Benzina Buna - De Unde Alimentati ? Mures

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Benzina Buna - De Unde Alimentati ? Mures

    de unde obisnuiti sa alimentati cu benzina/motorina in judetu mures ?
    eu unu de la petrom de langa Metro si cel de langa weekend , Mol , OMW
    din iernut de la Petrom si din Tarnaveni de la MOL , eu pe astea le stiu a fii benzinarii serioase si bune
    astept pareri
    Its just a car ...

  • #2
    sunt din BM .. dar conteaza cu ce obisnuesti masina ... 95,99,carerra 100... etc...eu in locul tau as merge pe 99 de la petrom ... sau EVO de la mol... fiecare cu buzunarul lui ... la petrom 95 este 4.44 L si 99 este 4.78 L ... eu cred ca pt 0.30 bani merita sa pui 99 ... la 10 L e diferentza de 3.00 lei .. si masina merge mult mai bine ... la 50 L un rezervor e diferentza de 15.00 lei ...parerea mea .. mai bine dai banii aia .. decat sa ai mai incolo cu injectoare ... sau cu ceva probleme .. stii tu ... romanul si apa .... salut... drumuri fara incidente !
    sigpicBaiat cu LOGAN...Am gasit fata cu OMV....
    http://www.youtube.com/watch?v=C8zgnvod7pU

    Comment


    • #3
      eu bag de la petrom...dar nu mi se pare foarte buna ...numa k de akol a fost invatat asta e problema...in schimb cu loganul lui tata 1.4 de la petrom bagam tot timpul

      Comment


      • #4
        Numai de la MOL sau OMV de la Petrom ii varza mie unul nu imi place

        Comment


        • #5
          Eu bag de la Petrom de 95 ca numai de acolo pot,dar e rea foarte rea tremura motorul la Logan de la ea

          Comment


          • #6
            eu alimentez 90% de la mol tarnaveni..in rest petrom..sau rompetrol..
            http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

            Comment


            • #7
              nu conteaza peco ... toata motorina vine de la aceeasi rafinarie ... diferentza o face aditivarea lor de catre banzinarii doar la motorina si banzina de Varf ( omv - alpin diesel si carera 100...... mol - evo banzina si evo diesel ... etc cele care sunt ( sprint diesel , carera 95 , tempo diesel, ... sunt doar numiri diferite de la fiecare statzie de banzina si e la fel peste tot e aceeasi motorina si mai exact de la petrom lukoil si petrotel si e de proasta calitate face multa spuma .....

              eu alimentez de la agip cu motorina de varf (( diesel tech.. si sincer e foarte buna si mai recomand si OMV - ul )
              http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

              Comment


              • #8
                diferenta la pret la MOL dintre cea de 95 si cea EVO e destul de mare
                pana la urma cea EVO de cat e ? 98 ? 99 ? 100 ?
                Its just a car ...

                Comment


                • #9
                  nu aveti un raspuns ?
                  @kopatz tu de la care petrom alimentezi ?
                  uite florin nzn de exemplu alimenteaza de la rompetrol si e multumit cred
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • #10
                    lasa radule ca trec eu drumul pana la MOL maine si iti spun preturile ;)

                    Comment


                    • #11
                      benzina de la lukoil de 98 (carburant nou ecto cu proprietati de curatire) ce parere aveti ?
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • #12
                        bai radule deci am alimentat cu motorina de austria...vb aia..merea de rupea..:P
                        in rest MOL OMV PETROM
                        http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                        Comment


                        • #13
                          alimentare

                          Am incercat toate benzinariile din Targu Mures... Am ramas la Lukoil...Nu ma intrebati de ce... Poate pentru ca iarna condensul pe evacuare este aproape zero...am vazut la alte masini in trafic cum curgea apa pe evacuare si m-am ingrozit. Am intrebat prietenii care aveau aceeasi problema si mi-au zis ca alimenteaza de la OMV sau MOL. Eu sunt super multumit de Lukoil. Se simte la demaraj. Toate bune!
                          Ambition 1.6, verde 'ca cameleonu', MS11AKDeaua

                          Comment


                          • #14
                            Si eu numai de la Lukoil alimentez, nu de alta dar vechiul proprietar numai de acolo a bagat de cand avea masina.
                            Nu am avut niciodata probleme nici cu cea de 95 si nici cu cea de 98.

                            In schimb am alimentat odata de la MBO city 20L si am crezut ca am bagat apa chiora, nu mai mergea masina cum trebuie si imi statea cu motorul cald la relantiv in 1500 ture fata de 6-700 cat sta cu cea de likoil.

                            Comment


                            • #15
                              MOL , MOL si iarasi MOL..am bagat si eu de pe unde am apucat dar la Loganul meu numai de la Mol ii place fie aia de 95 fie de 98:se simte la demaraj la consum.De la PETROM bag acuma de 99+ si imi tremura turometrul(are fluctuatii )in schim de la MOL nimic.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google