Logan Club Piatra Neamt

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cam asa e
    din cate forumuri urmaresc nu prea, adica deloc , nu am vazut "legitimatii si etc" , oricum fiecare cum ii place, daca fac baietii "legitimatii si etc" eu voi fi doar "simpatizant" cum sar zice mai nou, ca nu am nevoie de "legitimatii si etc"

    cand pot vin, cand nu nu,
    cand vreau vin, cand nu vreau nu vin
    si tot asa

    bafta si succes

    Comment


    • Mai oameni buni, este a2a oara cand si Jokerul si eu intervenim, si cand iar apar discutii. Acest aspect nu va da nimica de gandit? Ce naiba?
      Stiti ff bine ca si eu si jokerul nu va vrem de cat binele (cel putin eu, vorba aia, sunt pietrean la origini).
      Lasati-o mai moale cu acuzele, cu ideile de care e mai lider de cat celalalt, si cu toate "constrangerile".
      Logan Club (indiferent de locatie) este un club, care a adunat o gramada de oameni de calitate. La noi in Bucuresti, de ex, nu sunt legitimatii, abia s-au facut acum tricouri dupa 2 ani de zile, si cu toate astea totul este super OK!! Intalnirile oficiale de sambata se tin in acelasi loc, cu aceeasi oameni (+- altii noi care mai apar) si cu toate astea lumea vine in continuare (chiar daca pare monoton)
      Vii la intalniri, descuti depsre modificari, planuri, idei, glume, mistouri....ai ce vorbi, atata timp cat vii intr-un grup de oameni ca iti face placere.


      cristi3775 si mike26ro Nu spune nimeni ca nu aveti idei bune, sau ca nu ati dori binele acestui club, DAR, poate ca aceste taxe, legitimatii, si alte idei, pun o oarecare presiune asupra membrilor actuali ai clubului.
      Daca se doreau chiar atat de mult aceste chestii, se realizau de mult, nu se astepta atata....toata lumea isi aducea aportul.
      Loganul si foumul au adunat niste oameni cu pasiuni comune, care sa iasa la o samanta seara, sau la oficiale, la o brafa, la o excursie...etc (unii au stres la munca, acasa responsabilitati multe, poate nu mai vreau o responsabilitate/presiune in plus)

      E pacat ca stricati atmosfera, incercand sa realizati ceva care se pare ca pana acum voi 2 va doritu cel mai mult, si nu restul oamenilor.

      Inainte de legitimatii, cotizatii, etc, focusati-va asupra refacerii clubului, a atmosferei din club, si dupa.......cine stie ce o sa mai fie!!!

      Degeaba stabilesti lider daca nu are ce conduce, cotizatii, daca nu are cine sa le plateasca, si legitimatii daca nu are cine sa le poarte!!

      Cotizatii...legitimatii...fara sa va dati seama, impun responsabilitati la niveul fiecarui membru, si chestia nu face de cat sa creeze disconfort!!

      Refaceti intai atmosfera care era odata....ca asta conteaza cel mai mult.

      sigpic

      Comment


      • bueyyy Jenica...si eu sunt la origini pietrean de aia mi-am permis sa comentez. Asta ptr ca vine vara si cand ajung la mosie..vreau sa intalnesc loganistii pietreni. Dar daca merg asa lucrurile..nu o sa mai am cu cine consuma un pahar de vorba.
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • @gionik, legitimatiile si taxele(de fapt sunt cotizatii) nu au fost impuse ...cine vrea le face(plateste) cine nu, nu. Ideea e ca se vedea foarte bine receptivitatea asa-zisilor membri la aceste lucruri. Dar receptivitate nu exista nici pentru alte lucruri.
          Nu vad ce responsabilitati impune o legitimatie unui membru, poate-mi spuneti voi.
          Noi nu am incercat sa stricam atmosfera, ba din contra am incercat sa cream un nucleu...dar nu ai cu cine .Toata lumea care intra pe forum intra doar la discutii de genul asta ....la altele nu se baga nimeni. La orice discutii fiecare are parerea lui, personala, nu-l intereseaza interesul de grup etc.
          Si revin la intrebarea mea....de ce se numeste club?
          Poate-mi raspunde cineva care "oficial" are un club.

          @gionik, zici ca stricam atmosfera ca ne dorim niste lucruri? Curioasa afirmatie.
          Si intr-un fel ai dreptate, restul oamenilor nu-si doresc nimic. deci de ce sa ne dorim noi.
          Oricum eu am vrut doar sa-l ajut cumva pe Cristi.
          Dupa discutiile aste ...care se vor termina intr-un sfarsit (mai am cateva de spus)....voi lua si eu o decizie .

