme, timpul asta nu prea ma lasa sa fac mai nimic, nu prea am mare habar ce se mai intampla prin acest minunat club, dar in principiu care e ideea...eu las la o parte treaba cu si despre regului sau ce se mai impune...eu cand o sa mai am un pic de timp si reusesc sa ajung la intalniri, o sa arunc un ochi pe forum sa vad care si pe unde se tine intalnirea, mai vorbim una alta, chestii amicale ca intre prieteni.
            Drumuri bune loganisti, indiferent din ce adunari fac parte si....ramaneti pe drum!!
            sa auzim numai de bine!!

            Comment


            • #7
              Am citit si sunt de acord cu regulamentul.
              Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

              Comment


              • #8
                Ai uitat sa anunti taxele de inscriere, si cea lunara.

                Comment


                • #9
                  Domnu Cezar am modificat regulamentul si se specifica clar cine e cotizant cine nu e cotizant, obligatii si drepturi ale fiecaruia si nu scrie nicaieri de taxa de inscriere..nu exista taxa de inscriere ci doar taxa lunara.
                  Last edited by crististreulea; 21 January 2011, 00:18.
                  Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                  Comment


                  • #10
                    Axy

                    Am citit si sunt de acord cu regulamentul.
                    Last edited by kata1984; 21 January 2011, 22:50.

                    Comment


                    • #11
                      am citit regulamentul si sunt deaccord cu el
                      sigpic
                      nu este nimic mai dulce decat o dusca de aer liber

                      Comment


                      • #12
                        Am citit regulamentul si sunt de acord cu el.
                        Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                        My ride

                        Comment


                        • #13
                          Am citit regulamentul si sunt de accord cu el

                          Comment


                          • #14
                            Am citit si sunt de acord cu regulamentul.

                            Comment


                            • #15
                              regulament

                              Buna ziua si bine v-am regasit. Eu am citit regulamentul si sunt de acord ... acuma intrebarea este daca ma primiti inapoi?

                              tin pe aceasta cale sa imi cer scuze fata de toti pe care v-am necajit in special SSG (stie el de ce).

                              SeSe ... as vrea sa ne vedem duminica si sa imi cer scuze personal si sa rezolvam treburile.


                              O zi buna tuturor
                              Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google