Discutii Oradea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • a mai zis cineva ca nu e prea indicat. dar am zis sa mai intreb ca sa vad si alte pareri. zicea cineva ca nu e indicat nici sa iti pui distantiere la roti. e adevarat?
    sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

    Comment


    • nu stiu cum se comporta masina cu distantiere..... dar nu vad la ce ar strica
      "cati santeti?!?"

      Comment


      • nu mai stiu cine zicea pe forrum ca cica iti pierzi din stabilitate daca iti pui distantiere. acuma nu stiu daca e adevarat.
        Last edited by cristi_alex; 29 November 2010, 16:01.
        sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...2.html?t=27652

        Comment


        • in mod normal ar trebui sa castigi la stabilitate daca pui distantiere.cel mai bine iti recomand sa vorbesti cu dsign(de la bucuresti) sau cos_min_i (tot de la bucuresti) ei stiu ca au/au avut distantiere si alte chestii si te-ar putea lamuri mai bine.
          legat de taiatul unei spire ,nu este recomandat,e riscant.mai bine astepti si faci un efort pentru niste arcuri sport daca vrei sa o lasi mai jos,si ulterior telescoape sport sau taiate si intarite cele care le ai si atunci e mult mai sigura treaba si nici nu mai pleaca masina pe unde vrea ea
          http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

          Comment


          • Hai sa facem o lista pe care stiti ca o gasiti aici:
            1.cristi_alex - 0753191790- Cristi (BH 83 TOE)
            2.Silviu_MM - 0726993594 - Silviu (MM 21 TEX)
            3.BIG- 0726/15.95.58 - Andrei (BH 17 BOC)
            4.Logan_bihor-0748731037-Dani (BH 94 DNI)
            Care cum intrati copiati lista si compeltati mai departe
            salutari
            sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

            Comment


            • 1.cristi_alex - 0753191790- Cristi (BH 83 TOE)
              2.Silviu_MM - 0726993594 - Silviu (MM 21 TEX)
              3.BIG- 0726/15.95.58 - Andrei (BH 17 BOC)
              4.Logan_bihor-0748731037-Dani (BH 94 DNI)
              5.Catalin88-0752250671-Catalin(BH 17 KTA)

              Pavel iti trebe antigel GLACEOL RX TIP D
              Last edited by Catalin88; 29 November 2010, 20:56. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • 1.cristi_alex - 0753191790- Cristi (BH 83 TOE)
                2.Silviu_MM - 0726993594 - Silviu (MM 21 TEX)
                3.BIG- 0726/15.95.58 - Andrei (BH 17 BOC)
                4.Logan_bihor-0748731037-Dani (BH 94 DNI)
                5.Catalin88-0752250671-Catalin(BH 17 KTA)
                6.XXJ-ul 0746.02.15.08 Pavel (BH-13-XXJ si BH-08-XXJ)

                @Cata mercy mult de info.

                baeti grei intrebare de siguranta...
                acuma am completat antigel la masina cam de 1 deget jumate si a mai ramas cam juma de deget pana ii la maxim...am bagat GLACEOL RX TIP D
                si intrebarea este:
                trebuie ca antigelul care l-am pus acuma sa fie de aceasi culoare cu cel care era in masina?
                pt ca in borcanas aveam antigel de culoare portocalie-rosiatica, iar ce am luat eu era verde.
                pe anumite forumuri spunea ca nu are importanta ce culoare pui, vanzatorul de la piese-auto la fel acelas raspuns mi-a dat, inspecial ca cel care l-am luat eu ii de la dacia, iar pe prospect nu spunea nimica de culoare
                deci este sau nu importanta culoare antigelului, deoarece alte pers. mi-au spus ca ar trebui sa fie de aceasi culoare dar nu stiu ce sa spuna in privinta cu ce tre` pt logan
                Last edited by bh-13-xxj; 30 November 2010, 19:20. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • nu stiu daca trebe sa fie de aceeasi culoare, numa stiu ca asta care l-ai cumparat tu trebe sa fie verde

                  Comment


                  • Nu cred ca ar avea vreo importanta culoarea tot antigel e
                    sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                    Comment


                    • @Catalin
                      cei drept ce am luat eu e verde
                      iar ce am mai avut eu in borcanas era de culoare rosie
                      am mai intrebat cum ziceam cateva pers si uni ziceau ca ii diferenta si nu trebuie amestecat, iar alti spun la fel ca nu are importanta
                      pe ambalaj m-au uitat acuma si scria ca
                      "nu trebuie amestecat cu alte tipuri de lichide de racire numai cu cele recomandate de fabricant"
                      acuma ca si "lichid de racire" nush la ce se refera, la alt tip de antigel deja existent pe instalatie
                      acuma am facut si o tura mica prin cartier cu masina, si cei drept am vazut ca primele 2 liniute de la martoru de apa s-au aprins cu mult mai repede decat mi se aprindea initial
                      iar dupa ce am oprit motoru m-am uitat sa vad cum arata borcanasul acuma ca uni ziceau sa ma uit daca nu mi-au facut spuma in borcan, spuma nu apare sa mi se facut deja dar lichidul din borcanas acuma e pana la maxim, desi cand am completat am mai lasat din lichid ca sa nu fie pana la maxim
                      acuma nush nici eu ce sa zic, o sa vad zilele astea cum se comporta ca din pacate nu am timp pana sapt viitoare sa dau pe la un mecanic...

                      Comment


                      • Stai linistit poly, ca e normal sa se faca portocaliu dupa uzura iar treaba cu incalzirea mai rapida a motorului observata de tine e din cauza faptului ca ai deschis capacul de la vasul de expansiune si a avut loc o diferenta de presiune. Nu cunosc in detaliu fenomenu dar mecanicul meu mi`a explicat intr`o iarna cand am crezut ca am probleme cu termostatul. Eu il bateam la cap ca nu imi urca la 4lini nici in ruptu capului si mi`a aratat ca il face sa urce ) aveam 2linii si cum a desfacut capacul nu a trecut 3minute ca am si avut 4lini
                        "cati santeti?!?"

                        Comment


                        • mercy BIG de info
                          mna sa speram ca nu e nimica at
                          mai ales ca dau o fuga pana in vladesa, iar daca ramna cumva peacolo...te chem pe tine din Remeti sa vi dupa mine ca dor e aproape...

                          mai iar s-a scumpit benzinuta
                          am vazut pe panoul luminos cu preturi de la OMV si vad ca benzina 95 de la pretul 4.75 lei
                          acuma e la 4.81 lei
                          Nush cu cat e la Petrom ca eu de acolo bag deobicei, iar de motorina nush daca s-a modificat pretul...
                          Off off curand vom merge mai des cu pejosul
                          Last edited by bh-13-xxj; 30 November 2010, 23:39. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • se rezolva...... funia ii in portbagaj
                            "cati santeti?!?"

                            Comment


                            • xxj oricum vine iarna mergem cu sania ce tot cu masina
                              sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                              Comment


                              • La MOL a scumpito de 2 ori intr-o singura zi.peste noapte a facuto 4,79 iar dimineata la 11 si ceva a mai scumpito pana la 4,82 iar a 3 zi a ieftinito la 4,81.Eu stau fata in fata cu molu de pe Stefan cel Mare si vad fiecare scumpire a tampitilor.Oricum ziceau astia la TV ca pana in 2011 trebue sa ajunga la 5 lei....asa ca nu trebue sa ne mire scumpirile astea saptamanale sau chiar zilnice .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google