Radar Laser-judetul SIBIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu te-a luat radarul fix de la intrare ci pe linia dreapta era un Logan rosu cu numere de bucuresti B xx SRU. De obicei sta in afara drumului pe camp, pe partea dreapta cum mergi inspre Sibiu.

    Comment


    • #32
      Dragi colegi forumisti, daca aveti drum pe neleagurile sibiene atentie la radarul fix laser de la Vestem

      Comment


      • #33
        Dupa ce am fost la intalnirea Loganistilor sibieni am plecat spre Cluj...Mare tampenie am facut ca nu am vorbit cu voi despre radarul din Sacel(de fapt l-am sunat pe blakufo dupa ce am trecut de Scel)La intrare in Sacel militienii(fara radar )scriau de zor....Printre case am mers corect...50 km/h...Dupa ce am trecut de case am mers cu 90 km /h si pe partea stanga era radarul...Detectorul a sunat din timp....Intrebarea e ...Dupa ce se termina casele se termina localitatea Sacele?
        sigpic

        Comment


        • #34
          Daca era radarul fix pe stanga, nu te lau pe tine, ci pe cei din sens opus.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #35
            Nu te-au luat radarul stai linistit. Acolo se termina localitatea

            Comment


            • #36
              Deci m-am linistit sper sa nu am vreo surpriza .
              Mie mi s-a parul ca localitatea se termina undeva dupa Peco...In rampa...Asa e sau mi s-a parut mie?
              sigpic

              Comment


              • #37
                Aia e alta localitate, Saliste, si intre ele e o distanta de vreo 2-3 km de drum drept.

                Comment


                • #38
                  Ok...Merci de raspunsuri m-am linistit deplin ...O zi buna tuturor
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Stiati ca undeva in legislatie scrie ca trebuie sa fi atentionat cu cel putin 1 km inainte ca urmeaza o portiune monitorizata de radar?Intrebarea e daca acel radar de la sacel este precedat de vreo pancarta cu "RADAR"

                    P.S. CUNOSC UN JUDECATOR DIN SIBIU CARE A CASTIGAT PROCESUL PENTRU CA CEI CU RADARUL STATEAU INTR-O ZONA CARE NU ERA ANUNTATA CA FIIND MONITORIZATA.
                    fara

                    Comment


                    • #40
                      La radarul fix este obligatoriu panoul cu monitorizare trafic ceva de genu, iar la radare mobile da, sunt localitati unde este clar panoul cu radar

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by cristivsb View Post
                        La radarul fix este obligatoriu panoul cu monitorizare trafic ceva de genu, iar la radare mobile da, sunt localitati unde este clar panoul cu radar
                        dar sunt multi gabori care ies la "ciuguleala" si se posteaza pe unde vor ei.De aceea puteti sa contestati.
                        fara

                        Comment


                        • #42
                          Am fost duminica la Urziceni, pe E60 parca, si la intoarcere am intalnit intr-o comuna o dubita alba. Aia din fata imi dadeau flashuri si cand am trecut pe langa dubita aia (parca cu numere de B...)avea inscriptionat pe lateral POLITIA RUTIERA...Si la geamul din spate "conserva"! Il si oprisera pe unul care n-a avut noroc, nu-si citise horoscopul de dimineata...P.S.-Poate pe buna dreptate pentru ca de cel putin 5 ori pe 60-65 de km am intalnit imbecili depasind in curba cu peste 120 la ora...
                          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                          Comment


                          • #43
                            Mai sunt vreo 3 de la Sibiu spre Valcea tot genu asta tocmai ce am venit de pe traseu si Valea Oltului e imapanzita de camere deci pazeara fratilor))).

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by sebi4fc View Post
                              Mai sunt vreo 3 de la Sibiu spre Valcea tot genu asta tocmai ce am venit de pe traseu si Valea Oltului e imapanzita de camere deci pazeara fratilor))).
                              fratilor eu sunt din slatina si urmez cursurile fac de drept din sibiu. O sa fac traseul Valea Oltului de 2 ori pe saptamana.Asa ca pls spuneti-mi si mie pe unde sunt amplasate radarele fixe? Vineri ma duc sa imi iau masina ca a ajns la dealer.
                              fara

                              Comment


                              • #45
                                @ SPANU : Te asteptam si pe tine la intalnirile Logan Club Sibiu in fiecare sambata la ora 17 in Vale Aurie , valabil si pt. Domnul adriancammaro
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google