          Comment


          • 1. Stiu si eu, si restul oamenilor ca aceste cotizatii nu sunt obligatorii, DAR, simplul fapt ca exista aceasta cotizatie pune presiune pe membri (unii care au dat, poate se vor simti superiori celor care nu dau, si cei care nu dau, poate se vor simti dati la o parte - NU zic ca asa se va intampla, dar in general acelasi lucru poate fi perceput in diferite forme, de catre diferite persoane)
            2. NU am spus ca voi incercati sa stricati atmosfera.....voi va doriti binele acestui club, DAR, binele pe care il vedeti voi, ceilalti nu il vad la fel, este perceput altfel (exact ce spuneam mai sus) si din cauza asta apar aceste discutii!!!
            3. Pt a fi un CLUB, NU trebuie neaparat sa fie legalizat/oficializat. Este necesara prezenta mai multor membri, care sa aiba ceva in comun, oameni care sa se inteleaga bine intre ei, si care sa se intalneasca cu palcere la spart o samanta la stadion, o barfa, o stire, o poveste funny.
            3. In concluzie.....eu inteleg ca voi doriti BINELE acestui CLUB, dar ceilalti membri percep altfel lucrurile, si in cazul asta eu zic ca e mai bine sa ramaneti la chestiile de baza: Intalniri Oficiale/Fulger/Drumetii/Regionale si refacerea atmosferei...este un lucru ff important

            Daca nu e cotizatie, asta nu inseamna ca nu poate sa fie un CLUB. Daca se doreste a se face ceva, care necesita o cheltuiala....se discuta cu toti membrii la o intalnire sau pe mess/forum/tel,cu scopul de a face o cheta - daca se aduna finantele necesare...se realizeaza acea treaba, daca nu.....nu.
            Cand un om da bani la o cheta, totul e ok, dar daca e vorba despre o cotizatie, lucrurile sunt percepute altfel (ca un fel de "obligatie") si asta nu face bine.
            Eu acum mi-am dat cu parerea pt ca imi doresc ca voi sa fiti asa cum v-am cunoscut eu la inceput, uniti, cu chef de caterinca, de povesti, de barfe!!

            @Jokeru Stiu ca si tu esti pietrean de-al meu Si daca o fi sa se strice treaba, desi nu cred, las ca mergem npreuna la Piatra, si facem noi doi fulgere si oficiale (cat stam pe acolo) ca tot suntem obisnuiti din Buc...stam la barfe, luam o punga de seminte, facem caterinca....

            sigpic

            Comment


            • sal.
              am si eu nevoie de un set de sigle cu clubul vostru daca aveti cumva, vreau sa fac un tablou pentru internationala de anul viitor.
              mersi
              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

              Comment


              • Nu avem si nici nu o sa avem. Imi pare rau ca nu te putem ajuta.

                Comment


                • Oricum, de organizat regionale regionale, sau alte chestii.....nu mai contati pe mine. Intalnirea in grup, pe 12 iulie va fi ultima chestie pentru care ma voi mai agita.
                  La intalnire de acuma, vine cine vrea sa vina,si cine poate sa vina. Ceea ce am vrut noi sa facem/creeam, era pentru binele celor ce participau la intalniri.
                  Una dintre idei:...de craciun le-a placut la baieti cadourile, ce s-au luat din banii de cotizatii.Asa ca nu mai are rost sa mai comentam de ce,din ce cauza..s.a.m.d
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • Originally posted by cristi3775 View Post
                    Oare stii TU ce inseamna sa fii "lider"?!?...Cand ai avut asa zisa functie de " co-organizator", nici nu ai mai dat pe la intalniri, daramite sa mai fi spus ceva pe forum,desi il frecventai destul de des.
                    apropo domnul Cristi....am avut asa zisa functie de co-organizator,intradevar dar ai spus colegilor nostri cum mai schimbat din functia aceasta???nu....normal pentru ca la noi in club se merge cu dedesupturi...de aia nu o sa mearga niciodata,ce te asteptai ca odata cu intrarea mea pe asa zisa functie sa avem vreo 20 de membrii noi?,niciodata nu o sa vezi lucrul asta,nici cu noul co-organizator...nu o sa prinda aripi clubul pentru ca cine are de venit la intilnire vine cine NU nu vine!!!si da stiu ce e ala un LIDER si nu imi trebuiesc dictionare.....DA??????
                    da frecventam forumul dar ce vroiai sa scriu pe Piatra Neamt daca nimeni nu mai scria de 1 luna?nici macar TU nu scriai pe Piatra Neamt,sa ma trezesc eu cu noi reguli sa indepartez si putini membrii care sunt???
                    si tot asa iti scriu pina dimineata daca vrei sa continui cu alte argumente dar nu cred ca e cazul,in concluzie am sa vin(cind pot si vreau) la intilniri din respect pentru colegi si pentru ceia ce a fost pina acum in acest club,si nu in ultimul rind pentru masinile ce ne-au unit!!!
                    apropo:mike26 no ofense pentru fraza de mai sus nu e nici o aluzie!!
                    multa bafta!!!!!
                    sigpic

