Boicot Impotriva Scumpirii Combustibililor ! E Timpul Sa Luam Atitudine !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boicot Impotriva Scumpirii Combustibililor ! E Timpul Sa Luam Atitudine !

    Pe un topic local al ******* ploiesti am primit un post de la un baiat din iasi in care ne-a aratat un stil de protest in bucuresti al unui grup de 40 masini care a blocat o benzinarie din cauza pretului ridicat la carburant. Acestia au asezat masinile la pompe formand o coada si au platit cu monezi alimentand de doar 10 lei si au lungit perioada de plata ca sa nu mai aibe ceilalti clienti rabdare sa stea la coada si sa nu mai alimenteze...iar dupa o perioda de timp benzinaria a fost inchisa....ce ziceti v-ati baga la asa ceva???


    Mai toti stiu ce s-a intamplat la Bucuresti, in fine daca nu, uitati-va la asta http://www.youtube.com/watch?v=YlcVHRd5RyU sau astea http://forum.*******.ro/25-eveniment...a-miorita.html , http://forum.*******.ro/25-eveniment...victoriei.html .
    Ar trebui sa facem acelasi lucru si noi, defapt toate comunitatile, pentru ca acest lucru ne afecteaza pe toti, ca avem masini pe motorina sau pe benzina si cred ca macar acum in al 12-lea ceas ar trebui sa fim solidari, nu conteaza ca unii au inca bulina in geam, ca unul are motor de nspe cai si la altul da cu minus . Sa fim uniti chiar daca nu ne suportam sau au fost ceva certuri pe forum sau de ce nu, in trafic.
    Am vorbit deja cu ceva persoane, am dat si ceva mesaje pe forum, daca as mai sti persoane, as mai da mesaje si chiar as suna, ar fi frumos sa ne adunam cat mai multi si sa facem chestia asta chiar in 2 benzinarii.
    Eu votez pentru data de 30 sau 31, acum nu stiu ce sa zic, n-am primit de la nimeni un raspuns concret, in afara de miercuri ca-s plecat din localitate, is liber tot timpul pentru o alimentare de 10 lei care tine jumatete de ora sau mai mult si platita cu monezi de 10 bani sau 50 de bani.
    Astept ceva concret din partea celor de la Audi, Logan, Matiz, Bmw, OSMS, Dro Tuning etc

  • #2
    eu fac protest ca au scumpit gazu
    vopsitorie preturi bune

    Comment


    • #3
      Buna idee BZN!!! Ew ma bag....
      TPN`u fuge nimeni nu`l ajunge

      Comment


      • #4
        Ma bag si eu daca -s liber la data protestului!.............garantat!~

        Comment


        • #5
          cand o sa se anunte ceva o sa postez aici..cine poate sa participe ar fi bine....merita sa le mai punem si noi bete in roate....pe topicul 4 tuning special destinat acestui protest incercam sa ne grupam si sa stabilim o data si o ora..iar apoi o sa anunt.

          Pt protest intalnirea are loc maine la ora 13.00 in petrom vest langa ACR. Cine este doritor este asteptat acolo....in cazu in care doamne fereste apare ceva si eu nu pot veni vb cu ceilalti care or sa fie prezenti ca sa stabiliti unde se merge...nu vrem sa protestam la petrom vest ca acolo ne cunosc toti si este locul nostru de intalniri si apoi nu o sa ne mai primesca. hotaram maine dua ce ne strabgem la ce benzinarii ne mutam sa le boicotam...deci sper sa veniti in numar mare.....nu se mai poate asa prea mult a crescut pretul la carburanti..si cine are gaz este afectat...creste benzina creste si gazu automat..deci sunteti asteptati. Multumesc.
          Last edited by ALEX_BZN; 28 December 2010, 17:10. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Multumesc celor care au fost prezenti in numar mare:
            1)MYG-u.
            2)Zycu.
            3)Cristi Corbu.
            4)Sli waz.
            daca am scapat pe cienva sa imi spuneti...
            Maine se face iar, o sa anunt ora si locul de intalnire.

