Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Esti sigur ca nu e zgomot de rulment. Trebuie sa fi aparut dupa un soc e de la accident ca sigur nu a venit cu acel zgomot din fabrica?

    Comment


    • Pai iti dau id celui care vinde si vorbesti cu el

      Comment


      • sal

        alexe nu e de la accident
        zgomotul mi-a aparut de la o frana puternica
        am fost de 4 ori cu ea la doctor si zic ca nu e rulmentul
        acum nu stiu ce sa zic

        Comment


        • Dar tu ce parere ai e de la rulment? Am patit si eu ceva aseamnator insa era de la accident. Am mers sa ridic masina dupa ce am primit telefon de la service. Totul ok am luat devizul de la service l-a aprobat societatea la care aveam casco. Am iesit pe poarta serviceului si de pe la 40km/h se auzea ceva urat un huruit care eram sigur ca e de rulment si calar ce partea stanga. M-am intors la ei sa le zic ca nu e ok. inginerul de la caroserii s-a urcat sa faca test. Dupa o tura s-a intors si a decis sa se schimbe rulmentul de pe dreapta la care le-am zis ca il schimba degeaba apoi iar test acelasi huruit clar pe stanga fata. Pana la urma s-a decis desfacerea rulmentului stanga fata care era facut praf fiind puru si simplu fisurat. Urmatorul pas a fost inlocuirea rulmentului operatiune care nu stiu de ce a durat aproximativ 3 ore si in sfarsit pe la ora 21:00 aproximativ masina era ok. Asa ca un tel la vocea clientului poate ar rezolva problema.

          Comment


          • SRY,vreau si eu sticker.poate vorbim cu Keanu si ne trimite la amandoi,ce zici? Dupa cum spuneam din pacate duminica sunt la serviciu!
            GILL 3*

            Comment


            • Da cel mai bine e sa fie mai multe stikere ca altfel stikerul e 6 lei sau cat o mai fi acum(depinde de marime) si posta e 8 lei.

              Comment


              • re alex

                alexe am dat,m-au rimis la redac craiova,am fost si ei cica nu are nimic
                sincer nu stiu ce sa mai zic eu sunt 90% sigur ca e rulmentul de pe dreapta
                zgomotul mi-a aparut mai exact in craiova....am dat tare in frana k mi-a sarit una in fata si am prins putin cu abs-ul cuplat o denivelare (de reducere viteza)intelegi.
                sincer nu stiu ce sa mai fac
                da-mi o idee sa il fac sa se auda mai rau

                Comment


                • Nu au luat-o la test sa se convinga cu urechile lor?

                  Comment


                  • Cu siguranta s-a intamplat ceva daca ai prins o denivelare cand ai franat brusc.Probabil cei de la lazar sunt sictiriti si e mult mai usor sa zici ca nu e nici o problema decat sa incerci sa descoperi problema si sa o rezolvi.Sper sa nu am nevoie curand de serviciile lor desi imi tine ambreiajul cam sus de noua si ma gandeam sa ma duc la ei .Mai vad eu.Am inteles ca si reviziile sunt cam scumpe.Tu ce zici Alex ca ai avut de a face mai des cu ei?.
                    GILL 3*

                    Comment


                    • Da cu vechea masina am avut o gramada de drumuri la ei in service cu acelasi defect de vreo 10 ori si tot la fel a ramas.

                      Comment


                      • sal

                        baieti sincer sa fiu nu se compara redac craiova cu lazar service
                        iti vb frumos iti explica etc
                        eu unu o sa imi fac reviziile la craiova

                        Comment


                        • sal

                          nemo am vb de stiker.. uite asa arata (la cel din fata fara scrisul din laterale doar in mijloc scrie logan club,iar pe spate cel din din stanga jos)
                          daca vrei imi dai un rasp?sau 0766472683 costa in jur de 18 lei 2 bucati cu transport cu tot (adik 9 lei fiecare )
                          Attached Files
                          Last edited by speed_shock; 13 January 2009, 18:04.

                          Comment


                          • SRY-vreau si eu,scuze ca nu am dat nici un raspuns pana acum.poate ne intalmin duminica si stabilim mai multe .poate mai vor si altii.mersi pentru informatii.
                            GILL 3*

                            Comment


                            • Vreau si eu doua dar din acelea mici de pe luneta.

                              Nemo sa spui si tu de care vrei
                              Poate "tragem" o comanda
                              Last edited by vdmihai; 18 January 2009, 16:34. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • sal all

                                nemo sper sa avem stikerele pana duminica (25.01.2009)
                                o sa comande mihai k eu in cursul sapt sunt in cr
                                sa te treci si tu daca vi duminica la intalnire

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google