Zone Cu Radar !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu va mai agitati cu zonele in care sunt radare, eu zic sa va agitati pe zonele in care NU sunt radare. Astazi am avut de parcurs vre-o 300km si nu-mi amintesc sa fi trecut prin vre-o localitate in care sa nu fie radar, camera fixa, politie sau filtru de politie+jandarmerie. Statul politienesc se instaureaza incet dar sigur (mai e mult pana acolo, dar, suntem "pe drumul cel bun"... parerea mea).

    Comment


    • #47
      raduprov ..stiu si eu ..am pile in politie :p azi de exemplu erau aproape la mine la poarta ;)

      Comment


      • #48
        Acum toate satele, comunele au radare )
        Orasele mari au radarele cele noi si astia mai mici cele vechi deci toata lumea are radar...naspa
        Si amenzi inca nu cred ca s-au dat, politisti trebuie sa invete cum sa lucreze cu noile aparate.

        ps: inca unul "B 19 JAA"

        Comment


        • #49
          inca nu le-a venit nu stiu ce autorizatie , stai linistit ca vor trimite acasa ..)
          Its just a car ...

          Comment


          • #50
            raducule ai grija daca vi la MOL ca de vreo 3 zile cam stau pe aici pe stada noastra :P

            Radarul Politiei din Tarnaveni actioneaza in data de 6 aprilie pentru prevenirea vitezei in: Tarnaveni-orele 8-10, DN14A Botorca -orele 11-13, DJ 107 comuna Adamus - orele 15-17, DJ 142 Coroi - orele 18-20. Politia ii avertizeaza pe conducatorii auto ca lucratorii politiei rutiere vor actiona si in alte zone pentru prevenirea respectarea regulilor de circulatie.
            Last edited by myre; 6 April 2010, 09:57. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #51
              Radarul Politiei din Tarnaveni actioneaza in data de 7 aprilie pentru prevenirea vitezei in: DN 14A Cucerdea - intre orele 7-9, Tarnaveni-orele 11-13, DN14A Botorca -orele 11-16, DJ 107 comuna Adamus - orele 18-20.

              Comment


              • #52
                si la noi in Calarasi erau 4 bucati deastea noi au mai venit inca 4 si se pare ca se va ajunge la 12 bucati http://www.observatorcl.info/calaras...are-invizibile

                Comment


                • #53
                  Radarul Politiei din Tarnaveni actioneaza in data de 9 aprilie pentru prevenirea vitezei in: Tarnaveni intre orele 7-9, DN 14 A Cucerdea intre orele 10-12, DJ 107 Adamus intre orele 15-17, DN14A Botorca intre orele 17-19.

                  Comment


                  • #54
                    In data de 11 aprilie: Dj 142 Coroi intre orele 9-10, Tarnaveni intre orele 12-14, DN14 A Cucerdea intre orele 15-16, DJ142 Mica intre orele 18-20. In data de 12 aprilie: Tarnaveni intre orele 9-11, Dj107 Adamus intre orele 11-13, DN14A Cucerdea intre orele 16-17, DJ142 Mica intre orele 17-19.

                    Comment


                    • #55
                      De mentionat si despre astea noi si despre cele vechi, mobile sau trase pe dreapta, sa nu semnati decat daca sunt PE SENSUL VOSTRU de mers, si orientat LA FEL. Spun asta pt ca pentru a te lua din fata sau din mers de pe sensul celalalt ei normal trebuie sa faca o modificare a unui parametru (habar nu am care-i ala) dar majoritatea ori n-o fac ori n-o fac cum trebuie ;)
                      Si de retinut, puteti oricand sa cereti ordinele echipajului de politie pe care trebuie sa scrie clar ca au ce cauta acolo la ora respectiva(semnate de comandant de obicei) si sa aiba foaia de parcurs completata pana la zi (adica ultima destinatie cu ora si data implicite sa fie acolo unde v-a prins). Pe langa astea doua mai sunt obligati sa va arate la cererea voastra actele aparaturii instalate pe masina de echipaj (verificari metrologice, atestate, verificari tehnice bla bla).
                      Adica pe scurt esti obligat sa te legitimezi, dar tu ca cetatean posesor de permis ai dreptul sa ceri aceste documente pe care daca nu le au in regula ori pui mana pe telefon si spui frumos...ma numesc x, am fost oprit etc, echipajul nr x nu are nu stiu ce ;), ori te lasa in pace si gata. Si inca o chestie mereu sa cereti sa vedeti inregistrarea pentru ca sunt cazuri in care poate nu prinde o litera sau o parte din numar si castigi la contestatie 100%

