Lansare Dacia Duster La Caransebes(Pentru LoganClub Resita)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Duster 1.6 16v 4x4 1250kg/105cp = 1cp/11.9kg Duster 1.5 DCI 4x4 1294kg/110cp=1cp/11.7kg Tucson 2.0 16v 4x4 1623kg/141cp= 1cp/11.5kg Tucson 2.0 CRDI 1758kg/140cp=1cp/12.5kg. Uite comparatie Tuscon ii mai bicicleta cu elicie in varianta diesel.

    Comment


    • #32
      Ia mergi cu un Tucson (care sta mai bine decat un Tuareg - asa ca fapt divers) si dupa aia vedem si cum sta Duster-ul.

      dar fa si tu comparatia asta

      Duster 1.5 DCI 4x4 1294kg/110cp=1cp/11.7kg (asa cum zici tu) si
      Tucson2.0 DOHC 1623 Kg la 141 CP care e 1 cp la 11.51 kg cum e cu pedalele


      hai ma ce naiba punem motor de berlina pe jepp
      "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

      Comment


      • #33
        Ca si confort aia chiar nu stiu sa iti spun ca nu am mers cu nici una doar in Duster ce am stat asa putin dar nu am mers cu el deci nu conteaza. Comparatia zic eu ca e mai corecta intre benzina vs benzina si diesel vs diesel unde la diesel Dusteru e putin mai bun ma refere la cp/kg. Aici ai si tu dreptate ca un motor de 1.6 e mic pentru un suv dar avand ii vedere greutatea sa zicem ca e acceptabil pe Duster 2x4 care are numa 1160kg.

        Comment


        • #34
          pai s-au jucat cu greutatea si au pus mult plastic, probabil, pentru ca e doar putin mai greu decat o berlina. Oare cum o sta Duster-ul in curbe?
          "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

          Comment


          • #35
            Din ce mi-a zis Adi sta mai bine ca Loganu mai ales cel 4x4 si in plus mai are si ESP

            Comment


            • #36
              lansare dacia duster

              Lumeeee...... lansarea oficiala cu personalitati si cu voi in prezenta se va face VINERI 16.04.2010 ora 18.. deoarece multa lume nu putea ajunge pana tunci si am ales sa mutam vineri lansarea oficiala. astept confirmarile voastre .. va multumesc
              Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

              Comment


              • #37
                afirmativ

                Comment


                • #38
                  pfoai ce bine poate pana vineri apuc sa termin si eu masina, astept sa ajunga lupele p....
                  MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                  Comment


                  • #39
                    cine il anunta si pe iulian de adunarea de vineri de la caransebes??
                    Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by nichita2009 View Post
                      Lumeeee...... lansarea oficiala cu personalitati si cu voi in prezenta se va face VINERI 16.04.2010 ora 18.. deoarece multa lume nu putea ajunge pana tunci si am ales sa mutam vineri lansarea oficiala. astept confirmarile voastre .. va multumesc

                      e si mai bine asa....
                      "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                      Comment


                      • #41
                        Sper sa ajung si eu.

                        Comment


                        • #42
                          Ce ziceti, ne intalnim Vineri la ora 17,30 la Petrom (pe Caransebesului) pentru a merge, in grup, la lansarea Duster-ului?
                          "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                          Comment


                          • #43
                            Dap ne intalnim toti sa plecam in grup dar ce zici de ora 17:00 ca sa mergem si noi relaxati pe drum si sa ajungem inainte sa inceapa.

                            Comment


                            • #44
                              la 17:00 e super ok!
                              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                              Comment


                              • #45
                                si totusi cati suntemi vreo lista ceva este ca sa vedem,vin si eu atunci ne intalnim la petrom.poate mai vine si un prieten nu e sigur si el e membru logan club

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google