Activarea Diferitelor Functii Secrete Ale Masinii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    iti dau eu idei, numai ce stiu sa fac
    activare martor usi deschise
    activarea stergatoarelor la sprituire
    activare avarii pe mers inapoi
    activare avarii le deschiderea usilor
    schimbarea iluminari in bord, butoane, consola
    ramanerea fazei scurte aprinse si pe lunga (numai pentru farurile cu becuri separate scurta/lunga, mega drive, street storm, dectane, etc)
    daca imi aduc aminte si altele mai postez
    sigpic

    Comment


    • #47
      activare martor usi deschise- am dis fabrica
      activarea stergatoarelor la sprituire-am de vara trecuta
      activare avarii pe mers inapoi-asta vreau sa pun
      activare avarii le deschiderea usilor- nu imi place
      schimbarea iluminari in bord, butoane, consola-urmeaza cand fac rost de bani
      ramanerea fazei scurte aprinse si pe lunga (numai pentru farurile cu becuri separate scurta/lunga, mega drive, street storm, dectane, etc)-am faruri originale, cand fac rost de bani vreau sa imi pun lupe

      Comment


      • #48
        functia de coborat geamurile ,cine stie sa faca asta.

        Comment


        • #49
          Hmm,interesanta idee...
          studiem problema si vorbim.

          Comment


          • #50
            "4. Martorul de bord pentru centura de siguranta - avertizeaza ca centura nu este cuplata
            - dupa activarea functiei sunt necesare:
            - o cupla de centura cu senzor
            - tras fir de la cupla centura la UCH (pinul EHI-A1)
            - montarea unui LED SMD si a unei rezistente pentru el in placa bordului
            - martorul se aprinde cu contactul pus si cand masina atinge aproximativ 10Km/h iar centura soferului"

            Pana la tine nu am mai auzit pe cineva vorbin de de aceasta modificare!! Si eu am mai intrebat, dar nu stie nimeni...a facut cineva aceasta modificare!? Pe mine ma bate gandul de ceva vreme dar nu stiu cum sa fac...de unde iau cupla?? de ce e nevoie de rezistenta pt smd? unde gasesc pinul EHI-A1? Sper sa aiba cineva rabdare sa ma lamureasca...asta e unul dintre lucrurile care le vroiam sa le fac de acu 3 ani de cand am cumparat masina!! Nu de alta dar am mai patit-o si cu "gaborii"...
            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

            Comment


            • #51
              virago iti trebuie o cupla de scenic si vii la mine si iti activez functia. numai bine
              Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

              Comment


              • #52
                Pt pasager+ sofer se poate?! Sau e prea mult...tre si ceva senzor greutate?? Sper sa nu gresesc...
                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                Comment


                • #53
                  da se poate face dar iti trebuiesc doua cuple cu senzor
                  Schimb lumini la bord ... logan si alte modele de masini,in general, dupa 2003 ...activez computer bord logan 0784807907

                  Comment


                  • #54
                    interesanta chestia cu centura..mas baga si io la activarea acesteia...

                    Comment


                    • #55
                      Bai fratilor iar mi-ati dat tema pt acasa!!! De unde masa gasesc 2 cuple cu senzor?! Binenteles sper sa fie la pret accesibil!!
                      Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                      Comment


                      • #56
                        Am auzit pe cineva care s-a rasturnat cu Loganul intr-o curba pana s-a oprit agatat intr-un pom. Nu i s-au declansat airbagurile! Altcineva spunea ca din cauza ca nu a avut centura pusa, intradevar nu a avut centura. Deci asta ar insemna ca exista vre-un senzor la centura. S-ar putea sa fie montat in rola unde se strange centura? Unde se clipseaza sigur nu exista.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          sa nu uitati sa activati si sunetul
                          reglabila la o anumita viteza
                          de cate ori sa sune si cat de mult
                          spor la treaba...sper ca dupa pasti
                          un paste fericit pt toti
                          pa

                          ,,DE_TOATE,,

                          Comment


                          • #58
                            deci sa inteleg ca nimeni nu stie sa monteze senzor de deschis geamurile din afara masinii,din telecomanda.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by iulyancosty View Post
                              virago iti trebuie o cupla de scenic si vii la mine si iti activez functia. numai bine
                              Da numai de Scenic se poate??
                              Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                              Comment


                              • #60
                                Vedeti ca la UCH-urile pe msinile fabricate dupa 2010, nu se mai poate face nicio configurare. S-a schimbat producatorul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google