Logan Club Piatra Neamt

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • inca o sambata in care nu pot fi prezent
    dar ma revansez

    Comment


    • Inca o zi, inca o intalnire . Multumim participantilor care au binevoit sa vina si in aceasta zi.
      Constructiv si micul workshop cu protagonistul principal nea Dimi .
      Multe ne-am propus si putine am realizat.
      Din cele 4 puncte pe care ne-am propus sa le dezbatem, nu s-a concretizat nici unul.
      S-a vorbit destul de mult despre acele lucruri, incat a trecut timpul alocat intalnirii si nu am stabilit nimic.
      Geo, cum ar trebui sa deosebim un adevarat mebru de altul (sa zicem de "obsesia ta din seara asta" ) ? Nu trebuie ceva sa ne diferentieze? Distractie placuta la mare.

      Gabi, toata stima pentru tine, se pare ca esti printre putinii care se tin de cuvant. Cand spui ca vii ai venit intotdeauna, iar cand nu s-a putut ai spus pe forum lucrul asta.

      Comment


      • Cam asa este. nu se poate stabili un lucru pe moment....se pare ca ne trebuie ceva vreme sa ne decidem pe ceva.
        Pana una alta, am hotarat, si am facut o adresa de email pentru a putea primi eventuale oferte, cereri sau promotii din partea utilizatorilor de internet.

        Email: loganclub.neamt@yahoo.com
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • Anunt administrativ.

          Dragi colegi, stimati prieteni......ne apropiem cu pasi repezi de ultima suta de metri, in a sarbatori inplinirea a 1 AN DE LOGAN CLUB PIATRA NEAMT. Inca de la inceput am visat si am sperat la multe din partea mea, a voastra, a clubului.
          Ni s-a oferit sansa, chiar din primele luni de la inceperea activitatii ca si club, sa organizam o regionala a tuturor loganistilor din zona Moldovei, la Piatra Neamt. Pentru o prima intalnire de asa amploare, zic ca, ne-am organizat destul de bine, si a iesit totul frumos, chiar daca nu prea aveam habar in organizarea unei asa mari intalniri, dar in cele din urma ne-am ridicat cerintelor si asteptarilor tuturor membrilor participanti la intalnire.
          Am putut observa pe parcursul vremii, cum o parte din ideile mele, au luat amploare si la celelate cluburi din orasele invecinate, si s-au putut organiza in a crea o regionala mai buna decat cea antecedenta. Ma bucur sa fi putut da startul unei asa zise "competii", desi cred nu ar fi cazul.
          In ultima vreme, ca organizator de club, am observat ca membri LC Piatra Neamt nu mai dau semne de interes comun,in ceea ce priveste promovarea,participarea la intalniri,si luare de anumite decizii, ce ar putea schimba/afecta modul de comportare a clubului.
          Din aceasta cauza, am ales un co-organizator de intalniri, care sper sa poata duce mai departe ideile mele,cat si ale lui, in buna organizare a clubului si participantilor la intalnire. Sper ca noul "lider" sa fie o noua sursa de inspiratie, de incredere in deciziile care vor avea loc,in factorii ce vor determina pozitia clublui in inimile voastre.
          Pentru mine, LOGAN CLUB, a insemanat mai mult decat o simpla intalnire cu oameni si ale lor masini.....Prin club, am legat prietenii cu acesti baieti care erau si sunt pasionati de masini,de intalniri, si de a face un intreg grup de baieti, numit CLUB.
          Din pacate, am ajuns a lua decizia de a ma retrage din functia de Organizator de Intalniri, din LOGAN CLUB PIATRA NEAMT. Consider ca am realizat multe alaturi de voi, prieteni, dar in ultima vreme, nimic nu mai merge asa cum as fi vrut.