            Datorita faptului ca se apropie trecerea dintre ani nu am mai luat nici o decizie zilele astea pentru a face un nou manifest ca cel de ieri....cred ca o sa se faca dupa 1 ianuarie..in caz ca apare ceva neprevazut o sa anunt aici...sper ca data viitoare sa fiti prezenti mai multi..ati vazut ce rau e cand alimentai de 50 lei 10l de benzina sau motorina...sa incercam sa ne unim si sa facem pe toti sa iasa in strada...ati vazut exemplul celor din Grecia si din Franta..au iesit in strada in numar mare si au avut de castigat..macar sa incercam ca daca stam acasa si ne uitam la Tv cum fac altii in numar mic protest nu rezolvam nimic....scumpirea de combustibil nu afecteaza doar plimbarile cu masina, ci intreaba economie datorita faptului ca se maresc cheltuielile firmelor si corporatiilor cu transportul de marfuri..mai pe scurt tot.

            PS: Am uitat sa il trec pe lista de ieri si pe Madalin cu loganul albastru cu PAD la nr.
            Last edited by MihaitzaMCV; 31 December 2010, 10:17. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Maine, 3 ianuarie 2011 ora 18.00 ne strangem la Petrom vest pentru a protesta impotriva scumpirilor carburantilor...cine poate sa vina este asteptat!!!!!!!! Hai sa ne mobilizam si sa facem treaba mai buna ca data trecuta cand am fost doar 20-25 de masini!!!!!!!

              Comment


              • #8
                Boicot Impotriva Scumpirii Combustibililor ! E Timpul Sa Luam Atitudine !

                eu vin
                caut tot maruntul din casa
                da care petrom vest???? cel de la scoala de soferi??
                baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                Comment


                • #9
                  Originally posted by mmaxalb View Post
                  eu vin
                  caut tot maruntul din casa
                  da care petrom vest???? cel de la scoala de soferi??
                  Dap...cel de pe soseaua vestului vis a vis de liceul energetic langa ACR.

                  Comment


                  • #10
                    eu am sa vin.....cu catelul,pisica etc....am anuntat si eu in stanga si-n dreapta.....sa vedem ce iese.....

                    Comment


                    • #11
                      ce tare a fost azi am alimentat de 2,8 lei
                      vopsitorie preturi bune

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by sli_waz View Post
                        ce tare a fost azi am alimentat de 2,8 lei
                        Ms de prezenta atat tie cat si celorlalti membri logan club:

                        1) MYR-u negru.
                        2) TPN.
                        3) SLI WAZ.
                        4) Max ALB
                        5) Cristi corbu
                        Si alti loganisti veniti care nu ii cunosc.

                        Comment


                        • #13
                          npc BZN , poate candva se va schimba cv si la noi in tara!!!
                          TPN`u fuge nimeni nu`l ajunge

                          Comment


                          • #14
                            Saptamana viitoare sper sa se organizeze din nou boicot impotriva scumpirii combustibililor , pt ca as vrea sa partcipam si noi intr-un numar cat mai mare .. o sa primiti mesaj inaintea boicotului si sper sa va prezentati in numar cat mai mare !
                            Nu stiu ce succes o sa avem , dar trebuie sa luam atitudine la un moment dat ! Cineva poate o sa ne auda ..

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc mihaitza ca ma sustii, atitudinea ta trebuia luata mai de mult...dar nici acum nu e tarziu..usor usor se duce zvonu, vine lume cat mai multa si o sa iasa treaba si mai buna...eu sper ca dupa cateva proteste sa ajungem undeva la 100 masini stranse si sa putem blocam 4-5 benzinarii odata!!!!!
                              cateva linkuri cu filmarile de la ultimul boicot de ier!!!
                              http://www.youtube.com/watch?v=7k9WXoOFyl4 asta e filmult complet..uitati-va la tot merita..e de cand ne-am strans la petrom vest, drumu spre petrom hipodrom si inchiderea benzinariei de la hipodrom.
                              http://www.youtube.com/watch?v=T0Ssiz-9Fd8 aici e coloana de peste 30 masini care au blocat petromul, oricum nu au fost prinsi toti in filmare!!!
                              Last edited by ALEX_BZN; 4 January 2011, 14:34.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google