Discutii Generale Si Diverse Ale Membrilor LC Mures

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    ba da,dar cu cap.adica pastrez cat de cat distanta,si folosesc f f mult frana de motor.tatal meu are un vw transporter de la 0 km si are deja 70000 km si nu trebuie sa schimbe placutele.din tata in fiu.

    Comment


    • #62
      frumos....si eu am facut azi schimbu de ulei,am bagat castrol de 5-40am schimbat capetele de bara,pivotii,bieletele de pe bara stabilizatoare si bucsele de pe bara stabilizatoare...nu batea nimic,numai ca aveau ceva joc,se simtea cand ii dadeam in gura si la viteze mari....acum e totul ceas;)placute cu 50 lei am avut si eu si in 4000 de km au fost gata
      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

      Comment


      • #63
        eu am bagat ulei elf turbo diesel 10w-40.am mers cu el 22000.doamna de la mag,mi-a zis ca trw e similar cu bosch.erau printre cele mai scumpe placutew de la mag(cele mai ieftine erau 30 lei)de aia zic eu ca e ieftin mag.e pe libertatii.in tudor am cautat o oglinda de logan(cu totul,cu suport),era 85 lei,pe libertati a fost 60.uleiul la dacia lion a fost 125lei,in tudor,105,pe libertatii 90 lei.filtru de ulei,cel mai ieftin 5 lei,cel mai scump 15 lei.in tudor,am dat 15 lei pe cel mai naspa,unul mann era 23 lei,deci....trage-ti singuri concluzia.

        Comment


        • #64
          ieftin bun asa cat e un capat de bara original ? aici la noi am gasit cu 120 lei
          Its just a car ...

          Comment


          • #65
            130 amandoua;)
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • #66
              eu am luat cu 28 de lei bucata.

              Comment


              • #67
                vreo 10000km te tin ..hai fie 20000
                Last edited by raduprov; 16 July 2009, 17:15.
                Its just a car ...

                Comment


                • #68
                  o sa vedem.fac 4000 km pe luna.daca e cum zici tu,anul asta ma lasa,daca ma tin,ce zici ,dai o bere?

                  Comment


                  • #69
                    la 2,5L sa fie :P
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • #70
                      10 mii te tin,mai mult nu au cum;)
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • #71
                        de ce?
                        eu ma duc la :
                        ludus-excelent
                        bistrita-drum acceptabil-bun
                        sovata-excelent
                        sighisoara-excelent
                        nazna-bun,pt ca acum au astupat toate gaurile

                        asa ca nu prea am pe unde sa distrug masina
                        o sa vedem.peste 15000 km o sa ridic iar masina,si o sa va anunt.

                        Comment


                        • #72
                          ....ce sa zic...sper sa te tina cat mai mult ...
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • #73
                            pana acum la 83000,nu am mai schimbat nimik la directie.si am luat niste gropi de....
                            si de unde stim noi ce ne puneau aia la reprezentanta pe masini,ce piese?
                            de ce la reprezentanta uleiul ce l-au pus a fost 125 lei si in magazin gasesti acelasi ulei la 90 lei?si multe alea.cunosc multi mecanici care practica astfel de obiceiuri.
                            eu am luat ulei bun,ca e necesar,filtru de ulei ieftin de tot,ca nu face nimik(parerea mea),pt ca e montat cu susu in jos,nu ca si la restul masinilor.
                            filtru de aer ieftin,ca ala se mai poate scoate si sufla,plus ca are si burete de protectie,nu ca cel de origine.
                            filtru de motorina ieftin,ca nu bag decat de la mol.(motorina nu e ca mai demult)
                            placutele le-am luat 50 lei setu TRW,dar nu le-am schimbat inca,pt ca nu a fost necesar.

                            Comment


                            • #74
                              no stati sa va zic eu o faza la care am ras destul de copios.aseara m-am fost intalnit cu ceva vechi tovarasi prin oras.Flo u stii unde,la Comat.eram mai multe masini dintre care eu singurulcu Logan.iti dai seama ca ceilalati au inceput sa spuna ca mai mult de 140 km/h nu prinde nici un logan ca este imposibil,mai ales la un logan de 1.4 MPI.hai sa fim seriosi,cum sa nu prinzi cu un logan mai mult de 140 km/h)),aia da.se vede clar ca acei baieti nu stiu absolut nimic despre Logan,nu?am dreptate?
                              Muzica este acel lucru care defineste personalitatea fiecarei persoane in parte.Music is one of the most important things we live for!!!

                              Comment


                              • #75
                                da...ai dreptate...al meu nu prinde nici 140:-s...
                                luci...eu nu am schimbat nimic pana la 120 de mii...in afara de pompa de apa,cureaua de distr, placute de frana filtru de aer,si ulei;)si dupa ce le-am schimbat,m-au tinut pana acuma...adica inca 60 de mii...
                                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google