Cum Sa Tunez Loganu Meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Uite aici o lista cu ce as face eu daca as avea un Prestige in momentul de fata.
    La exterior:
    1.As pune kitul de la Dacia("ochelarii fata",elementul central,grila,pragurile,difuzorul de aer,eleronul de luneta)
    2.Bad boy look
    3.Portbagaj clean
    4.Un model de jante cu buza pe 16"
    5.Arcuri sport H&R sau suspensie reglabila Ta Tehnix
    6.Folie pe geamuri fata/spate cu o tenta fumurie(tu ai deja folie,poti sa tai asta de pe lista)
    7.Lupe bi-xenoin in faruri(poti sa vopsesti interiorul farului negru,dar e posibil sa ai probleme cu Politia).
    8.Triple pe led Streetstorm sau custom
    9.Resoftare.
    La interior:
    1.Schimbat iluminatul ceasurilor de bord si al consolei, bagheta de leduri sub bord(ai mai multe variante,eu am luminile albastre cu acele rosii,dar in momentul de fata as opta pentru alb cu acele rosii)
    2.Incalzire in scaune
    3.Cotiera de origine sau adaptata una de Laguna 2
    4.La capitolul sunet,as pune un Dvd 2Din,condensator,subwoofer,un amplificator pe masura subwoofer-ului,alte difuzoare in usi si pe polita din spate,insonorizat usi,polita spate,portbagaj,podea,plafon.
    5.Schimbat interiorul cu unul de PH2
    6.Imbracat cotiera,volanul,nuca schimbatorului,mansonul schimbatorului si al franei de mana cu piele neagra si cusatura gri(stiu ca volanul si nuca este din piele dar nu este de calitate si in timp o sa se cojeasca)asta ca sa nu te intinzi sa imbraci tot interiorul in piele
    7.Aeratoare de Peugeot( nu prea se potriveste cromul pe acolo...)
    8.Alarma cu pager.
    Cam atat mi-a venit in minte la ora asta,daca mai are cineva completari,poate sa posteze in continuare.Am facut un calcul aproximativ,investitia ar undeva pe la vreo 3000 de Euro,mai mult sau mai putin.Sunt multi bani,dar eu zic ca o sa ai o masina draguta,fara sa fie incarcata cu chestii urate si inutile.Cu lista de mai sus cred ca sunt de acord majoritatea de pe forum,acum nu ramane de facut decat "sa pui bani la ciorap" si la primavara sa te apuci de treaba.O sa incerc sa pun poze si cu ce am scris mai sus.Ca prim sfat ar fi sa incepi cu suspensia,arcuri H&R ar fi 700 de lei sau suspensie Ta tehnix in jur de 300 de euro.Bafta!

    A expirat timpul la edit,mai aveam cateva poze.(rog un moderator sa uneasca cele doua posturi si sa corecteze pe unde "am mancat eu cateva litere")
    P.S. Sper sa nu se supere nimeni ca le-am "furat" pozele.
    Attached Files
    Last edited by Seba; 18 December 2011, 00:19.
    sigpic
    https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
    http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

    Comment


    • #62
      body-kit-ul de la dacia e prea scump la ce ofera, am vazut destule dezlipite dupa cateva luni. arata mult mai rau cand se desfac bucati decat cu masina fara ele. in plus, au doar scop decorativ, nimic altceva decat niste greutati inutile atarnate de masina. o suspensie, gen weitec, care coboara doar 3.5cm si niste gume 195/55R15 zic c-ar face masina mai stabila si ar si arata mai bine. hr coboara cam mult pentru drumurile noastre, in rest ar fi de dorit in locul weitec-urilor; iar roti de 16 nu as pune. atata timp cat nu sunt bani de suspensii, bani de gume calumea pe 16 n-o sa fie nici pe-atatia. iar kormorane pe 16 nu stiu daca exista. in plus, daca si tragi de ea, ca ma gandesc ca nu vrei roti pe 16 si suspensie ca s-o tii in vitrina, poti sa te gandesti la ambreiaj, capeti de bara, rulmenti telescop, telescoape, mai des decat la masina in configuratie de fabrica.
      a nu se intelege ca ma opun tuning-ului, doar incerc sa-i spun omului ce inseamna tiganie si ce implicatii finaciare are un tuning cat de cat calumea, ca sa nu dea in kitch.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #63
        SEBA respect....dar modificarile o sa le fac pe parcurs...ac iarna nu pot umbla la exterior...poate putin la interior...

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google