Discutii generale in LoganClub Sibiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Sarbatori fericite la toti !
    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

    Comment


    • #77
      Hristos a inviat! Va doresc multa sanatate si fericire voua si familiilor voastre!
      Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

      Comment


      • #78
        Adevarat a inviatâ!!!
        Si eu va doresc tuturor toate cele bune.
        Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

        Comment


        • #79
          Salutari din Timisoara prietenilor din Sibiu.

          Revin aici pentru a va ruga sa ma ajutati cu niste informatii.
          Am un prieten care este in Sibiu si ieri noapte i-a cazut o scandura pe capota si a zgariat-o. Nu are CASCO si ar vrea sa o rezolve la un service unde este si tinichigerie (exclus Emilian). Daca ma puteti ajuta cu niste adrese sau numere de telefon, si daca aveti idee cam cat ar costa.

          Am atasat si cateva poze.

          Merci.
          Attached Files

          Comment


          • #80
            Vali007 ti-am lasat mesaj pe messenger

            Comment


            • #81
              Subscriu cu Vali007--orice dar exclus emilian...Am fost azi la ei si am un gust atat de amar incat nici nu va pot povesti..Cred ca si in Bucuresti as fi fost tratat mai omeneste si nu cred ca era pur si simplu FURAT de fata..Nu mai calc in viata mea la ei..Si le-am facut si reclamatie la VC. Poate am eu numere din BZ si nu SB sau nu le-am placut armata cand erau mici..Dar au fost sub orice critica! NU recomand emilian sub nici o forma! Imi pare rau pentru cei care credeau ca sunt seriosi si nu le port pica celor care m-au indrumat aici..Scuze dar nu am gasit unde anume sa plasez postul..Rog moderatorii sa ia masuri! O zi buna tuturor!

              Comment


              • #82
                Asta e Emilian si degeaba ai facut reclamatie la VC. Patronul are pe cineva "mare": cumnat sau frate, care este director la uzina. Pt Sibieni incercati la Gammis in medias, sunt baieti de treaba
                Last edited by cristivsb; 20 May 2008, 21:36.

                Comment


                • #83
                  Nu stiu cat conteaza ca are pe cineva la Pitesti, am aflat ca ei sunt singurii din Sibiu care au cerut sa fie reprezentanti ai Dacia in Sibiu. Cei de la VC stiu situatia de la Emilian, primesc destule reclamatii, iar la fiecare reclamatie sunt "trasi de urechi" de cei de la Pitesti. Si stiu din surse sigure ca sunt pe penultimul loc la service-uri, au foarte multe reclamatii.
                  Mie cand mi-au oprit masina in service ca sa imi schimbe distributia, am dat mail la VC si am cerut masina la schimb sau macar sa ma duca pana in oras, ca doar nu e vina mea ca masina are probleme. Raspunsul a fost clar ca nu depinde de ei, si mi-au explicat ca au vorbit la Emilian si bla bla bla. Faza e ca tipul de la receptie service a zis ca trebuia sa ii intreb pe ei intai, nu sa dau mail la VC. A zis ca au avut probleme din cauza asta, cica au fost luati la rost ca nu asigura transportul clientilor pana in oras. Drept urmare Emilian va cumpara cat de curand un microbuz in acest scop.

                  Deci are ceva influenta si VC asupra celor de la Emilian.

