Service-uri Prahova .. pareri si sugestii !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    oooo da ciprianeduard apropo de revizii,la scumpul nostru poliserv,am masina luat de anul trecut din decembrie(un prestige 1.6 mpi) si acum deja am 15700km,deci nu cred ca fac revizia la an ci la numarul de km.faza e ca am sunat la poliserv bucov si am intrebat un cost aproximativ pentru prima revizie si am ramas masca cand mi s-a spus ca e undeva pe la peste 6 milioane.ce naiba schimba astia la prima revizie de costa atat de mult?uleiul si filtrul mi l-a schimbat un unchi care lucreaza la alt service la 8000km,si am decis sa il las pe acesta pana la revizie.nu am GPL,nu e busita nu nimic.poate intre-timp s-au facut oamenii seriosi dar la preturi tot le-as da in cap.data trecuta cand am fost la ei mi-au lasat un gust amar,pret la lucrare foarte mare si nu au rezolvat nimic,tot la fel m-a sunat dupa o tipa de acolo

    Comment


    • #47
      nonameyet dute frate la iatza ca akolo am facut si eu prima rez si ma costat 290 lei (ulei, filtru ulei, filtru aer + ca sa uitat la frane, mi-a verificat rotile, toate surubaraiele etc).

      Comment


      • #48
        prima si singura revizie am facut'o tot la iatsa acum 2 ani de zile si m'a costa 1 mil si vreo 180 de mii parca,mi'au schimbat ulei si filtrele de aer respectiv ulei(mana de lucru era atunci 400 de mii pe ora si cam atat a durat toata treaba,restul banilor insemnand uleiu si filtrele)si intradevar s'au mai uitat pe colo pe colo...

        Comment


        • #49
          @ pygmalion :290 cu consumabilele lor sau ale tale?si acum cat timp ai facut revizia?

          Comment


          • #50
            290 de lei ma costat tot eu doar am dat buletinul si cartea service atat, si am fost in luna iulie(anul curent) cand am ajuns la 20.000 km

            Comment


            • #51
              a reparat cineva loganu la motormania,ma interesa daca este multumit de calitatea lucrarii si de pret?

              Comment


              • #52
                Am facut o interventie minora la IATSA si am fost multumit.Am facut revizia de 1 an la Nicogel Plopeni si, la fel,am fost multumit. Am stat langa masina,oamenii comunicativi,totul in regula. Preturi de la revizie:
                ulei dacia oil diesel 5 l:125RON
                filtru ulei :39RON
                filtru aer :105RON
                manopera :70RON
                Nu am schimbat filtru motorina pt ca era schimbat de curand.

                Comment


                • #53
                  in bacau dedeman este dealer dacia si detine service-ul autorizat si nu am nici pareri proaste despre ei dar nici nu sunt straluciti... mai presus de toate is foarte SCUMPI la toate !
                  Last edited by ROLion; 12 November 2009, 03:18.

                  Comment


                  • #54
                    salut eu am un megan si am fost la poliserv si la mecanica si la caroserie eu am fost foarte multumit de servicile lor incercati si voi