                    Comment


                    • hai gata nu va certati... nu am stat sa citesc tot... dar vreau sa spun ca nu e cazul sa luati masuri drastice... vreau sa spun , ca eu in 2ani de cand sunt organizator la ct am trecut si prin rele si prin bune , am avut intalniri cu 2-3membri si unul dintre ei era de la 30km departare... restu au preferat sa stea in casa la caldurica... dar eu nu mam suparat am continuat si am tot continuat... acum ca nu mai vin membri nui un capat de lume eu am intalniri cand strang 5masini si intalniri cand strang 30de masini deci nu e nevoie se ne raportam la cateva intalniri... eu zic sa strangeti din dinti si sa mergeti mai departe... acum sincer daca mie acum un an imi venea vreunul cu ideea de cotizatie la logan club il ``scuipam intre ochi`` si ii umflam ochii... ptr ca nu eram asa constient de ce amploare poate lua sau cum vor evolua lucrurile... parerea mea e canar trebui sa mai incercati peste ceva timp cu taxa si tot ce va propuneti sa faceti nou...
                      apropo eu am 5-7membrii care vin saptamanal restu de pana la 10-15 vin prin rotatie , o saptamana vin 2 nu vin si etc... deci trebuie intelesi si membri ca au si ei viata de familie au treburi si poate ei nu vor sa se dedice clubului asa mult ca noi , si nu trebuie sa-i obligam , ca la urma urmei ``ne punem palma in fund`` si mai chiulim si noi o duminica , daca vrem...

                      sigpic

                      Comment


                      • salutare sonyke..ai mare dreptate dar vezi tu...la noi prezenta e musai,trebuie sa fim toti ca altfel o sa fim doar forumisti,asa se zvoneste,nu se ia in considerare ca e simbata pentru toata lumea si mai scapa omul pe ici pe colo....
                        respect
                        sigpic

                        Comment


                        • dragos nam stat sa citesc , si eu am instituit aceasta taxa duminica trecuta din cei care au fost prezenti adica 13-14 10au platit pe loc si-au fost de acord cu noile reguli , 2au zis ca duminica asta dau banii ca nu aveau la ei... deci pot sa zic ca lumea a primit bine aceasta noutate... oricum eu nu pot sa ma bag in organizarea lu cristi ca nu-i frumos nu stiu ce reguli va facut , dar il stiu baiat cu capu pe umeri si el va cunoaste pe voi nu eu... eu am facut si regulile in functie de ai mei ca-i stiu pe fiecare de peste 2ani ii cunosc deja sutem ca niste rude in mare parte... am trecut cu totii prin toate etapele vietii , de la luat de bac , luat de permis , primul accident , nunta , botez , inmormantare si etc... si la bine si la rau... hai ca nu mai are rost sa postez aici... va urez tot ce-i mai bun si fiti mai intelegatori unii cu altii si ce-i important nu purtati mult timp ura in voi... ca si eu cu ai mei m-am certat ne-am injurat ne-am bagat ne-am scos , mai aveam putin si ne si pocneam dar in maxim o saptamana eram din nou prieteni...

                          sigpic

                          Comment


                          • nu sunt omul care sa port dusmanie dar unele lucruri trebuiesc spuse pe nume sa nu treaca neobservate.....
                            apropo nu e vorba de taxe ci doar de un gest pe care Cristi il stie,dar sa trecem peste ca deja ma obosit si pe mine .....
                            oricum multa bafta si respect!!!
                            Last edited by dragos79; 1 July 2009, 21:42.
                            sigpic

                            Comment


                            • O parere de la ardeleni:
                              Lasa-ti deoparte toate ''nepotrivirile'' adunati-va la o tuica, bere si incercati s-o luati de la capat cu multa prietenie, calm, intelepciune si ve-ti vedea cum va reveniti sa fiti uniti ca altadata....CURAJ!
                              Dumnezeu sa va ajute !
                              P.S. Ţuica o dam noi din Ardeal....
                              Cu respect, kenjiro_sanga, L.C.Deva
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • suna promitator,dar cum facem sa ajungem la tuica??
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google