                      Daca am gresit cu ceva sa ma scuzati, eu asa am fost instruit acum 2 ani de un domn instructor care a lucrat si la politie. Poate s-a schimbat ceva pana acum

                      Comment


                      • #56
                        O chestie foarte interesanta.Stiam de verificarea metrologica si unele mici detalii dar de atatea nu stiam.Multumesc de sfat BOG.am sa tin cont
                        Muzica este acel lucru care defineste personalitatea fiecarei persoane in parte.Music is one of the most important things we live for!!!

                        Comment


                        • #57
                          bogdane sincer vreau sa faci exact lucrul pe care l ai scris in post..deci noul MCV te prinde pe ambele sensuri de mers si te prinde foarte clar eu am stat intr o zi app o ora intr un MCV cu un amic politist si totul mi se pare f oky..plus cu ordinul de serviciu e o mare vrajeala..pt ca eu pot sta cand vreau din moment ce se afla in serviciu..au si ore unde trebuie sa stea intr o anumita zona si le respecta 100% in rest pot sta unde vreau ei..plus de asta daca u faci asa ceva in tg mures iti garantez ca numarul tau de masina o sa l invete toti politistii..la cat de des te vor oprii..parerea mea e sa mergi frumos cu 55 60 si nu are nimeni treaba cu tine mai ales ca la golan este o marja de eroare de 2 km..asta e sfatul meu
                          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by FLR View Post
                            ..plus de asta daca u faci asa ceva in tg mures iti garantez ca numarul tau de masina o sa l invete toti politistii..la cat de des te vor oprii..parerea mea e sa mergi frumos cu 55 60 si nu are nimeni treaba cu tine
                            eu am patit-o)) mai bn fiti cuminti in trafic si nu veti avea probleme sa cere-ti ordine de servicii si alte prostii...drumuri bune...
                            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                            Comment


                            • #59
                              corect ce zice FLR , la loganurile noi MCV te prind si din mers si cum vrei tu ) degeaba le ceri toate alea ca odata ce te-a filmat nu se mai poate face nimic , eu unu daca ma prinde recunosc si gata , nu ma mai in gura cu ei ...eu si florin stim mai bine ...)
                              e drept ca au ore cand trebuie sa stea undeva si asa mai departe dar cat is in timpul serviciului datoria lor e sa "prinda" asa ca ... nu e prea valabil ceea ce zici , mai rau faci
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • #60
                                ATENTIE “RADAR” !
                                Radarul politiei din Tarnaveni va actiona pentru prevenirea vitezei in data de 20 mai in urmatoarele locatii: Tarnaveni intre orele 9-11, DJ 142 Mica intre orele 11-13 si DJ 107 Adamus intre orele 15-18. Politia va actiona si in alte zone pentru monitorizarea traficului rutier in vederea respectarii regulilor de circulatie din partea tuturor participantilor la trafic. De asemenea, radarul va actiona pentru prevenirea vitezei si in alte locatii decat cele anuntate daca situatia traficului o va impune.


                                la noi in oras se cam respecta orele pt ca de multe ori e la noi pe strada ;) si cred ca te i-a de la distanta mare pt ca sta pe stada la vedere, daca esti atent la drum vezi usor MCV-ul de la distanta, si asa sunt multi pe care ii "prinde" asa ca nu va bazati ca cereti ordinul pt ca la moi chiar comandantul anunta pe unde sta radarul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google