Carciuma da' Pitesti ...discutii libere

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dumitru mihai View Post
    prietene furiarosie se scrie dezlegat

    fotografe sus cu pozele
    DMD-ule ca iti place sa te iei de oameni...da la tine nu te uiti...oare gaurainvena sau venaingaura cum s-ar scrie gramaticaliceste?

    Ca malachist am gasit ce inseamna


    malachist
    1. persoana antipatica, neserioasa, zgarcita, plina de impresii si glume proaste
    Exemple: Pa malachistu' ala de Oase, cine la chemat frate la bere?
    2. labagiu - din greacă [malachia=labă/onanie; malacas=labagiu]
    Exemple: Frate, nu fi malachist, vorbisem o treabă, acum te faci că uiţi?!?
    3. 1.se spune despre un tip care are un caracter mai murdar, dizgratios
    2. Ii spui asa unui amic ce nu vrea sa faca ceva ce il rogi sau se lasa mult rugat
    Exemple: 1.- Hai ma, du-te si tu si adu sticla aia de vin din casa, nu fii malachist.
    Last edited by alexutzu; 19 July 2009, 22:26.

    Comment


    • dsu-ule nu are rost sa o dam in pleonasme si vb, conjucti si alte cesti gramaticale nu e frumos doar nu suntem la scoala
      sigpic
      Ma chinui la ceva mai performant

      Comment


      • ..pai ce ai cu mine vere?? ca doar ce ne despartiram de o ora
        Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
        prost.

        Comment


        • Cine de dsu ?...de se tine de sotii dastea
          ...cesti gramaticale pasta nu am mai auzit-o ... e noaie
          ...ba baieti mai potoliti-va mah...ca o sa ma umflu de tot...la munca ras,pe net ras,ras toata ziua...eu cand mai slabesc ...

          Comment


          • dl org mai innoieste si tu pozele cu membrii
            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
            prost.

            Comment


            • pai d c ma ca eu n-am mai primit poze cu membrii si masina
              low....&.....slow

              Comment


              • Pai tzipa fa scandal da cu pumnu in ...capota ..penalizeaza fotografu' ..ca vin ele si pozele)
                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                prost.

                Comment


                • ce poze vreti ma?

                  Comment


                  • ...poze cu DAYu langa masina...cu aripi puse,de la clubu' ala RedBull sau cum le zice
                    ...zice ca sa mai faci niste poze cu membrii LCP(langa masini) cu membrii noi sau care nu sunt acolo bineinteles

                    Comment


                    • cand o sa fiu venit la intalniri sau cand o sa prind si eu membrii noi o sa fac

                      Comment


                      • dayu are ma poza cu masina...ii ajunge una...ar mai trebui dnf,poro
                        low....&.....slow

                        Comment


                        • nu cred ca e traba nimanui in ce cluburi vrea sa fie membru fiecare, asa ca din pct asta de vedere fiecare merge unde vrea pt ca nu e nici un CONTRACT (cum ziceai tu VIO in alt threat) semnat de nimeni prin care sa fie obligat sa stea intr-un club sau sa vina doar la intalnirile unui sg club. deci din pct asta de vedere... fiecare face ce vrea. in rest... ne vedem pe strazi

                          Comment


                          • ...ar mai fi Jiji (VYO),Maniaku',catalinux si cred ca mai sunt...de tinut minte,cand apar neaparat
                            costyn955 ai furat-o ...cu coronita ...ce ai mah nu mai stii de gluma?...ti-ai luat si tu aripi?
                            Last edited by viorelu; 15 August 2009, 12:31.

                            Comment


                            • nu cred ca or sa fie toti pozati vreodata ) nici macar la o intalire regionala

                              Comment


                              • da in principal catalinux:p

                                ma dayu si dmd au ales sa se duca la "night angels"da asta nu inseamna ca ei nu o sa vina la intalnirile logan club
                                Last edited by alexutzu; 15 August 2009, 13:24. Reason: Automerged Doublepost
                                low....&.....slow

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google