Discutii generale in LoganClub Sibiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovi22@ maine poate rezolva chestiunea discutata duminica trecuta!
    Ce-ai zis sa aduc?
    aham......Restul e LOGAN


    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

    Comment


    • Buna seara!
      Sunt un sibian posesor de logan, nou pe aici si as avea o intrebare.... La oricine imi poate raspunde..
      Daca in vasul cu lichid de servo este prea mult ulei, surplusul este eliminat cumva?
      Ca am gasit de sub partea fata a masinii *(mai exactcoltul fata al masinii, cam sub alternator...) o pata de ulei. Directia nu huruie, nu face zgomot cand invart de volan...
      Vreau doar sa stiu pentru mine...

      Comment


      • @tudosieflorin hai maine dupa amiaza in spatele cabanei Valea Aurie la intalnirea saptamanala loganclub Sibiu si ne uitam despre ce e vorba si mai discutam. Apropo e la ora 16.00
        aham......Restul e LOGAN


        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

        Comment


        • tudosieflorin, in primul rand bine ai venit pe forum!
          Pata de ului de care vorbesti s-ar putea si fie de la distributie, adica un semering cu probleme, s-ar putea sa nu etanseze bine, situatie in care ar trebui sa te programezi la Emilian. Acest defect, a fost des intalnit la un lot de loganuri, la care s-a montat un semering cu probleme fabricat la Fartec.
          Membrii Logan Club Sibiu, ne intalnim sambata, in parcarea de la cabana Valea Aurie, la ora 16, langa terenul de fotbal cu gazon artificial. Esti binevenit la intalnirile noastre, daca vrei sa vii.
          Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

          Comment


          • @valeriu 61 am fost amandoi pe aceeasi unda.......
            uita-te la ora post-ului
            aham......Restul e LOGAN


            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

            Comment


            • Asa e, si am avut aceleasi pareri.
              Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

              Comment


              • Salutare!~ Stie sa imi spuna cineva ,cum se inlocuiesc AirBag-urile dupa ce au "bubuit"?! Am un 1.5 dci laureate,si m-a costat pana acu sa-l repar,de am ramas fara bani.As vrea sa imi inlocuiesc AirBag-urile,insa nu stiu cum se procedeaza.Ca am auzit tot felul de povesti,cum ca ar fi posibil sa se declanseze la montare.Sau poate stit pe cineva care face chestia asta mai ieftin.Merci anticipat.

                Comment


                • MarioTom: ia legatura cu MESERIASUL de pe forum. Intra mai rar dar in cateva zile iti raspunde, asta daca vrei sa ti le montezi singur. daca nu sunt convins ca te ajuta si cu montajul dar la Alba. E de treaba si stie cam tot ce misca mecanica pe la logan si nu numai. Scrie-i si pe mail si PM, vezi la care raspunde mai iute.

                  In Sibiu e un service pe str Spartacus, lucra ieftin si stie cam tot ce trebuie. E un mecanic ce a lucrat la Emilian.
                  Spor.
                  Last edited by valeriu61; 2 December 2008, 12:05.
                  Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                  http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                  Comment


                  • Pres portbagaj

                    Salutare!

                    Sunt din Constanta, dar de un an stau in Sibiu.
                    Am facut 2 revizii (20000 si 30000 km.) la Emilian. Am un 1.5dCI din 2006. Nu am reusit sa stau acolo la revizie. Am trimis pe cineva cu masina, iar eu am fost doar sa o iau. La ultima revizie mi s-a parut ceva ciudat si vreau sa va intreb: mai exista ceva, in portbagaj, intre mocheta si roata de rezerva?

                    Multumesc anticipat pentru lamuriri!

                    Comment


                    • Poai, la mine e o bucata de lemn ( placaj sau ce o fi ), ca orice pui in portbagaj sa stea pe ea, nu sa strice mocheta cu conturul rotii de rezerva. Cred ca la toate e asa, sau poate ma insel?!
                      de ce, la tine nu mai e?
                      Life is short...play more!
                      http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                      Comment


                      • Bolo: din fabrica nu vine cu nimic in acel loc, la tine probabil a facut acel placaj vechiul proprietar.

                        La mine nu e nimik, inca nu m-am obosit sa produc ceva.
                        Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                        Comment


                        • Confirm si eu , nu exista nimic intre roata de rezerva si placajul/mocheta din portbagaj .

                          tutankamon08 si MarioTom va asteptam si pe voi la intalniri !!!
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by bolo View Post
                            Poai, la mine e o bucata de lemn ( placaj sau ce o fi ), ca orice pui in portbagaj sa stea pe ea, nu sa strice mocheta cu conturul rotii de rezerva. Cred ca la toate e asa, sau poate ma insel?!
                            de ce, la tine nu mai e?
                            Din pacate, nu mai este. Greaseala mea a fost ca nu m-am uitat in porbagaj cand am luat masina de la Emilian. Asta este. Oare gasesc undeva de cumparat?

                            Comment


                            • Originally posted by ovimiha View Post
                              Bolo: din fabrica nu vine cu nimic in acel loc, la tine probabil a facut acel placaj vechiul proprietar.

                              La mine nu e nimik, inca nu m-am obosit sa produc ceva.
                              Multumesc pentru raspuns. Acum m-am linistit!

                              Comment


                              • Originally posted by Bad_Wolf View Post
                                Confirm si eu , nu exista nimic intre roata de rezerva si placajul/mocheta din portbagaj .

                                tutankamon08 si MarioTom va asteptam si pe voi la intalniri !!!
                                Multumesc pentru invitatie! Din pacate sambata sunt la munca si nu o sa pot ajunge la intalnire. Am sa incerc sa vin cu alta ocazie. Ca idee, unde este Cabana Valea Aurie?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google