                  Comment


                  • #84
                    Si-au facut sediul nou la mama zmeului, inca putin si ajungeau la Vilcea. Iti spun ca trebuie sa lasi masina la ei, dupa care iti chiama un taxi, bineanteles, emilian, si platesti frate ca e ceva distanta pana in Sibiu, si uite asa "clientul nostru stapanul nostru"
                    Vali, felicitari pentru promovare! Tu chiar meriti sa fi moderator!
                    Last edited by valeriu61; 20 May 2008, 22:43.
                    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                    Comment


                    • #85
                      Cei de la VC isi dau singuri cu parerea dupa ce il suna pe mester..I-as pronunta numele insa ma abtin. Poate , dupa cum am mai zis a facut armata la Buzau si o fi luat-o mai stiu eu prin ce orificiu si de asta nu ia placut de mine. In fine concluzia a fost ca de fapt m-au taxat ca le-am cerut sa-mi schimbe rotile ..Asa ca am vrut eu..Si pentru asta am platit 80 de ron. Tot eu sunt vinovat ca nu am refuzat pe motiv ca nu mi-au spus ce au de gand sa faca si cat ma costa! In veci nu mai calc in service dacia si o sa imi fac singur reviziile sau vand masina. Sunt total scarbit de atitudinea VC si in special al incapabililor de la service! Sper sa le fiu de ajutor celor ca mine, care din motive anume nu pot ajunge la service-ul din judetul lor- asa ca sa aiba grija ca sunt hoti la tot pasul!
                      Last edited by valeriu61; 21 May 2008, 20:59.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by cristivsb View Post
                        Asta e Emilian si degeaba ai facut reclamatie la VC. Patronul are pe cineva "mare": cumnat sau frate, care este director la uzina. Pt Sibieni incercati la Gammis in medias, sunt baieti de treaba
                        Corect...Io is acum in medias...Si mi-am schimbat placutele de frana si un rulment la Gammis...Au facut treaba buna, rapid, curat...Am dat azi telefon, mi-au facut programare( de 2 ori am fost pt fiecare pb o data) in maxim 4 zile d la data telefonului...Si preturi rezonabile...Pe langa faptul ca nu mi-au bagat pe gat placutele de la dacia...Si m-au intrebat daca nu as vrea unele fabricatie germania care costau de 3 ori mai putin...Adica fair play din partea lor...
                        asa ca lucreaza bine, no comment
                        sper sa nu fie luat drept reclama postul meu...
                        Last edited by valeriu61; 21 May 2008, 22:34.
                        Life is short...play more!
                        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                        Comment


                        • #87
                          DA..Imi pare rau ca nu am mai asteptat sa prind postul lui Cristivsb ca daca stiam chestia asta , plus si din partea lui VAli007 atunci nu calcam la Emilian! Dar nu-i nimic..Sper sa le stea in gat aia 80 de ron si alea 5 ore cat am stat langa masina! Ii indemn si eu pe cei din SB sau BZ sau orice alt judet sa evite pe cat posibil EMILIAN FURTISAG SERVICE!)

                          Comment


                          • #88
                            Daca va aduceti aminte de la intalnire eu am spus demult ca trebe luate masuri impotriva celor de la emilian .. Ideia este ca omu se arde o data de doua ori si pe urma in sfarsit se protejeaza eu am facut revizi peste tot in tara si nu numai ,dar mai rau ca la emilian si la cei din timisoara nu am intalnit pana suntem in "garantie" nu avem de ales le suportam
                            Degeaba gandesti daca esti prost!

                            Comment


                            • #89
                              Need4speed: oooo...Cum e vremea la MOntecarlo? Revenind la revizii: si eu m-as duce altundeva, dupa ce am auzit aci. Dar la 10.000 a fost ok. Am vb cu mecanicii, nu i-am stresat, m-au lasat langa masina si mi-au propus preturi mici la piese fara factura. Ca sa vezi, filtru de aer, nou, sigilat la juma de pret. Cred ca depinde cum nimeresti.

                              Totusi mi se pare cam scump la ei, un coleg a facut de curand revizia de 15.000 la un benzinar (sau 1 an) si a platit peste 300 de lei.

                              M-ar tenta sa merg la Alba la "meseriasul" sau la Gamis in Medias.
                              Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                              Comment


                              • #90
                                Salutare la toata lumea! Imi pare rau ca nu am mai dat niciun semn de viata in ultima perioada.... La urmatoarea intalnire (31mai) am sa vin si eu...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google