Statii I.T.P Timisoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Statii I.T.P Timisoara

    azi am facut si eu itp`ul la lighean
    am umblat in tot orasu dupa cel mai mic pret pt itp
    la autoeuropa e 100 lei
    la depoul de troleibuze din sagului(dimbovita)linga alfa pretul e 70 lei
    la garajul partidului (str budai deleanu) pret aprox 60 lei(+spaga sa treci etc)


    am avut si parte de peripetii cu itp`u bagau sonda pe teava de la toba si cind dadea talpa pina in 5000 de ture ia aruncat sonda pe jos si a picat si aparatu de masurat gazele,ulterior nu a mai functionat vreo 10 minute de la impact,mau intrebat daca folile is omologate si am zis ce legatura au folile cu itp?
    deci am platit 70 lei miau pus stampila pina in 2011 si iam zis sa nu imi puna abtibildu pe nr din fata cu verificarea,tipu ala la pus ptr poze si pina sa ajung acasa cred ca sa pierdut pe drum gasitorului ofer recompensa.
    sigpic

  • #2
    gasitorului ii faci o bucurie ca il pune el:P
    (\__/)
    (='.'=)
    (")_(")

    Comment


    • #3
      salut boris poti sa mergi miine inapoi si eu l-am pierdut la masina cealalta si m-am dus a doua zi la ei si mi-au dat altul
      Powered by LSS
      http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

      Comment


      • #4
        abtibildu ala e egal cu 0 !
        Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

        Comment


        • #5
          eh chiar lam certat pe ala cind mi la pus dar na o fost murdar nru si nu a stat
          sigpic

          Comment


          • #6
            E important ce scrie in talon nu abtibildu ca esti inregistrat la R.A.R. oricum.
            sigpic #

            Comment


            • #7
              unde-i garaju partidului ?

              Comment


              • #8
                Cum mergi pe str.Budai Deleanu dinspre sensul din Sagului catre Dambovita treci de hotelul Ambasador care-i pe dreapta si la urmatoarea intersectie pe stg chiar pe colt e fostul garaj al partidului (prima cladire dupa intersectia cu str.Transilvania),se vad mai multe garaje si masini acolo in curte.

                Comment


                • #9
                  numa ca o sa zica ala de la ITP: ca nu prea trec loganurile itp`u ca is slabe la frina
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    In general loganurile stau mai rau cu franele pe spate,nu ca nu prinde si spatele dar nu se ridica la valorile care trebuie,valori care nu stiu de cine sunt date dar banuiesc ca de cei de la RAR.Sunt si Loganuri care au frana buna dar sunt mai rare.Pe fata nu sunt probleme cu franele.Părerea mea e ca ar fi trebuit niste tamburi putin mai mari si atunci cred ca s-ar fi incadrat in parametri normali si automat si franele ar fi fost mai bune si mai eficiente.Eu ITP-urile le fac la RATT in zona Dambovita.Mai este statie ITP si langa stadionul CFR in curte la Metcons7,iar pretul e cam pe la 100 lei.

                    Comment


                    • #11
                      tot la ratt dimbovita am facut si eu iar pretu la metcons acolo e ca la Auto europa tot 100 lei,deci am preferat sa merg la ratt,ca nu stai la coada,cum vi esti servit,iar la garaju partidului ma facut ala sa rid cind mia zi 59 lei si ca nu se stie daca trece masina itp`u din cauza frinelor pe spate,mia venit sal bat,iam zis am revizile la zi,masina garantie,si am inchis usa si am plecat la ratt.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by dany59ddd View Post
                        In general loganurile stau mai rau cu franele pe spate,nu ca nu prinde si spatele dar nu se ridica la valorile care trebuie,valori care nu stiu de cine sunt date dar banuiesc ca de cei de la RAR.Sunt si Loganuri care au frana buna dar sunt mai rare.Pe fata nu sunt probleme cu franele.Părerea mea e ca ar fi trebuit niste tamburi putin mai mari si atunci cred ca s-ar fi incadrat in parametri normali si automat si franele ar fi fost mai bune si mai eficiente.Eu ITP-urile le fac la RATT in zona Dambovita.Mai este statie ITP si langa stadionul CFR in curte la Metcons7,iar pretul e cam pe la 100 lei.
                        cand am fost eu (acum o luna) am intrebat la ITP-ul din Dambovita (depoul de firobuze) si mi-au spus ca sunt probleme la cele fara ABS din cauza repartitorului mecanic de franare (cele cu ABS avand repartitor electronic).

                        S.
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • #13
                          Mie mi s-au părut destul de seriosi cei de la RATT.Mie imi place ca verifica tot la masina si vad in ce stare e.Talere din acelea pt verificat directia nu gasesti la toate statiile ITP cum au cei de la RATT.Treaba e ca eu îi si cunosc bine pe doi de acolo,de aia fac numai la ei.

                          Comment


                          • #14
                            si eu is prieten cu roscata de acolo si cu arlechino
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              importan e pretul mai ales ca masina e ok.
                              sigpic #

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google