Amenda Adp Blocat Cu Gheara In Timisoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Asa e baieti daca nu trebuia sa plec a 2 zi la cluj cu masina ma luam tare de ei cu contestatii si de toate.
    sigpic #

    Comment


    • #32
      cred ca putem inchide tirgul de oferte )
      sigpic

      Comment


      • #33
        ce oferte men,aici e o problema! nu targ!
        sigpic #

        Comment


        • #34
          Daca tai fieratania si o pun in portbagaj cum o sa demonstreze ei ca eu am taiat-o?
          Poate au trecut pe acolo niste colorati culegatori de fiare.


          i like that ))) in felul asta le mai distrugem din gheare cine stie de unde le/au cumparat pe comanda:P si acum fiind criza nu mai au bani de altele mai putine gheare mai multi soferi happy:P uite mai ca avem si un Plan
          Last edited by Seba; 30 September 2009, 18:42.
          Dacia Logan by Renault.Drive the change.It's time to change things! Discover the real pleasure of driving

          Comment


          • #35
            si eu am fost blocat acum cateva luni cu o caracatita exact asa ca si tine
            ideea este ca eu am fost putin mai curajos decat tine, eu m-am urcat in centrul Clujului pe trotuar, dar nu am stat decat 5 minute si pe cand am ajuns la masina, era blocata
            pe vremea aia a fost 100 ron deblocatul rotii, si 20 ron amenda, deci un total de 120 ron
            acum am inteles ca s-au scumpit si la noi, dar nu am mai avut parte de blocari, doar de amenzi puse in parbriz
            numai bine si aveti grija de voi si de masinile voastre...

            imi pare rau pentru colegul nostru, dar cred ca o simpla amenda (in cel mai rau caz) era sufucienta
            nu a incalcat legea in asa fel incat sa se treaca la blocarea masinii...
            Last edited by cristi_14cri; 30 September 2009, 21:56. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #36
              Nu au cum sa demonstreze ca tu ai dat gheara jos. Cine reuseste sa o dea jos poate sa o dea jos linistit, cand te cheama sa te intrebe ce s-a intimplat cu gheara le spui ca nu stii nimic si ca nu aveai nici o gheara la roata. (ei nu au cum sa demonstreze ca tu ai dat-o jos, doar sa fii atent sa nu te vada vreun catel comunitar cand o dai jos)

              Comment


              • #37
                si daca te vede vreun comunitare nu are ce sa-ti faca. Legea spune ca nu ai voie sa deteriorezi echipamentul (nu e nimic clar referitor la dispozitivul de blocare sau operatia de blocare/deblocare; si pe PV ce-l lasa in parbriz spune ca daca o dai jos suporti consecintele OU XYZ care prevede ca esti pedepsit pentru distrugerea de bunuri). Daca ai cheia corespunzatoare poti sa o dai linistit jos dar fara sa o strici :P

                S.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #38
                  Mie mi-ar place sa am o ghaiara in portbagaj , sa parchez oriunde si sa o pun eu la roata asa de forma...vine politia vede ca am pleaca mai departe ) (am vazut faza asta intr-un film mi se pare super tare)

                  Comment


                  • #39
                    sa nu te mai uiti la filme din astea ) treci pe filme religioase
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Daca ma uit la religioase imi fac o rugaciune si amenda e mai mica sau cum ?)

                      Comment


                      • #41
                        Tare asta cu gheara proprie si personala in portbagaj.

                        Dar daca se desumfla roata nu merge scoasa caracatita?

                        Comment


                        • #42
                          Pai cred ca nu ca asa si-ar da-o jos oricine...

                          Comment


                          • #43
                            nasoala treaba ! daca iar pune unu la JREwing rahatu ala pe roata ar fii jale cred ! as da orice sa il vad pe comunitar si pe el fata in fata ! as fugi repede sa cumpar coliva si niste proteze pt baiatu in uniforma )
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              mare atentie prin oras pe unde parchati
                              sigpic #

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Liuba View Post
                                Mie mi-ar place sa am o ghaiara in portbagaj , sa parchez oriunde si sa o pun eu la roata asa de forma...vine politia vede ca am pleaca mai departe ) (am vazut faza asta intr-un film mi se pare super tare)
                                Si daca ti-o ridica aia ? O vad si zic ceva de genu: "Asta e blocat, urmeaza sa fie ridicat! "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google