BMX Din Satu Mare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BMX Din Satu Mare

    Salut, va prezint si eu "BMICSUL" meu, pe care l-am primit la schimb pe o rabla de bicicleta de la un baiat care nu prea stie ce-a facut.
    La inceput, bicicleta era foarte kitchs:
    -avea margele din pufuleti lipite pe furca
    -avea un craniu care se une pe telefon pe furca
    -avea o eticheta de pe o sticla de bere lipita tot pe furca
    Ce am modificat la ea:
    -vopsit negru mat + verde fougere
    -am schimat pedalele, saua si mansoanele
    -evident ca i-am dat jos margelele craniul si eticheta de bere din prima
    -Am scos frana din fata (regret putin)
    Ce urmeaza sa modific la ea:
    -Peg Salt Am Steel
    -Frane Tektro(numai bune pentru drifturi si le cumpar doar cand se mai incalzeste)
    -Maner de frana Salt Moto
    -Stiu ca vi se pare ciudat dar: NUMAR DE INMATRICULARE PE GHIDON. "SM 96 ADY".Mie mi se pare ca lumea .
    Ce "peripetii" am avut cu el:
    BMX-ul asta il folosesc pentru drifturi si ca sa ajung undeva mai repede (nu sunt genul care sa vrea sa faca sarituri si chestii de astea cu el).Cauciucul cu care a venit BMXul era destul de tocit, asa ca am pus dupa o saptamana Continental, care m-au tinut o luna, dupa care cel din spate a explodat cand faceam un drift (am crezut ca dau coltu').L-a auzit un prieten de la 50 de metri.Apoi am pus (pe spate) cauciuc Tektra (nici acesta nu mai are multe drifturi de facut).
    Pun si cateva poze.Astept niste idei pentru modificari.
    P.S. Scuze ca am scris asa mult.Si...Arnold (spark88) in pozele alea...eram cu driftul cam la 7-8 cm de Logan...dar nu s-a intamplat nimic)SCUZE).Voi veni cu el vineri la intalnire...fac eu cumva sa explodeze cauciucul acolo).
    Attached Files
    Last edited by Adrian1196; 31 January 2011, 23:09.
    BMX DIN SATU MARE
    SM 96 ADY

  • #2
    suntetzi culmea .... lorand ..... fa ceva ....... jesus.... ( ma bucur pt prietana ta BMX )
    sigpicBaiat cu LOGAN...Am gasit fata cu OMV....
    http://www.youtube.com/watch?v=C8zgnvod7pU

    Comment


    • #3
      Deci..prin "sunteti culmea" si "Lorand fa ceva"...inseamna ca nu am facut bine ca lam prezentat sau...
      BMX DIN SATU MARE
      SM 96 ADY

      Comment


      • #4
        creca da..nustiu ce vrea sa zica..

        Comment


        • #5
          Nu înteleg dece dar ma rog. Are legatura cu Satu Mare. Altundeva nu ştiu unde să-l prezint.VEŞTI BUNE!!MI-AM COMANDAT FRÂNE TEKTRO.Si mâner de frână Salt.Mâine le montez şi am să pun poze cu noile frâne.
          (Pentru cei pe care-i inrteresează)

          Nu înteleg dece dar ma rog. Are legatura cu Satu Mare. Altundeva nu ştiu unde să-l prezint.VEŞTI BUNE!!MI-AM COMANDAT FRÂNE TEKTRO.Si mâner de frână Salt.Mâine le montez şi am să pun poze cu noile frâne.
          (Pentru cei pe care-i inrteresează)
          Last edited by Adrian1196; 2 February 2011, 00:44. Reason: Automerged Doublepost
          BMX DIN SATU MARE
          SM 96 ADY

          Comment


          • #6
            As pune ca e frumoasa dar nu e :P in schimb culoarea noua imi place.
            Ai grija cum te deplasezi cu ea, sa nu te calce vreu loganist din alt oras ;)

            @blackeyes: Strangi posturi amice? De ce te deranjeaza, hmmmmm? E la sectiunea Satu Mare, e de al nostru, nu are mii de posturi in thread, asa ca nu greuneaza cu nimic forumul.

            Comment


            • #7
              Mersi ieri am dat jos franele si astept sa-mi vina franele noi ...l-am inmatriculat cu 20 de lei de-ar fi asa simplu si la masini...
              PS:ignorati decorul
              PS 2 :ignorati si conditia vopselei (e in "winter mode")
              Attached Files
              Last edited by Adrian1196; 2 February 2011, 16:16.
              BMX DIN SATU MARE
              SM 96 ADY

              Comment


              • #8
                "Chirurgul" din primele poze sunt eu
                BMX DIN SATU MARE
                SM 96 ADY

                Comment


                • #9
                  Ceva tuning nu-i faci?
                  sigpicFast&Furious
                  Team CSR
                  Logan Club CLUJ

                  Comment


                  • #10
                    Of...nu-mi aminti te rogmi-am comandat ieri...un set de frane...TEKTRO...supercalitate...si transportul e prin FanCourier...cica ajunge in 24 de ore. Nici acum nu au ajuns:|si comanda a fost pusa IERI LA 14:|. DECI AZI LA DOUA TREBUI SA SOSEASCA. Nu mai vreausa aud de Curer Rapid. Pardon. """""RAPID"""""
                    BMX DIN SATU MARE
                    SM 96 ADY

                    Comment


                    • #11
                      I-am schimbat si ghidonul zilele astea, dar din nefericere am niste probleme cuuuu..."distributia" la ea.Numarul de inmatriculare insa sta mai bine pe ghhidonul asta decat pe celalalt parca.Voi pune si niste poze..WEEKEND PLACUT TUUROR;).
                      BMX DIN SATU MARE
                      SM 96 ADY

                      Comment


                      • #12
                        Cand ai prezentat masina ti-am luat partea,insa acum depasesti limita penibilului.Suntem pe un forum auto,nu in parc cu prietenii unde povestim ce am visat noaptea.

                        Comment


                        • #13
                          CataLiNNN: daca e inpotriva regulilor sau a bunului simt un mod sigur v-a sterge threadul. Pana atunci fara spam pls!

                          Spor la mesterit Adi si weekend placut!

                          Comment


                          • #14
                            Sau am putea considera ca ala ii loganu lui...si sa poata posta in continuare aici. Parerea mea! :P
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Da,sa se mute in My ride !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google