          Cu stima si respect, Organizator de intalniri
          Cristi Minut.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • Imi pare rau ca ai lat asemenea decizie....totusi eu mai sper ca te vei intoarce pe aceeasi "functie". Avem nevoie de prezenta, de spiritul si de entuziasmul celor ca tine.
            Intr-adevar ideile tale, poate si ale mele ar trebui duse mai departe, aici ai mare dreptate. Numai ca asa cum ai spus si tu, nu este interes pentru asta, inca este considerat acest club ca o "joaca de copil" care nu are nici o finalitate ci doar se repeta . Se repeta pana cand......? Pana se ajunge la rutina....eu cred ca s-a ajuns deja....
            Modul comportamental al "clubului" nostru nu se va putea schima decat prin schimbarea mentalitatii membrilor despre ceea ce inseamna CLUB. Se poate consulta DEX-ul pentru a afla exact ce implica el.
            Oricum....sper ca lucrurile sa evolueze pozitiv in ceea ce ne-am propus....daca nu...asta e. Inchidem clubul. Si o sa-l redeschida cei ce or sa vrea.

            Comment


            • sincer nu stiu ce sa spun....ma surprinde gestul tau dar sa speram ca va prinde clubul aripi cu ajutorul noului lider!!!
              sigpic

              Comment


              • mister Dragos, faci cumva vreo aluzie "fina"?
                Poate doar cu RED BULL va prinde aripi...

                Comment


                • nici un fel de aluzie...era doar o parere....apropo,RED BULL-UL cine il da??
                  sigpic

                  Comment


                  • Ai spus ceva de lider...mai sus.
                    Cati dintre voi stiu ce inseamna lider?
                    Pun pariu ca nu stiti nici 10 %.
                    Dar in aelasi timp multi considera ca au foarte multe in comun cu leadership-ul.
                    Dar a fi lider inseamnna a pune in miscare printre altele, resursele umane, in vederea atingerii scopului organizatiei.
                    Daca nu are adepti, nu are suces nici el.
                    Nu stiu daca un club are nevoie de "lider" e impropriu spus. Sa lasam totusi numele de organizator de intalniri pe "scena".

                    Red-ul il da cine intreaba de obicei.
                    Last edited by mike26ro; 29 June 2009, 20:57.

                    Comment


                    • din potriva......eu unul cred ca si cei 90% dintre noi stiu ce e ala un lider,dar ideea era ca sa nu disperam ca a renuntat Cristi la asa zisul post de Organizator ci sa privim lucrurile in ansamblu si sa vedem ce e de facut in continuare!!!
                      daca mai e de facut ceva!!!
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu dispera nimeni, nu era un "post" cu privilegii, ci doar cu responsabilitati.
                        Se va simti mult mai bine , zic eu, in postura care e acuma. Nu o sa mai fie stresat e faptul ca numeni nu-l asculta, nimeni nu-i recunoaste meritele, ca nu-i raspunem la "chemari", etc.

                        Comment


                        • Am zis eu bine mai sus ca ne-postarile pe forum au la baza o "ambitie" anume...stim noi de care....
                          Parca imi aduc aminte ca datorita forumului astuia de discutii ne-am cunoscut si intalnit.
                          Acuma se pare ca nimeni nu mai are internet. Dar toata lumea este on-line .
                          Bizar....foarte bizar.

                          Comment


                          • Originally posted by dragosvintila View Post
                            din potriva......eu unul cred ca si cei 90% dintre noi stiu ce e ala un lider,dar ideea era ca sa nu disperam ca a renuntat Cristi la asa zisul post de Organizator ci sa privim lucrurile in ansamblu si sa vedem ce e de facut in continuare!!!
                            daca mai e de facut ceva!!!
                            Oare stii TU ce inseamna sa fii "lider"?!?...Cand ai avut asa zisa functie de " co-organizator", nici nu ai mai dat pe la intalniri, daramite sa mai fi spus ceva pe forum,desi il frecventai destul de des.
                            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                            Comment


                            • nu credeti ca din cauza acuzatiilor pe care le faceti impotriva colegilor vostri si a regulilor impuse, lumea a inceput sa fie dezinteresata? (ambitii, de ce da, de ce nu ). Puteti incepe sa nu mai acuzati : cati posteaza atati posteaza , cati vin la intalniri atatia sunteti. Fiti mai flexibili si-o sa revina lumea...
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google