                    Comment


                    • #55
                      sara` buna. n am mai intrat eu de ceva vreme pe aici insa...sa fiu sincer? nu stiu de era topicul asta deschis pe vremea aia....ce pot sa zic..feriti-va de iatsa..niste incompetenti! nu intru in alte detalii..ca s a mai schimbat politica sau ..ca le au crescut vanzarile" ..sau ca au mai intrecut cine stie ce statistici..pe teme de care e cel mai tare din tara"..insa sa fiu sincer..eu mi am patit o rau de tot ..cel putin din cate am tot auzit de la 2 service uri ...separate, post interventia lor. insa..nu vreau sa denigrez sau sa arunc cuvinte aiurea..ca nu mi e rusine nici de cei de la poliserv..intr-adevar..se poate..insa..dupa nspe` mii de ..drumuri si ..chiar pana la discutii in contradictoriu..care concluzioneaza..in ceva..gen` auzi tata...esti cam nebun si eu am dreptate..insa deh! pana la urma..vb cuiva..cunoscut..tot dacie ramane.oricat ai vrea sa incerci sa crezi ca dai o carca de bani pe un produs..NOU..!! in max 2 ani..de mai mai norocul sa fii ciocanit..tot o rabla ajunge...doar ca de banii care mai am de dat pe ea...puteam sa imi i au o rabla la ora actuala de 230 de cai..si care satisfacea cele mai indecente..ganduri..cand vine vb de comfort..prestanta si siguranta. dar asta e..zici ca faci o investitie...si ...cand aj pe mana alor" nostri tovarasi scumpi si dragi..se duce..... pcte puncte...pe apa sambetei. aia e.. produs..si servicesare pe masura. cel putin pe judetu` asta...no comment. n am aj inca pe la plopeni sau la valeni..insa de forta majora..desi ma indoiesc ca o sa se simta..vre-o diferenta majora...!!! voi aj si pe acolo`...pe aici deja m am saturat eu sa tot astept vre-o minune. numai bine..si subsemnez la ..parerea cu ..modul autodidact. sincer!!...desi deh! e greu..se merita..sa stai o perioada...sa inveti..si sa te apuci si sa investesti in lucruri de calitate..si sa te apuci ..cu ajutorul cuiva pasionat ca si tine..sa faci ceva care sa merite..sincer!! nu sa te ..reduci la starea sau scuze! starile de bine..ce implica..furci ..topoare si AK-uri ce si ar lua astia cu service urile lor cu tot.!! insa deh! asta e doar opinia mea.
                      numai bine. si sarbat fericite.
                      SIC CUNNECTANDO REM

                      Comment


                      • #56
                        am avut nefericita placere dea ajunge cu masina in srvice la poliserv, pt. un stop spart si una bucata indoitutra la coltul stopului. servicii de ca..t, lucrarea de ca..t, n-si fac de nici o culoare treaba calumea si(sau) cu simt de raspundere ca sa nu mai zic ca a trebuit sa mai fac si curat in masina de pe domnii "meseriasi" dupa toate acestea uitanduma prin portbagaj maigasesc si apa si mocheta uda in partea dreapta partea cu pricinea si casa-mi puna capac mai gasesc apa in dreapta la sofer sub pres de ce nu inteleg ca nu au avut ce face in fata cand ei au avut de lucru in spate. per total daca puteti s-ai evitati va recomnd din suflet sa nu ajungeti pe la "domnii meseriasi" (ca sa nu mai zic de urme de degetele pe ici colo) sincer imi pare rau ca am ajuns pe la ei.

                        Comment


                        • #57
                          eu decat de 2 ori am fost la poliserv la revizii si de atuncii nu ma mai duc...trebuia sa te duci la campina florine ca sunt meseriasi buni;)...si nu mai pateai ce ai patit la poliserv

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by RazvanRAZ View Post
                            eu decat de 2 ori am fost la poliserv la revizii si de atuncii nu ma mai duc...trebuia sa te duci la campina florine ca sunt meseriasi buni;)...si nu mai pateai ce ai patit la poliserv
                            merci de sfat si fii sigur ca asta am sa fac daca doamne fereste se mai intampla ceva. dupa discursul pe care l-am tinut mai sus am mai descoperit apa in partea dreapta am sters si dupa ploaia de azi iar apa, ce sa fie stau si ma uit atent si9 ce descopar? ca la aerisitoarele de la portbagaj nu aveau garnitura de cauciuc care vine de jur imprejurul aerisitorului torn o sticla de apa la inbinarea dintre bara si aripa si sa vezi vericule ce navalea apa in portbagaj jegosi au rupt acea garnitura si nu sau singhisit sa puna alta la loc pt. cam mai gasit cateva bucatele din garnitura aruncate pe sub moketa. acum ce sa fac sa ma duc direct la opc sau sa ma duc la ei si sa ma cert nitelus cu domniile lor?

                            Comment


                            • #59
                              parerea mea,cred ca trebuie facuta o sesizare la OPC.am mai auzit la un prieten care are un logan,s-a dus la poliserv sa-si faca bara ca a lovit un caine si avea casco.i-au facut-o dar baietii care au reparat-o l-au "usurat" pe baiat de niste lucruri din masina.....nesimtiti
                              montez folie pe gemuri (laterale spate+luneta) omologate.sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Si eu am vrut sa le fac reclamatie la opc ca trebuia sa imi schimbe un furtun de la intercooler pe garantie si tot ma duceau cu vorba ca nu il trimit cei de la pitesti...si cand leam zis ca ma duc si le fac reclamatie in 2 zile a sosit furtunul si mi lau schimbat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google